موج دوم واکسن های کووید -19 می تواند نابرابری واکسن ها را برطرف کند


سازمان بهداشت جهانی سریع با توجه به اینکه میلیاردها نفر در سراسر جهان هنوز یک دوز واحد دریافت نکرده اند ، دولتهای ثروتمند از دادن دوزهای تقویت کننده COVID-19 به شهروندان واکسینه شده خودداری می کنند. برخی از مشاوران سازمان بهداشت جهانی ، مانند بروس ایوارد ، اپیدمیولوژیست کانادایی ، فکر نمی کردند که جهان باید از بی عدالتی در واکسیناسیون “منزجر” شود.

آیلوارد در مورد سران شرکت ها و دولتهایی که در مرکز جهانی توزیع واکسن قرار دارند ، توضیح داد: “احتمالاً 20 نفر در جهان برای حل این مشکل سرمایه ای حیاتی هستند.” “آن 20 نفر به ما گفتند ،” ما این مشکل را تا پایان ماه سپتامبر حل می کنیم. ما اطمینان می دهیم که 10 درصد از همه کشورها واکسینه شده اند. “

علیرغم توصیه سازمان بهداشت جهانی ، این سناریو فاش نمی شود ، زیرا بسیاری از ثروتمندترین کشورهای جهان دائماً در اولویت هستند. افزایش عرضه واکسن های خودشان با وجود دراماتیک بودن کمبود در بسیاری از کشورهای در حال توسعه به عنوان مثال ، کانادا خریداری شده بیش از 10 دوز برای هر ساکن. احتمالاً ترسناک ترین حالت های مشابه استرالیا و بریتانیا برابر است حمام کردن عرضه کم دوزها برای طرح بین المللی COVAX در حال حاضر یکی از تنها منابع ظروف نجات بخش برای کشورهای کم درآمد و با درآمد متوسط ​​است. فقط در ماه ژوئن ، استرالیا به دست آمده COVAX و 530،000 تا 500،000 دوز از انگلستان. برای مقایسه ، کل قاره آفریقا – کمتر از 2 people از افراد واکسینه شده – فقط پذیرفته شده 245،000 دوز از مرکز در ماه ژوئن.

در حالی که کشورهای ثروتمند همچنان به افزودن واکسن های mRNA ارزشمند به سهام خود ادامه می دهند ، امید مهمی برای کسانی که از نابرابری واکسن ها ناامید شده اند وجود دارد: واکسن های نسل دوم کروناویروس در حال حاضر وعده خود را در آزمایشات بالینی نشان می دهند ، اکثر آنها می توانند بسیار مثر باشند. ارزان تر و آسان تر در سراسر جهان توزیع می شود.

به عنوان مثال ، نامزد AKS-452 ، که اخیراً توسط Akston Biosciences در ماساچوست تولید شده است وارد شد مرحله دوم آزمایش در مرکز پزشکی دانشگاه گرونینگن (UMCG) ، یکی از بزرگترین بیمارستانهای هلند. آزمایشات جدید منجر به نتایج مثبت می شود داده های فاز اولاین نشان داد که AKS-452 ایمن بوده و به خوبی قابل تحمل است و یک دوز منفرد 90 میکروگرم 100٪ تبدیل به سروکال را انجام می دهد و شرکت کنندگان در آزمایش آنتی بادی های بسیار بیشتری را نسبت به بیماران مبتلا به کروناویروس نشان می دهند.

از نظر حیاتی ، عوامل متعددی نامزد واکسن اکسون را به گزینه ای امیدوارکننده برای کشورهای در حال توسعه تبدیل می کند. ابتدا ، واکسن AKS-452 می تواند چندین ماه بدون یخچال حمل و نگهداری شود-ظرف را می توان در دمای 25 درجه سانتی گراد به مدت حداقل شش ماه و حتی تا یک ماه در دمای 37 درجه سانتی گراد نگهداری کرد. علاوه بر این ، نامزد AKS-452 یک واکسن تقسیم پروتئینی است که چندین دهه است با خیال راحت مورد استفاده قرار می گیرد و به این ترتیب می توان آن را با استفاده از تکنیک های معمولی و ارزان تولید آنتی بادی تولید کرد تا یک خط تولید واحد بتواند بیش از یک میلیارد دوز تولید کند. سال در کارخانه های تولید موجود

شرکتهای دیگر در حال کار بر روی روشهای جایگزین واکسن مانند واکسنهای دهانی و بینی هستند. داروهای اورامد تنظیم شده است شروع کردن آزمایشات یک نامزد واحد به شکل قرص خواهد بود ، که موانع لجستیکی را که بر بسیاری از کشورهای جهان در حال توسعه تأثیر می گذارد به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.

مانند بسیاری از واکسن های COVID ، قرص واکسن Oramed حاوی پروتئین ذرت است که به ویروس اجازه ورود به سلول های انسانی را می دهد. قرص همچنین دو پروتئین دیگر را که کندتر در سطح سلول ویروس جهش می یابند هدف قرار می دهد. این امر مستلزم حفاظت بهتر در برابر گزینه های ویروسی است. نیازی به ذخیره قرص در دمای پایین نیست و برای تزریق به متخصص واجد شرایط نیاز نیست ، اگر آزمایشات به خوبی انجام شود ، واکسن جایگزین می تواند ابزار قدرتمندی برای کشورهایی باشد که بر موانع جلوگیری از واکسیناسیون غلبه کرده اند. طولانی

توسعه واکسن های ایمن و م againstثر در برابر کروناویروس جدید یکی از نکات برجسته دوران همه گیری بوده است – متأسفانه هنوز همه کشورها این موفقیت را به طور مساوی تقسیم نکرده اند. نسل دوم واکسن ها می تواند بسیار ارزان تر از نمونه های قبلی باشد ، حمل و نقل و حمل آنها آسان تر است و می تواند شکاف جهانی پوشش واکسن را برطرف کند.

اگر می خواهید به International Policy Digest نامه بنویسید – لطفاً به ما ایمیل کنید [email protected]

دیدگاهتان را بنویسید