مصرف زیاد دارچین چه عوارضی دارد؟ || مصرف زیاد دارچین چه عوارضی دارد؟


مصرف زیاد دارچین چه عوارضی دارد؟ مطالعات نشان داده است که مصرف زیاد کومارین می تواند به کبد آسیب برساند. حتی خطر ابتلا به سرطان را افزایش می دهد. علاوه بر این ، مصرف زیاد دارچین کاسیا با بسیاری از عوارض جانبی دیگر همراه است. کومارین ادویه ای است که از پوست داخلی درخت دارچین تهیه می شود. این ادویه به دلیل مزایای سلامتی خود مانند بهبود کنترل قند خون و کاهش برخی عوامل خطر بسیار محبوب است بیماری قلبی مربوط به آن

دو نوع اصلی دارچین وجود دارد:

  • کاسیا: این دارچین معمولی نیز نامیده می شود ، این رایج ترین نوع دارچین است.
  • سیلان: سیلان ، معروف به دارچین واقعی ، طعم سبکتر و کمی تلخ تر دارد.

دارچین کاسیا بیشتر در سوپرمارکت ها یافت می شود زیرا بسیار ارزانتر از دارچین سیلان است.

همین حالا به صورت آنلاین با مشاوران پزشک خود مشورت کنید

عوارض مصرف زیاد دارچین

مصرف دارچین کاسیا در مقادیر کم و متوسط ​​بی خطر است. مصرف بیش از حد می تواند منجر به مشکلات سلامتی شود زیرا حاوی ترکیبی به نام کومارین است. مطالعات نشان داده است که مصرف زیاد کومارین می تواند به کبد آسیب برساند. حتی خطر ابتلا به سرطان را افزایش می دهد. علاوه بر این ، مصرف زیاد دارچین کاسیا با بسیاری از عوارض جانبی دیگر همراه است.

دارچین می تواند باعث آسیب کبدی شود.

دارچین کاسیا (یا ساده) منبع غنی از کومارین است. مقدار کومارین موجود در دارچین آسیاب شده می تواند از 7 تا 18 میلی گرم در قاشق چایخوری (2.6 گرم) متغیر باشد ، در حالی که دارچین سیلان حاوی مقدار کمی کومارین است. مصرف روزانه کومارین تقریباً (0.1 میلی گرم بر کیلوگرم) یا 5 میلی گرم در روز برای یک فرد با وزن 130 کیلوگرم (59 کیلوگرم) است. این بدان معناست که فقط 1 قاشق چایخوری کاسیا می تواند از حد معمول روزانه فراتر رود.

متأسفانه ، چندین مطالعه نشان داده است که مصرف زیاد کومارین می تواند منجر به مسمومیت شود آسیب کبدی بودن. به عنوان مثال ، یک زن 73 ساله پس از مصرف مکمل های دارچین فقط به مدت 1 هفته دچار عفونت ناگهانی کبدی شد. دارچین معمولی حاوی مقادیر زیادی کومارین است. مطالعات نشان داده است که مصرف زیاد کومارین می تواند خطر مسمومیت و آسیب کبدی را افزایش دهد.

دارچین می تواند خطر ابتلا به سرطان را افزایش دهد.

عوارض مصرف بیش از حد دارچین دکتر.

مطالعات روی حیوانات نشان داده است که مصرف زیاد کومارین ، که دارچین زیادی دارد ، می تواند خطر ابتلا به برخی سرطان ها را افزایش دهد. به عنوان مثال ، مطالعات روی جوندگان نشان داده است که مصرف زیاد کومارین می تواند منجر به تومورهای سرطانی در ریه ها ، کبد و کلیه ها شود. برخی از دانشمندان معتقدند که کومارین با گذشت زمان باعث آسیب می شود DNA و خطر ابتلا به سرطان را افزایش می دهد.

بسیاری از مطالعات روی اثرات سرطان زای کومارین بر روی حیوانات متمرکز شده اند. تحقیقات بیشتری بر اساس افراد مورد نیاز است تا ببینیم آیا ارتباط مشابهی بین سرطان و کومارین در انسان وجود دارد.

دارچین می تواند باعث ایجاد زخم در دهان شود.

