مسئولیت متخصص سرطان شناسی در تأخیرهای مربوط به بیماری همه گیر در تشخیص و درمان


در سراسر ایالات متحده ، متخصصان انکولوژیست بیماران را با مراحل پیشرفته سرطان ملاقات می کنند. بیماری همه گیر COVID-19 بسیاری از بیماران را مجبور کرده است که برای ورود به مطب پزشک تردید کنند. این امر منجر به عدم پذیرش در مراکز درمانی و همچنین موارد اورژانسی یا فقط بیماران مبتلا به COVID-19 ، تشخیص و درمان بیماران سرطانی شده است. طبق مدل موسسه ملی سرطان در ژوئن 2020 ، غربالگری سرطان به شدت کاهش یافت ، ماموگرافی و کولونوسکوپی در چند ماه اول همه گیری 75 درصد کاهش یافت و ممکن است در غربالگری ، تشخیص و درمان تاخیر ایجاد شود ، 10000 مورد دیگر نیز می تواند به مرگ ناشی از سرطان سینه و روده بزرگ در دهه آینده بر اساس داده های سال 2020 BMJ تحقیقات نشان داده است که هنگامی که بیماران درمان سرطان را حتی یک ماه به تاخیر می اندازند ، خطر مرگ از 6 درصد به 13 درصد افزایش می یابد.

عدم تشخیص سرطان یکی از متداول ترین اتهامات اشتباهات پزشکی است. بر اساس یک نظرسنجی که در مارس 2021 توسط بیمه گران شرکت پزشکان انجام شد ، یک سوم پزشکان با افزایش رفتارهای نادرست ناشی از مراقبت در طول همه گیری مرتبط هستند. با این حال ، شاکیان و مدافعان افتخاری خطر مسئولیت ناشی از تخلفات پزشکی پزشک را افزایش نمی دهند. به گفته ریچارد روبرت ، MD ، JD ، استاد پزشکی خانواده در دانشگاه ویسکانسین و وکیل حقوق پزشکی ، انتخاب بیمار برای عدم ورود به مطب پزشک به عهده پزشک نیست و همچنین انتخاب پزشک را تعیین نمی کند. اورژانس بهداشتی تعهدی نیست به منظور محافظت از پزشکان در برابر دعاوی حقوقی ، بیش از 30 ایالت از محافظت از مسئولیت COVID-19 استفاده کرده اند ، که اثبات سهل انگاری یا رفتار سهل انگارانه را دشوار می کند. در حالی که این قوانین ممکن است به خوبی برای محافظت از پزشکان در برابر ادعاهای بیماران مبتلا به COVID-19 مفید باشد ، مشخص نیست که آنها چگونه به سایر شرایط مانند سرطان واکنش نشان می دهند. وکیل شاکی ، استفان ویگریزر ، جی.دی ، گفت که با توجه به اینکه کارکنان بهداشت و درمان تمام تلاش خود را برای فرار سالم از همه گیری جهانی انجام می دهند ، قضات تمایلی به پاسخگویی پزشکان ندارند.

محبوبیت روزافزون پزشکی از راه دور به دلیل COVID-19 نگرانی دیگری را ایجاد کرده است-تشخیص سرطان از طریق مراجعه به پزشکی از راه دور ، زیرا پزشکان تله مدیسین قادر به تشخیص شاخص های بالقوه سرطان مانند توده و اندام های بزرگ شده نیستند. علاوه بر این ، رادیولوژیست ها و آسیب شناسان ممکن است هنگام از بین بردن تومورها هنگام خواندن نتایج تصویربرداری ، که ناشی از تقاضای بیش از حد برای منابع COVID-19 و متخصصان بهداشت است ، پاسخگو باشند.

به گفته دکتر ریچارد اندرسون ، انکولوژیست و مدیرعامل شرکت پزشکان ، پزشکان ادعای سوء رفتار می کنند زیرا بیماران مبتلا به سرطان مانند خونریزی سینه یا راست روده. علائم بالقوه بیماری را شناسایی کردند ، اما اجازه ورود به مطب پزشک را ندادند. شان برن ، JD ، مدافع سوء رفتار ، به پزشکان نشان می دهد که نتایج آزمایش را به بیماران گزارش ندهند ، یا آزمایش بعدی یا ویزیت بعدی را سفارش ندهند زیرا ممکن است پزشکان مسئول باشند. بیرن گفت پزشکان در تلاش هستند تا با مرور دقیق برنامه بیماران سال گذشته و تشویق آنها به انجام غربالگری پیشگیرانه ، مسئولیت احتمالی را کاهش دهند.

دیدگاهتان را بنویسید