مشخص شده است که باکتری های روده در ایجاد سرطان پروستات نقش دارند


سرطان پروستات در ابتدای رشد نیاز به آندروژن دارد. هورمون درمانی می تواند از رشد چنین سرطان پروستات جلوگیری کند ، اما سرطان پروستات در نهایت پاسخ به هورمون درمانی را متوقف کرده و مقاوم می شود. مطالعات متعددی انجام شده است تا نشان دهد چگونه برخی از باکتری های روده به بیماری و بیماری کمک می کنند. تحقیقات پیش بالینی نشان می دهد که چگونه باکتری های روده می توانند به سرطان پروستات و مقاومت آن در برابر هورمون درمانی کمک کنند.

یافته ها در مجله منتشر می شود علوم پایه در مقاله آمده است: “باکتری های معمولی مقاومت غدد درون ریز را در سرطان پروستات از طریق بیوسنتز آندروژن افزایش می دهند.”

محققان نوشتند: “میکروبیوتا حاوی میکروارگانیسم هایی است که در تماس نزدیک با میزبان زندگی می کنند ، که برای هر دو طرف مفید است.” “سهم میکروبیوتای روده در ایجاد سرطان پروستات مقاوم در برابر اخته (CRPC) هنوز برطرف نشده است. ما دریافتیم که کمبود آندروژن در موش ها و انسان ها به گسترش میکروبیوتای کلی کمک می کند که به توسعه مقاومت به اخته در بدن کمک می کند. موش.”

لندن ، تیمی از دانشمندان از موسسه تحقیقات سرطان ؛ موسسه تحقیقات سرطان شناسی در بلینزونا ، سوئیس ؛ و موسسه فناوری فدرال سوئیس از نمونه های موش و بیمار برای مطالعه نقش باکتری های روده در رشد و توسعه سرطان پروستات استفاده کرد.

دانشمندان دریافتند که خلاص شدن از شر همه باکتری های روده در سرطان پروستات در موش ها باعث کند شدن رشد تومور و به تاخیر انداختن مقاومت هورمونی می شود. آنها همچنین دریافتند که پیوند مدفوع موش های مبتلا به سرطان پروستات مقاوم به هورمون به موش هایی با میزان اندروژن پایین ، جهش رشد را تحریک می کند.

محققان تجزیه و تحلیل اضافی باکتری های روده را در بیماران تحت درمان در Royal Marsden NHS Foundation Trust انجام دادند.

یوهان دو بونو ، دکتر ، نویسنده تحقیق و استاد سرطان آزمایشگاهی در موسسه تحقیقات سرطان می گوید: “یافته های ما نشان می دهد که شروع هورمون درمانی برای سرطان پروستات می تواند باعث تولید هورمون های آندروژنی شود.” London and Royal Marsden NHS Trust Oncologist Consultant. “این آندروژن ها می توانند از رشد سرطان پروستات حمایت کرده و آن را در برابر هورمون درمانی مقاوم کنند – که نتایج بقای مردان را بدتر می کند.”

کریستین هلین ، مدیرکل م Instituteسسه تحقیقات سرطان لندن ، می افزاید: “تأثیر میکروبیوم روده بر روی سرطان ، حوزه جدیدی از علم است که ما در حال درک آن هستیم.” این یافته های هیجان انگیز ابتدا مکانیسم مقاومت میکروبیوم روده در برابر رشد سرطان پروستات و هورمون درمانی را نشان داد.

“درک این که باکتری های” خوب “روده ، که نقش مهمی در سلامتی ما دارند ، می توانند در متابولیسم هورمونی در مردان مبتلا به سرطان پروستات تداخل ایجاد کنند ، به ما در توسعه استراتژی های درمانی جدید کمک می کند. من مشتاقانه منتظر انجام این تحقیقات به کلینیک هستم و امیدوارم.” استراتژی دستکاری میکروبیوم یک تفاوت واقعی برای بیماران است.

این یافته ها با دستکاری میکروبیوم سرطان پروستات راه را برای درمان بالقوه هموار می کند.

آندره آلیمونتی ، رئیس انکولوژی مولکولی در موسسه تحقیقات سرطان شناسی (IOR) و Svizzera italiana ، استاد دانشگاه ، می گوید: “یافته های ما راه را برای راهبردهای درمانی کمکی که با تکثیر گونه های باکتریایی تولید کننده آندروژن از طریق دستکاری میکروبیوتا مقابله می کند ، هموار می کند.” della. (USI) ، در دانشگاه پادوا و در موسسه فناوری فدرال سوئیس (ETH).

دیدگاهتان را بنویسید