مسابقات جهانی تکواندو. حریفان سلطانی و کلهر شناخته شدند


مسابقات جهانی تکواندو.  حریفان سلطانی و کلهر شناخته شدند


به گزارش النا، بیست و پنجمین دوره مسابقات تکواندو قهرمانی جهان روز دوشنبه ۲ آبان ماه با حضور ۷۵۵ تکواندوکار از ۱۲۰ کشور جهان و در سومین روز به میزبانی مکزیک در سالن «متروپولیتن» گوادالاخارا برگزار می شود. این مسابقات چهارشنبه ۴ آبان ماه ایران ۲ نماینده خواهد داشت.


در گروه بانوان نیز در وزن ۴۹- کیلوگرم و با حضور ۴۹ تکواندوکار، غزال سلطانی در اولین دیدار به مصاف «الکساندرا کاسرس دیاز» از پاراگوئه می رود و در صورت پیروزی به مصاف «جینگ ژائو» می رود. . چین در رتبه پنجم جهان قرار دارد. بر سر میز سلطانی نمایندگان نیجر، فنلاند و ترکیه حضور دارند.


در وزن ۶۸- کیلوگرم مردان، رضا کالهر در دور نخست به مصاف «اسماعیل یاکوبا» از نیجر می رود و در صورت پیروزی به مصاف «ایکر کاساس گارسیا» از مکزیک و دارنده عنوان می رود. رتبه چهارم در جهان. در کنار کلهر حریفانی از آمریکا، مغولستان، جمهوری چک و استرالیا قرار دارند. همچنین ۵۷ تکواندوکار در این وزن حضور خواهند داشت.


مهران حشردی تاکنون در این رقابت‌ها در وزن منهای ۸۰ کیلوگرم به مدال برنز دست یافت.


هدایت تیم ملی تکواندو بانوان بر عهده مینو مداح به عنوان سرمربی است. نادا زر و مهروز ساعی به عنوان مربی او را همراهی می کنند. در گروه مردان بیژن مقانلو به عنوان سرمربی و مسعود حاجی زواره و نعیما خاگوی مربیان تیم ملی خواهند بود.


انتهای پیام/