مراقبت خواهر: برای کسانی که کیف بارداری ندارند


مادر لیمپوپو پس از زایمان چهار ماه پیش تصمیم گرفت به مادرش مراجعه کند ، او در تلاش است تا زمینه ای برای نوزادش فراهم کند. نویسنده: Montsho Matlala.

از آن زمان ، او کمپینی را با عنوان “کمک به خواهرم” برای اهدای کیسه زایمان برای کمک به این زنان جوان و نوزادان آنها راه اندازی کرده است. نویسنده: Montsho Matlala

Tshepiso Molemela یکی از زنان بسیاری بود که در ماه مه در بخش زایمان بیمارستان Mokopane در Mahwelereng بود. در دوران خود ، این مرد 36 ساله توانست واقعیتهای تلخ فقر در جامعه خود را درک کند.

مولملا گفت که پس از مرخص شدن برخی از همکارانش در بخش ، آنها متوجه شدند که واقعاً در حال مبارزه هستند.

او گفت: “دو زن بودند که پوشک و لباس برای نوزادان خود نداشتند.” اخبار سلامتبه اکثر آنها خانواده های جوان و محروم هستند و در بسیاری از موارد پدر نوزادانشان فرار کرده یا بیکار شده اند ».

وقتی به خانه رسید ، تصمیم گرفت بسته جدیدی از شادی را با خود داشته باشد و با مادرانی که جز پوشک ، بالش و یک پتو کوچک برای خود و فرزندانشان چیزی نداشتند دست بدهد. به

برخی از اقلام ضروری توسط مادر لیمپوپو Tshepiso Molemela جمع آوری شده است.

در اینجا برخی از ملزومات جمع آوری شده به عنوان بخشی از کمپین “راهنمایی خواهر” آمده است. (تصویر: تحویل داده شد)

“من این موضوع را با شوهرم در میان گذاشتم و خوشبختانه او فکر کرد که این ایده خوبی است. بنابراین ، کمپین “به خواهران کمک کنید” راه اندازی شد و به مادران و نوزادان شایسته کمک های لازم را ارائه کرد.

مولملا ، یک تجارت کوچک آشپزخانه و پذیرایی ، می گوید: “در حال حاضر ، مجموعه ای که به مادر می دهیم شامل یک کیسه جدید ، روحیه جراحی ، ژله نفت برای کودکان ، یک تخت کوچک و حوله های بهداشتی برای مادر است. ما باید درخواست دهیم.” با شوهرش.

او از تعداد زیاد زنان نیازمند در استان خشمگین شد و پشیمان شد که “نمی تواند به همه کمک کند” زیرا او چیز زیادی ندارد.

مولملا از صفحه فیس بوک خود برای درخواست کمک برای دریافت کیف زایمان استفاده می کند و او و همسرش نیز در این کار سهیم هستند.

با تشکر برای کمک

یکی از دریافت کنندگان ، ماتابو ماسال *20 ساله ، بی نهایت از کمک سپاسگزار است. او در دوران بارداری از کلاس دوازدهم رها کرد و اکنون بیکار است. او گفت: “من پول ندارم که برای کوچولوم چیزی بخرم ، این بسته را از کمک خواهرم دریافت کردم و از این بابت بسیار سپاسگزارم.” اخبار سلامت همچنین مولملا به او توصیه کرد که برای حمایت از کودکان درخواست دهد.

ماتابو و پدر نوزادش 49.9 درصد از بیکاران استان را تشکیل می دهند. این آمار در اواخر آگوست امسال توسط آمار آفریقای جنوبی (StatsSA) منتشر شد. بر اساس چشم انداز و بررسی اقتصادی Limpopo 2021/22 ، در سال 2019 ، حدود 3.1 میلیون نفر در استان زیر خط فقر زندگی می کردند.

مولوملا می داند که اکثر زنانی که نیاز به کمک های بارداری و نوزادان دارند ، فاقد پول برای حمل و نقل هستند. او می گوید: “من برای تحویل بسته ها به خانه آنها می روم. اما من فقط بسته را ترک نمی کنم ، بلکه با آنها صحبت می کنم ، سعی می کنم وضعیت آنها را درک کنم تا بتوانم به آنها انگیزه بدهم.”

مراقبت از نوزاد و مادر در بیمارستان

وزارت بهداشت لیمپوپو پاسخی نداد اخبار سلامت از آنها بخواهید توضیحی در مورد نحوه مراقبت های بهداشتی پس از تولد و نحوه کمک به مادرانی که نمی توانند برای فرزندان خود غذا تهیه کنند ، داشته باشند.

یک پرستار در بیمارستان Mankweng در خارج از Polokwan گفت که این بستگی به وضعیت مرد دارد. او گفت: “به عنوان یک قاعده ، زنانی که در بیمارستان ها زایمان می کنند در حین مراقبت بالش ، پوشک و غیره دریافت می کنند. اما هر کسی که این فرصت را داشته باشد ، ترجیح می دهد از لباس شخصی خود استفاده کند.” –اخبار سلامتدیدگاهتان را بنویسید