نقش پزشک در استفاده از ماری جوانا پزشکی


قانونی شدن ماری جوانا در ایالات متحده به طور فزاینده ای رایج شده است. به گفته انجمن سرطان آمریکا ، دانشمندان گزارش داده اند که کانابینوئید دلتا-9-تتراهیدروکانابینول (THC) به تسکین درد و حالت تهوع ، کاهش التهاب و انجام عملکرد آنتی اکسیدانی کمک می کند. مروری که در مجله منتشر شده است پیشرفت های درمانی در زمینه سرطان شناسی پزشکی این شواهد امیدوارکننده از استفاده از ماری جوانا در درمان تعدادی از بیماری ها از جمله نوروپاتی محیطی ، دستگاه گوارش و اختلالات خواب ناشی از شیمی درمانی نشان داد. بسیاری از مزایای بالقوه زیستی فعال شاهدانه اغلب از خطرات استفاده از آن بیشتر است. با این حال ، استفاده از ماری جوانا برای اهداف دارویی نیاز به اجازه و مشارکت یک پزشک دارد که بسیاری از آنها اعتراضات اخلاقی خود را نسبت به استفاده از ماری جوانا دارویی ابراز کرده اند یا عدم وجود شواهد علمی برای حمایت از آن را زیر سوال برده اند.

پزشکان به طور فزاینده ای از بیماران برای مصرف ماری جوانا پزشکی درخواست دریافت می کنند. با این حال ، به دلیل عدم راهنمایی انجمن ها و هیئت های حرفه ای ، بسیاری از پزشکان نمی دانند چگونه باید پیش روند و احساس ناراحتی می کنند. فقدان شواهد علمی برای اثبات اثربخشی و خطر ماری جوانا پزشکی به موارد قبلی دامن می زند و اعتراض وجدانی به تجویز ماری جوانا به دومی اطلاع می دهد (یعنی دلایل فلسفی ، فرهنگی یا مذهبی). حمایت قانونی از اعتراضات وظیفه شناسی در حوزه های قضایی مختلف متفاوت است ، بنابراین پزشکان باید از قوانین موجود در ایالت های خود مطلع باشند. با توجه به تغییر وضعیت حقوقی ماری جوانا ، همه پزشکان باید از وضعیت قانونی ایالت خود برای ماری جوانا پزشکی مطلع باشند. در ایالت هایی که ماری جوانا دارویی قانونی است ، پزشکان باید روشهای زیادی را که نیاز به مشارکت آنها دارد ، بیاموزند. اگرچه استفاده از آن برای اهداف دارویی در بسیاری از ایالت ها قانونی است ، ماری جوانا همچنان داروی جدول I FDA است. بنابراین ، تجویز ماری جوانا برای استفاده از مواد مخدر غیرقانونی است و ممکن است منجر به لغو مجوز هیئت کنترل مواد مخدر و همچنین مسئولیت کیفری شود. با این حال ، FDA یک داروی مشتق شده از شاهدانه (Epidiolex) و سه داروی مصنوعی مرتبط با شاهدانه (Marinol ، Syndros و Cesamet) را تأیید کرده است. در کشورهایی که ماری جوانا دارویی قانونی است ، پزشکان ممکن است استفاده از آن را توصیه کرده یا تایید کنند که بیماران از نظر قانونی با ماری جوانا دارویی آشنا هستند. وقتی نوبت به تردیدهای اخلاقی می رسد ، گزینه دوم ممکن است برای برخی از پزشکان راحت تر باشد.

تقاضای بیماران برای ماری جوانا دارویی به طور مداوم در حال افزایش است. مطالعه ای که توسط شرکت فناوری بهداشت Veriheal انجام شد نشان داد که فروش ماری جوانا پزشکی در فلوریدا تا سال 2020 به حدود 1.23 میلیارد دلار و حتی بیشتر در کالیفرنیا و کلرادو رسیده است. پیش بینی می شود تا سال 2030 فروش ماری جوانا پزشکی در فلوریدا از 6 میلیارد دلار فراتر رود. پزشکان می توانند تحقیقات جاری در مورد اثربخشی و خطرات ماری جوانا دارویی را مرور کرده و نظرات خود را در مورد توصیه یا تأیید داروهای دارویی در نظر بگیرند. با توجه به روند درخواست بیماران از ماری جوانا دارویی ، اطلاع از وضعیت پزشکان در ماه ها و سال های آینده برای پزشکان بسیار ارزشمند خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید