نرم افزار Biota در DIA 2018


نویسنده: سارا اقبال

DIA امسال در بوستون ، یکی از قدیمی ترین شهرهای ایالات متحده ، که به خاطر کالج ها و دانشگاه ها و البته غذاهای دریایی مشهور است ، برگزار شد. مانترا نمایش امسال “فعال کردن مفاهیم مربوط به حرکت“، پیام آشنا است و به عنوان روح اصلی پذیرش و کاربرد فناوری در تحقیقات بالینی و تحقیقات دارویی عمل می کند.

این رویداد به ما اجازه داد تا با مشتریان و شرکای موجود ملاقات کنیم و همچنین با محققان صنعت و چهره های برجسته صحبت کنیم تا نحوه استفاده از فناوری های یکپارچه مانند دستگاه های پوشیدنی و حسگرهای متصل در تحقیقات بالینی را اندازه گیری کنیم. قطعاً آگاهی در حال افزایش است. امروزه این صنعت دارای ویژگی هایی شبیه به روشی است که گوشی های هوشمند چند سال پیش شروع به تبدیل شدن به یک پیشنهاد مناسب کردند. در ابتدا با احتیاط و شک و تردید مشاهده می شد ، تلفن همراه امروزه یک روش رایج و مورد قبول برای جمع آوری داده های بیماران در طول تحقیقات است.

ظاهراً لباس هایی که باید پوشیده شوند و وسایل متصل به هم به همان ترتیب پیش می روند. در دنیای بالینی ، اگرچه هنوز زود است ، اما فرصتی برای اندازه گیری های عینی همراه با تحقیقات بالینی وجود دارد. داده های جمع آوری شده از بیماران هنوز نباید به طور کامل از نتایج واقعی حمایت کند ، اما شواهدی برای حمایت از فرزندخواندگی جمع آوری می شود. صحبت با افراد در اجرای قانون موانع بسیاری را آشکار می کند ، به ویژه هنگامی که پایبندی به رعایت و تطبیق است. خوشبختانه ما فکر می کنیم که آن را بسته ایم.

از نظر ما ، فناوری حذفی همچنان بهبود می یابد و شفاف تر می شود. به تازگی ، مقاله ای را در مورد تولید پوشاک مبتنی بر گرافن مشاهده کردم که روی پوست اعمال می شود و داده ها را از حرارت بدن به دستگاه تلفن همراه منتقل می کند. ما در زمان فوق العاده ای زندگی می کنیم.

یکی دیگر از موضوعات مهم DIA ، هوش مصنوعی بود. واضح است که هوش مصنوعی یک فرایند طبیعی است که از تفسیر انسان نشأت می گیرد ، به ویژه در مورد پردازش داده ها. داده های تولید شده توسط سیستم های فناوری آنقدر وسیع است که پردازش و تفسیر آنها بسیار مشکل است. اگر از دستگاه های پوشیدنی و دستگاه های لمسی استفاده شود ، قطعاً این امر صادق خواهد بود. هوش مصنوعی ، در قالب ماشین آلات ، دارای قابلیت های واقعی برای درک حرکات است. شاید این مفاهیم ، قبل از هر چیز ، در آینده بسیار نزدیک با استفاده از هوش ماشینی محقق شود.

در سفرم به بوستون ، از نشستن در پنل تحت رهبری BBK لذت بردم. همکاران من در پنل عبارت بودند از اسپیروس پاپاپتروپولوس از کاویون و جورجیا میتسی از سانوویون.

ما عوامل کلیدی در تحقیقات بالینی و کاربرد فناوری سلامت به طور کلی را مورد بحث قرار دادیم. این یک بحث داغ بود ، با مصالحه های فراوان و برخی موارد دشوار. در این گفتگوها ، مردم همیشه تمایل به بهبود زندگی دیگران دارند. این چیزی است که من به اشتراک می گذارم و همکاری با افرادی را که واقعاً مشتاق و دلسوز هستند ، افتخار می دانم.

در اینجا می توانید فیلم جلسه پنل BBK را مشاهده کنید.

جاستین جانسون ، مدیرعامل

دیدگاهتان را بنویسید