معاون اول رئیس جمهور وارد روسیه شد


معاون اول رئیس جمهور وارد روسیه شد

رویداد۲۴ دکتر محمد مخبر عصر امروز (چهارشنبه) در راس یک هیئت بلندپایه سیاسی-اقتصادی وارد مسکو شد و در بدو ورود به فرودگاه بین المللی وانکووا مسکو، معاون وزیر فدراسیون روسیه نیز وی را همراهی می کرد. کارکنان نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در روسیه و نمایندگان موسسات مورد استقبال ایرانیان مستقر در مسکو قرار گرفتند.

دکتر گفت. سفرهای روسای جمهور دو کشور زمینه خوبی برای تعمیق روابط صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه دریای خزر و کشورهای همسایه آن از اهمیت سیاسی، اقتصادی، امنیتی و زیست محیطی بالایی برخوردار است، تصریح کرد: ایران به دلیل موقعیت جغرافیایی ممتاز و همجواری با پانزده کشور و همچنین مجاورت با دریای خزر در شمال. و خلیج فارس در جنوب از موقعیت ویژه ای از نظر ترانزیتی برخوردار است.

دکتر مخبر با اشاره به توافقات اولین نشست مجمع اقتصادی خزر و توافقات صورت گرفته بین سران کشورهای حاشیه دریای خزر در ششمین اجلاس خاطرنشان کرد: بخشی از این توافقات و برخی از آنها اجرایی شده است. باید پیگیری شود، ما باید در اجرای این برنامه ها تسریع کنیم و امیدوارم مردم ایران، روسیه و سایر کشورهای حاشیه خزر از این روابط بهره مند شوند.

وی در این سفر که به دعوت میخائیل میشوستین نخست وزیر روسیه انجام شد، با معاون اول رئیس جمهور دیدار و با تعدادی از همتایان و مقامات شرکت کننده در این اجلاس و سخنرانی در دومین اجلاس اقتصادی کاسپین دیدار و گفتگو خواهد کرد. انجمن.

وزرای امور اقتصادی و دارایی، نفت و جهاد کشاورزی معاون اول رئیس جمهور کشورمان را در این سفر همراهی می کنند.

نخستین همایش اقتصادی خزر در مرداد ماه سال ۱۳۹۷ با حضور پنج کشور عضو ایران، روسیه، ترکمنستان، قزاقستان و آذربایجان در منطقه معروف گردشگری ترکمنستان برگزار شد و رئیس جمهور کشورمان در ششمین اجلاس سران کشورهای عضو این منطقه حضور یافت. شورای همکاری خلیج فارس کشورهای حاشیه خزر در تیرماه سال جاری خزر در ترکمنستان شرکت کرد و سخنرانی کرد.