برخی افراد از محصولاتی استفاده می کنند که دارای طعم دارچین هستند زخم های دهان با تجربه. دارچین حاوی ترکیب سینامالدئید است که در صورت مصرف زیاد می تواند واکنش آلرژیک ایجاد کند. مقدار کمی ادویه جات باعث این واکنش نمی شود زیرا بزاق از تماس مواد شیمیایی با دهان به مدت طولانی جلوگیری می کند. علاوه بر این طاعون دهانیعلائم دیگر حساسیت به سینامالدهید عبارتند از:

  • التهاب زبان یا لثه
  • لکه های سفید در دهان
  • خارش یا احساس سوزش

اگرچه این علائم جدی نیستند ، اما می توانند ناراحتی ایجاد کنند. با این حال ، باید توجه داشت که سینامالدهید تنها در صورت حساسیت به آن می تواند باعث ایجاد زخم در دهان شود. شما می توانید نوع حساسیت را با استفاده از آزمایش پوست آزمایش کنید.

علاوه بر این ، زخم های دهان در افرادی که مقدار زیادی روغن دارچین و صمغ معطر مصرف می کنند شایع تر است زیرا این محصولات ممکن است حاوی سینامالدهید بیشتری باشند. به طور کلی ، برخی از افراد به سینامالدئید موجود در دارچین حساسیت دارند که می تواند باعث ایجاد زخم در دهان شود. با این حال ، این بر بسیاری از افراد چاق تأثیر می گذارد دارچین یا صمغ مورد استفاده آنها تحت تأثیر قرار می گیرد زیرا این محصولات حاوی سینامالدهید بیشتری هستند.

دارچین می تواند قند خون را کاهش دهد.

افزایش قند خون یک مشکل است و در صورت عدم درمان می تواند منجر به دیابت ، بیماری های قلبی و بسیاری از بیماری های دیگر شود. دارچین به دلیل کاهش سطح قند خون شناخته شده است. مطالعات نشان داده است که دارچین می تواند اثرات انسولین (هورمونی که به حذف قند خون کمک می کند) را تقلید کند.

خوردن کمی دارچین می تواند به کاهش قند خون شما کمک کند ، اما مصرف زیاد آن می تواند قند خون شما را کاهش دهد.هیپوگلیسمی) و منجر به خستگی ، سرگیجه و احتمالاً غش می شود. این در افرادی که قند خون پایینی دارند یا داروهای ضد دیابت مصرف می کنند خطرناک است. این به این دلیل است که دارچین می تواند اثرات این داروها را افزایش دهد و باعث شود سطح قند خون بسیار پایین بیاید.

مصرف دارچین می تواند به کاهش سطح قند خون کمک کند ، اما مصرف بیش از حد آن می تواند منجر به کاهش قند خون شود ، به خصوص اگر از داروهای ضد دیابت استفاده می کنید. علائم شایع هیپوگلیسمی شامل خستگی ، سرگیجه و غش است.

دارچین می تواند مشکلات تنفسی ایجاد کند.

عوارض مصرف بیش از حد دارچین دکتر.

مصرف زیاد دارچین می تواند مشکلات تنفسی ایجاد کند. از آنجا که دارچین ساختار خوبی دارد ، تنفس را راحت تر می کند. استنشاق تصادفی منجر به شرایط زیر می شود:

  • سرفه کردن
  • مشکل در تنفس

سینامالدئید موجود در دارچین گلو را تحریک می کند و می تواند مشکلات تنفسی ایجاد کند. افراد مبتلا به آسم یا بیماریهای دیگری که بر تنفس آنها تأثیر می گذارد ، باید از استنشاق ناخواسته دارچین خودداری کنند. زیرا احتمال تنفس آنها بیشتر است. مصرف زیاد دارچین می تواند مشکلات تنفسی ایجاد کند. ساختار خوب آن باعث تنفس و تحریک گلو می شود. حتی می تواند باعث سرفه ، گاز گرفتن و مشکل در تنفس شود.

