مراسم شیرخوارگان حسینی در ۵۰ نقطه خوزستان برگزار شد


در اولین جمعه ماه محرم، جشن بچه حسینی همزمان با سراسر کشور و برخی از کشورهای جهان در ۵۰ نقطه استان خوزستان برگزار می شود.

فردوس مجدیان مسئول برگزاری جشن طفلان حسینی در خوزستان گفت: جشن طفلان حسینی یک جشن بین المللی است و به استثنای کشور ما در ۴۵ کشور جهان به طور همزمان برگزار می شود. در خوزستان این مراسم در ۲۸ شهر و بخش اصلی دزفول و بندر امام برگزار می شود.

وی با بیان اینکه این مراسم به زبان های فارسی و عربی برگزار می شود، تصریح کرد: با احتساب این مراسم در مناطق عرب زبان، این مراسم در ۵۰ محل فرمانداری برگزار می شود که عزاداری خانگی در این آمار لحاظ نشده است.

مجدیان ادامه داد: در سراسر کشور حدود ۱۰۰ کارگاه خیاطی توسط بانوان خصوصی برای ضیافت شیرخواره حسینی راه اندازی شده است که از این تعداد حدود ۳۰ کارگاه در استان خوزستان مشغول به فعالیت هستند. در حال حاضر حدود ۱۰۰۰۰ دست لباس سربند در اهواز تجهیز شده است که آماده توزیع در جشن های طفلان حسینی در اهواز و شهرستان ها می باشد.

وی در خاتمه گفت: سخنران این مراسم حجت الاسلام امین میرلای و مداح صدیق اهنجران است. این مراسم ساعت هشت صبح روز جمعه ۲۳ مرداد در مصلی مهدیه امام خمینی (رضوان الله علیه) اهواز برگزار می شود.