نوشیدن قهوه با معده خالی برای سلامتی بدن مضر است – دکتر رویا خادمیان می گوید


به  750x395 1 - نوشیدن قهوه با معده خالی برای سلامتی بدن مضر است

نوشیدن قهوه با معده خالی برای سلامتی بدن مضر است

اگرچه بسیاری از مردم عادت دارند که هنگام بیدار شدن از خواب با معده خالی قهوه بنوشند ، اما این عادت بسیار مضر برای سلامتی بدن است. نوشیدن قهوه به محض بیدار شدن می تواند برای بدن به یک عادت بد تبدیل شود ، زیرا نوشیدن آن با معده خالی یک حمله واقعی به معده است.

مصرف آن در صبح علاوه بر ایجاد مشکلات معده مانند نوشیدن قهوه با معده خالی ، سوزش سر دل ، رفلاکس و التهاب ، می تواند بر سطح ایمنی بدن نیز تأثیر منفی بگذارد.

بسیاری از ما نمی توانیم روز خود را بدون قهوه شروع کنیم ، اما اگر معده خالی باشد ، اگر به عنوان اولین نوشیدنی صبح مصرف شود ، می تواند مضر باشد زیرا کافئین موجود در قهوه ترشح اسید معده (اسید کلریدریک) را افزایش می دهد. معمولاً در هنگام هضم رخ می دهد ، بنابراین در صورت عدم وجود غذای قابل هضم در صبح ، این ترشح تأثیر خود را بر مخاط معده می گذارد و علائم رفلاکس مانند تهوع ، استفراغ ، منجر به گاستریت و زخم معده می شود. خواهد بود.

تأثیر قهوه بر معده خالی به همین جا ختم نمی شود. علاوه بر افزایش اسیدیته که برای عملکرد معده مضر است ، برخی از مطالعات نشان می دهد که نوشیدن قهوه بلافاصله پس از بیدار شدن از خواب ، عکس عکس آن را دارد.

بیداری روزی است که کورتیزول ، همچنین به عنوان “هورمون استرس” شناخته می شود ، در بالاترین سطح خود در بدن است و مصرف کافئین می تواند ترشح را افزایش دهد ، که می تواند به سیستم ایمنی بدن آسیب برساند. سلامتی ، باید سعی کنیم به محض بیدار شدن از قهوه خداحافظی کنیم و وقتی کورتیزول به اوج خود رسید ، باید سعی کنیم این مرحله را برای چند ساعت به تأخیر بیندازیم.

برای کسانی که نمی توانند این کار را انجام دهند ، بهتر است یک فنجان چای صبحانه با غلات کامل و صبحانه غنی از فیبر مصرف کنند تا جذب محرک ها کاهش یابد.

به گفته دانشمندان ، کافئین به طور متوسط ​​در 45 دقیقه پس از مصرف جذب می شود ، اما حداکثر جذب آن پس از 15 دقیقه به دست می آید.

دیدگاهتان را بنویسید