تداخل داروها با دارچین

مصرف دارچین در مقادیر کم تا متوسط ​​با بسیاری از داروها بی خطر است. با این حال ، اگر از داروهای دیابت ، بیماری های قلبی یا کبدی استفاده می کنید. مصرف زیاد می تواند مشکلاتی را به همراه داشته باشد. از آنجا که دارچین می تواند با آن داروها تداخل داشته باشد ، یا اثرات آنها را افزایش می دهد یا عوارض جانبی آنها را افزایش می دهد.

به عنوان مثال ، دارچین کاسیا حاوی مقادیر زیادی کومارین است و مصرف مقدار زیادی از آن می تواند منجر به مسمومیت و آسیب کبدی شود. اگر از داروهایی استفاده می کنید که می توانند بر کبد تأثیر بگذارند ، مانند پاراستامول ، استامینوفن و استاتین ها ، مصرف زیاد دارچین می تواند خطر آسیب کبدی را افزایش دهد.

دارچین همچنین می تواند به کاهش قند خون کمک کند ، بنابراین اگر از داروهای ضد دیابت استفاده می کنید ، دارچین می تواند اثرات آن را افزایش داده و منجر به کاهش قند خون شود. مصرف زیاد دارچین می تواند از دیابت ، بیماری های قلبی و کبدی جلوگیری کند. آنها ممکن است عوارض جانبی یا عوارض جانبی را تشدید کنند.

خطر مصرف دارچین خشک شده

عوارض مصرف بیش از حد دارچین دکتر.

از آنجا که چالش دارچین بسیار محبوب بود ، بسیاری سعی کرده اند مقدار زیادی دارچین خشک بخورند. این چالش شامل مصرف یک قاشق غذاخوری دارچین خشک و خرد شده بدون آب در کمتر از یک دقیقه است. این ممکن است بی ضرر به نظر برسد. اما چالش می تواند بسیار خطرناک باشد. مصرف دارچین خشک می تواند گلو و ریه ها را تحریک کند و همچنین باعث خفگی یا خفگی شود. همچنین می تواند باعث آسیب دائمی به ریه ها شود. این به این دلیل است که ریه ها نمی توانند فیبرهای ادویه را تجزیه کنند و می توانند در ریه ها تجمع کرده و منجر به التهاب ریه ها شوند. به این حالت پنومونی آسپیراسیون گفته می شود. اگر پنومونی آسپیراسیون درمان نشود ، ریه ها می توانند به طور دائم آسیب ببینند.

در حالی که مصرف زیاد دارچین خشک ممکن است بی ضرر به نظر برسد ، اما می تواند بسیار خطرناک باشد. اگر دارچین به ریه ها برسد ، نمی توان آن را تجزیه کرد و می تواند منجر به عفونت دائمی و آسیب ریه شود.

اخرین حرف

به طور کلی استفاده از دارچین به عنوان ادویه بی خطر در مقادیر کم فواید زیادی برای سلامتی دارد.

این امر به ویژه در مورد دارچین کاسیا صادق است ، زیرا منبع غنی از کومارین است. در مقابل ، دارچین سیلان حاوی مقدار کمی کومارین است.

مصرف مجاز روزانه کومارین 0.05 میلی گرم (0.1 میلی گرم / کیلوگرم) وزن بدن است. این مقدار معادل 8 میلی گرم کومارین در روز برای بزرگسالان با وزن 81 کیلوگرم است. برای مرجع ، مقدار کومارین در 1 قاشق چایخوری (2.5 گرم) دارچین خرد شده از 7 تا 18 میلی گرم متغیر است. به خاطر داشته باشید که کودکان تاب آوری کمتری دارند.

اگرچه دارچین سیلان حاوی مقدار کمی کومارین است ، اما باید در مقادیر زیاد از مصرف آن اجتناب کرد. دارچین حاوی بسیاری از ترکیبات گیاهی دیگر است که در صورت مصرف زیاد می تواند اثرات منفی داشته باشد. از دارچین به عنوان چاشنی کم استفاده کنید.

بزرگسالان باید از مصرف بیش از 1 قاشق چایخوری دارچین کاسیا در روز خودداری کنند. خوردن کمتر از حد معمول روزانه برای سلامتی مفید است.

منبع:

https://www.healthline.com/nutrition/side-effects-of-cinnamon

دیدگاهتان را بنویسید