مراقبت از پوست پروبیوتیک و چرا ترکیبات تخمیر شده باید در برنامه معمول شما باشند


پروبیوتیک ها برای پوست چه ارتباطی با هم دارند؟ در اینجا ما مزایای مراقبت از پوست پروبیوتیک و اشکال موضعی و مکمل ترکیبات تخمیر شده را آشکار می کنیم.

اگر پروبیوتیک ها شعار بودند ، می توانست “با خوب ، با بد” باشد. البته ، ما در مورد باکتری های خوب و بد صحبت می کنیم – و پروبیوتیک ها یکی از بهترین متحدان هستند که می توانند مزایای زیادی برای روده ، پوست و سلامت کلی شما به ارمغان بیاورند.

ممکن است با پروبیوتیک های خوراکی آشنا باشید ، اما ترکیبات تخمیر شده و مراقبت از پوست پروبیوتیک نیز یک لحظه طول می کشد. اما این باکتری های خوب چگونه از بیرون به پوست شما کمک می کنند و آیا ارزش آن را دارد که نگرانی های شخصی خود را امتحان کنید؟

با فواید پروبیوتیک ها برای پوست و نحوه یافتن بهترین راه حل برای نیازهای خود آشنا شوید.

مراقبت از پوست پروبیوتیک چیست؟

مراقبت از پوست پروبیوتیک به اشکال مختلف برای استفاده از پوست موجود است ، از جمله محصولات موضعی و مکمل های خوراکی.

پروبیوتیک ها برای میکروبیوم پوست (هنگامی که به صورت موضعی استفاده می شود) و میکروبیوم روده (هنگام مصرف ، یک اثر دومینو برای حمایت از پوست ، ایمنی ، خلق و خوی و غیره ایجاد می کند) مفید هستند زیرا به تعادل باکتری ها کمک می کنند. میکروبیوم برای تجدید سریع همه میکروارگانیسم هایی هستند که در یک محیط خاص با هم زندگی می کنند – باکتری ها ، قارچ ها ، ویروس ها و موارد دیگر.

مرد از مرطوب کننده پروبیوتیک استفاده می کند

پروبیوتیک های موضعی و ترکیبات تخمیر شده در مراقبت از پوست

ترکیبات تخمیر شده به دلایل مختلفی برای پوست مفید هستند.

جنیفر مارتین بیگرز ، معاون علمی و آموزشی HUM گفت: “پروبیوتیک های موضعی به بازسازی میکرو فلور پوست کمک می کند ، که به تنظیم التهاب پوست نیز کمک می کند.” “به طور طبیعی ، تعداد زیادی باکتری مفید در پوست شما وجود دارد. سطح pH آنها حدود 5 است ، اما برخی از صابون ها یا محصولات مراقبت از پوست قلیایی بالایی دارند که می تواند محیط طبیعی را برای ایجاد میکروبیوم خوب پوست مختل کند.”

برای شروع ، فرآیند تخمیر مواد (مانند ویتامین ها ، مواد معدنی و اسیدهای آمینه) را که پوست شما می تواند به راحتی جذب کند ، تجزیه می کند. این فرآیند همچنین غلظت مواد فعال را افزایش می دهد تا اثر بخشی آنها افزایش یابد.

علاوه بر محصولات دارای سویه های پروبیوتیک زنده ، آنزیم های مراقبت از پوست شامل موارد زیر است ، اما محدود به آنها نمی شود.

  • اسید لاکتیک (شیر تخمیر شده)
  • کامبوچا (تخمیر چای سیاه)
  • اسیدهای آمینه و پپتیدها (عصاره مخمر مخمر)
  • ساکی (برنج تخمیر شده)

از آنجا ، می توانید مواد موضعی را در محصولات مراقبت از پوست پیدا کنید ، مانند:

  • مواد پاک کننده
  • تونرها
  • دستگاه های مرطوب کننده
  • ماسک ها

پروبیوتیک های رژیمی

همچنین مکمل های غذایی موجود است که حاوی سویه های بالینی برای پوست هستند ، که در زیر به طور مفصل به آنها خواهیم پرداخت.

همچنین می توانید باکتری های خوب را از طریق غذاها و نوشیدنی های تخمیر شده به رژیم غذایی خود اضافه کنید ، برای مثال:

ترک خوردگی و التهاب پوست قبل از استفاده از پروبیوتیک ها

فواید پروبیوتیک ها برای پوست

پروبیوتیک ها می توانند انواع مشکلات پوستی را برطرف کنند. ما با رعایت رژیم پروبیوتیک مراقبت از پوست ، بزرگترین دستاوردهایی را که می توانید انتظار داشته باشید ، مورد بررسی دقیق تر قرار خواهیم داد.

