نقش منیزیم در بدن – مرکز تغذیه و تناسب اندام هارمونی


نتیجه
منیزیم با مبارزه با کلسیم ، که باعث تحریک انقباض می شود ، به شل شدن سلول های ماهیچه های قلب کمک می کند. این مواد معدنی برای اطمینان از انقباض و آرامش مناسب سلول های قلب با یکدیگر رقابت می کنند.

3- تنظیم انقباض ماهیچه ها
منیزیم نقش مهمی در کنترل انقباض ماهیچه ها دارد. مانند قلب ، منیزیم به عنوان یک مسدود کننده طبیعی کلسیم عمل می کند و ماهیچه ها را آرام می کند. در عضلات شما ، کلسیم به پروتئین هایی مانند تروپونین C و میوزین متصل می شود. این فرایند شکل این پروتئین ها را تغییر می دهد و باعث کوچک شدن آنها می شود. کلسیم و منیزیم به دلیل این نقاط اتصال به شل شدن ماهیچه ها کمک می کند. اگر بدن شما منیزیم کافی برای رقابت با کلسیم نداشته باشد ، می تواند باعث انقباض ماهیچه ها و گرفتگی یا اسپاسم شود. بنابراین ، منیزیم معمولاً برای درمان گرفتگی عضلات در دوزهای مناسب زیر نظر پزشک توصیه می شود.

نتیجه
منیزیم به عنوان یک مسدود کننده طبیعی کلسیم عمل می کند و به سلول های ماهیچه ای پس از انقباض کمک می کند. اگر مقدار منیزیم کم باشد ، می تواند منجر به انقباض ماهیچه ها و علائمی مانند گرفتگی عضلات یا اسپاسم شود.

4- کنترل قند خون در دیابت نوع 2
افراد مبتلا به دیابت نوع 1 سطوح کمی منیزیم دارند که می تواند وضعیت را بدتر کند زیرا منیزیم به تنظیم انسولین کمک می کند ، قند خون را حذف کرده و برای ذخیره به سلول ها منتقل می کند. به عنوان مثال ، سلول های شما گیرنده هایی دارند که برای عملکرد صحیح انسولین به منیزیم نیاز دارند. اگر مقدار منیزیم کم باشد ، سلول ها نمی توانند از انسولین به طور م useثر استفاده کنند و نمی توانند میزان قند خون را افزایش دهند. مصرف بیش از حد منیزیم می تواند قند خون را در افراد مبتلا به دیابت نوع 2 کاهش دهد. تجزیه و تحلیل هشت مطالعه نشان داده است که مکمل منیزیم به طور قابل توجهی سطح قند خون را در بیماران مبتلا به دیابت نوع 2 کاهش می دهد. با این حال ، اثرات مفید منیزیم بر کنترل قند خون فقط در مطالعات کوتاه مدت مشخص شده است.

5- بهبود کیفیت خواب
کم خوابی یک مشکل عمده بهداشتی در سراسر جهان است. مصرف منیزیم می تواند کیفیت خواب را بهبود بخشد ، که به آرامش ذهن و بدن کمک می کند.

دیدگاهتان را بنویسید