منتقدان تأثیرگذار را خیلی راحت سرکوب می کنند / تاریخ تحریف می شود.


جعفرزاده ایمن آبادی در گفتگو با رویداد۲۴:

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی، نماینده سابق مجلس ایران می گوید: معترضان به وضعیت کنونی از عملکرد دولت و گزارش های کذبی که به مقامات ارشد نظام ارائه می کنند انتقاد می کنند، اما منتقدان را صاحب نفوذ می نامند و با فحاشی برخورد می کنند. کلمات آسان تر.

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی

رویداد۲۴ زینب گبشاوی: غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی نماینده سابق مجلس به رویداد۲۴ گفت: از زمان درگذشت مهسا امینی، متأسفانه مقامات ارشد امنیتی کشور عاقلانه عمل نکرده و با بی توجهی به موضوع، این رویداد دردناک را به یک رویداد ملی تبدیل کرده اند. فاجعه تماشای رسانه های خارجی زنجیره انسانی برای حمایت از ایران در خارج از کشور تشکیل شده و عزت کشور با آن بازی کرده است.

می گوید: در سایر حوزه ها هم وضع به همین منوال است. دستگیری دانشجویان را می بینید. دانشگاه محل علم و اندیشه است و باید به آن احترام گذاشت. رفتار بعضی از دانش آموزان را دوست ندارم. اما برخورد سرکوبگرانه، دستگیری و رفتار امنیتی در مکانی که محل فکر و اندیشه است، نتیجه معکوس دارد. خوب است وزیر علوم جدی‌تر بیاید و صدای دانشجویان را بشنود تا کشور وارد این مرحله نشود. رهبری بحث کرسی های آزاد اندیشی را مطرح کردند اما جدی گرفته نشد و دانشجویان با تدابیر امنیتی سنگین مواجه شدند و سوالاتی در ذهن طلاب انباشته شد تا کنون شاهد این وضعیت هستیم.


بیشتر بخوانید: اعتراضات دانشگاه نوشیروانی بابل از کجا شروع شد؟ مسئول دانشگاه: فیلم های منتشر شده جعلی است


جعفرزاده با بیان اینکه بر اساس قانون، بنا به درخواست رئیس دانشگاه و موافقت وزیر علوم، نیروهای امنیتی می توانند وارد دانشگاه شوند، گفت: زمانی که نیروی انتظامی و افرادی با لباس غیرنظامی با موتورسیکلت وارد دانشگاه شوند، این امر امکان پذیر است. یعنی فاجعه بزرگی که حداقل ۵۰ سال از نظر عقب ماندگی فرهنگی و علمی گریبان ما را خواهد گرفت. ضعف از سوی وزارت علوم که نتوانست از دانشگاه محافظت کند و به موقع وارد شود و صدای دانشجویان را بشنود وسعت این موقعیت برای دانشجویان ایجاد شده است. باید جمع آوری شود و دانش آموزان محدود شوند.

نماینده سابق شورای اسلامی می گوید: من مقامات کشورمان را بر سر زبان ها منصوب می کنم. از آقای رئیسی چیزهایی شنیدم که شبیه داستان است. آقای رئیس جمهور اگر حرف آنها باور شود و تبلیغاتی نباشد می تواند در شورای عالی امنیت ملی دستور بدهد و از دانشجویان بخواهد که با آنها صحبت کنند و مطالبات آنها را بشنوند.

وی می گوید: اگر دانشگاه را به خانه خاموشی تبدیل کنیم، بلاهای بزرگی بر کشور تحمیل می شود. دانشگاه می تواند ایده بدهد، می تواند ناظر باشد، می تواند از فساد دولتی و اداری جلوگیری کند. اما وقتی دوست ندارند صدای دانشجویان را بشنوند، با باتوم جوابشان را بدهند، وارد خوابگاهشان شوند و آنها را بازداشت کنند، باید فاتحه البلد بخوانیم. جوانان و دانشگاه ها در حال نابودی هستند، بنابراین مسئولان باید نگاه خود را تغییر دهند.

نماینده مجلس دهم می گوید: دانش آموزان به دلیل سن و سال و روحیه مطالبه گری، شرایط لازم را ندارند. از سوی دیگر متأسفانه رهبری و توانمندی مسئولان نیز کاهش یافت. می بینیم که رئیسی به دانشگاه می رود و چند نفر را انتخاب می کنند و به سالن راه می دهند و دانشجویانی که از آنها خواسته می شود بیرون سالن هستند. هنگامی که آنها در سالن رئیس خود را تشویق می کنند، برنامه های تلویزیونی آن صحنه را هزاران بار نشان می دهد. این بدان معناست که تاریخ توسط مقامات فعلی دولت تحریف می شود. به دوره آقای خاتمی نگاه کنید، دانشگاه ها تا چه حد اعتبار دارند و دانشجویان چگونه صریح و صریح با رئیس جمهور صحبت کردند.

جعفرزاده می گوید: منطق «داعش» خواندن «دانشجویان» و نسبت دادن آنها به خارجی ها عجیب است. اکنون همه معترضان به وضعیت کنونی از عملکرد دولت و گزارش های کذب و دروغی که حتی به مقامات ارشد نظام می دهند انتقاد می کنند اما به آنها منتقد نفوذی می گویند و با الفاظ بسیار مضحک و حتی در نسبت های مسخره تر برایشان راحت تر است که امیدوار باشند دولت به مردم بازگردد و دانشگاه پیشرفت کند تا دانشگاه ها بر عملکرد ضعیف دولت سیزدهم نظارت کنند.