1. پروبیوتیک ها به کاهش آکنه و التهاب کمک می کنند

وقتی صحبت از پوست شما می شود ، پروبیوتیک ها به دلیل توانایی خود در تمیز کردن پوست شناخته شده اند.

عوامل متعددی می توانند باعث ظاهر شدن یا بدتر شدن آکنه شوند که می تواند منجر به تکثیر آنها شود P. acnes باکتری های موجود در میکروبیوم پوست مطالعات نشان می دهد که استفاده محلی از سویه پروبیوتیک ترموفیل های استرپتوکوکی می تواند تولید و بهره وری سرامیک را افزایش دهد دارای اثر ضد باکتریایی است که مانع تولید می شود P. acnes، که منجر به انفجارهای کمتری شد.

مکمل های پروبیوتیک خوراکی نیز تأثیر مثبتی بر فلور روده دارند و از پوست تمیز حمایت می کنند. هنگامی که سد روده ای شکسته می شود ، باکتری های بد می توانند وارد جریان خون شوند و هموستاز پوست را مختل کنند ، که می تواند خود را به شکل اختلالات و تغییرات در ساختار و رنگ پوست نشان دهد.

خوشبختانه ، پروبیوتیک های روده از آلوستاز پوست (فرایندی که هموستاز را بازیابی می کند) پشتیبانی می کند ، شرایط التهابی مانند آکنه را کاهش می دهد و از چهره ای به طور کلی سالم پشتیبانی می کند.

2. پروبیوتیک ها از عملکرد سد پوستی پشتیبانی می کنند

پروبیوتیک ها تأثیر مثبتی بر سد پوستی ، لایه محافظ بیرونی اپیدرم دارند ، آب و مواد معدنی را حفظ می کند ، در برابر باکتری های بد و سایر سموم محافظت می کند.

با این حال ، عملکرد سد پوست با استفاده از محصولات سخت و قلیایی ، از جمله محصولاتی که برای کاهش آکنه طراحی شده اند ، مختل می شود. (سطح pH یک میکروبیوم سالم پوست به طور متوسط ​​4.5 تا 5.0 است ، کمی اسیدی است ، اما مبارزه با آکنه اغلب بسیار بیشتر است.) لایه برداری تهاجمی و برخی از داروها همچنین می توانند عملکرد سد پوستی را مختل کنند. مارتین بیگرز می افزاید که استرس ، رژیم غذایی و سایر عوامل شیوه زندگی به تعادل میکروبیوم پوست کمک می کند.

با این وجود ، چندین مطالعه نشان می دهد که پروبیوتیک های موضعی ممکن است عملکرد سد پوستی را از طریق خواص ضد میکروبی و افزایش تولید سرامیک افزایش دهند. سرامیدها جزء مهمی از سد پوستی هستند و به عنوان یک چسب عمل می کنند که سلول های سالم پوست را به هم متصل می کند. آنها روغنهای سالمی را برای بازگرداندن عملکرد سدی پوست ارائه می دهند ، که به نوبه خود به شفافیت و شفافیت بیشتر کمک می کند.

3. پروبیوتیک ها از پوست در برابر پیری زودرس و آسیب محافظت می کنند

همانطور که در بالا می بینیم ، میکروبیوم پوست برای توسعه به pH اسیدی (ضد قلیایی) نیاز دارد. نشان داده شده است که pH پوست با افزایش سن با تحریک فعالیت پروتئاز افزایش می یابد. مارتین بیگرز توضیح می دهد: “پروتئازها پروتئین ها را تجزیه می کنند.” “یک پروتئاز منفرد به نام الاستاز در واقع الاستین را در پوست شما تجزیه می کند ، که به تشکیل ساختار پوست به همراه کلاژن کمک می کند. هنگامی که آنها تجزیه می شوند ، پوست انعطاف پذیری کمتری پیدا می کند ، مستعد ایجاد چین و چروک می شود. پروبیوتیک ها اسید مطلوب را ارائه می دهند. به دلیل ترویج ، به طور طبیعی pH پوست را متعادل کرده و فعالیت پروتئاز را مشابه پوست سالم عادی می کند.

علاوه بر این ، بیش از حد رادیکال های آزاد باعث ایجاد استرس اکسیداتیو می شود که باعث افزایش سرعت پیری و تسریع سایر آسیب ها به پوست و بدن می شود. خوشبختانه ، تحقیقات نشان می دهد که برخی از مکمل های خوراکی لاکتوباسیل ها سویه ها می توانند با افزایش اثربخشی پاک کننده های رادیکال های آزاد و محدود کردن تولید رادیکال های آزاد ، به کاهش پیری پوست کمک کنند.

این ویژگی نه تنها از اشعه ماوراء بنفش و چین و چروک محافظت می کند ، بلکه از عوارض جانبی فیزیکی استرس و آلودگی های محیطی مانند آب بدن نیز محافظت می کند.

آیا برای مراقبت از پوست باید از پروبیوتیک های موضعی یا خوراکی استفاده کرد؟

اگر می خواهید ترک ها را کاهش دهید ، پوست خود را تقویت کرده و یا علائم پیری زودرس را کاهش دهید ، مراقبت از پوست پروبیوتیک گران است.

آیا باید پروبیوتیک موضعی یا مسیر اضافی را انتخاب کنم؟ اگر سیستم گوارشی شما مختل شده و اختلالات دستگاه گوارش دارید ، مکمل های پروبیوتیک می توانند دو عملکرد را برای تعادل روده و پوست به طور همزمان انجام دهند.

باز هم ، وقتی نوبت به پروبیوتیک ها می رسد ، تنوع نام بازی است ، بنابراین می توانید هر دو شکل را انتخاب کنید. در نهایت ، همانطور که در بالا ذکر شد ، مزایای پروبیوتیک ها برای پوست تنها به یک روش محدود نمی شود. مانند هر مکمل روتین مراقبت از پوست ، بهترین کار این است که یک محصول جدید را در یک زمان ترکیب کنید ، و این امکان را برای یکپارچه سازی ماهانه یکنواخت برای ارزیابی دقیق نتایج فراهم می کند.

زنی که از تونیک پروبیوتیک موضعی با ترکیبات تخمیر شده برای پوست شفاف استفاده می کند

بهترین پروبیوتیک ها برای پوست کدامند؟

لاکتوباسیل ها و بیفیدوباکتریوم دو مورد از رایج ترین انواع پروبیوتیک ها برای سلامت پوست هستند. “مارتین بیگر می گوید. آنها واسطه التهاب پوست هستند و منافع خود را تأمین می کنند. “

چندین مطالعه نشان می دهد که این نوع پروبیوتیک ها به ویژه با تجویز خوراکی برای التهاب روده ها و / یا بیماری های پوستی مفید هستند. (نکته: به دنبال فرمول هایی باشید که حاوی پری بیوتیک باشند و قدرت پروبیوتیک ها را افزایش داده و مسافت بیشتری را طی کنند.)

خوشبختانه ، بسیاری از پروبیوتیک های با کیفیت بالا برای پوست و سلامت کلی شامل مجموعه ای از گونه ها و گونه ها هستند که تنوع میکروبیوم ها را افزایش داده و امکان تکثیر باکتری های خوب را فراهم می کند.

بهترین محصولات موضعی پروبیوتیک و تخمیر شده برای مراقبت از پوست

در نهایت ، اگر می خواهید پروبیوتیک های موضعی و ترکیبات تخمیر شده را به رژیم مراقبت از پوست خود اضافه کنید ، چندین گزینه برای انتخاب دارید.

برای پوست هایی که ممکن است آکنه ایجاد شود ، من پاک کننده پروبیوتیک شفاف پوست ارگانیک Eminence (42 دلار) را توصیه می کنم. این شامل دو جایگزین گیاهی در برابر جوش های رایج است: عصاره پوست بید (شبیه BHA سالیسیلیک اسید) و روغن درخت چای (یک داروی ضد باکتری عالی برای بنزوئیل پراکسید) ، و همچنین شیر تخمیر شده به شکل شیر. اسید ، لایه بردار شیمیایی تغذیه کننده.

یک درمان آرامش بخش اما قوی برای افزایش عملکرد سد پوستی انتخاب کنید ، ما “سرم پروبیوتیک از نور خوب” (24 دلار) را توصیه می کنیم. حاوی لیزات آنزیم لاکتوکوک است که به تنظیم میکروبیوم پوست و همچنین بسیاری از آنتی اکسیدان ها و فعالیت های ضد التهابی کمک می کند.

در نهایت ، تونر لایه بردار Youth Folk Kombucha + 11٪ AHA (38 دلار) را برای پاکسازی منافذ ، کاهش لکه های تیره و جوانسازی صورت خود امتحان کنید. کامبوچا توانایی پری بیوتیک تقویت کننده پوست را ارائه می دهد ، آنزیم Pichia Lysate از پوست شما در برابر استرس اکسیداتیو محافظت می کند و اسید لاکتیک به آرامی با کسل کننده مبارزه می کند.

دیدگاهتان را بنویسید