هجده بازیکن NBA به دلیل کلاهبرداری در بیمه بازداشت شده اند


وکیل منطقه جنوبی نیویورک روز پنجشنبه به ظن کلاهبرداری از 18 بازیکن سابق NBA در برنامه سلامت لیگ بسکتبال بازداشت شد.

یک دادستان فدرال گفت که گروهی از جانبازان NBA نزدیک به 4 میلیون دلار فاکتور برای کارهای پزشکی و دندانپزشکی که هرگز دریافت نکرده اند ، ثبت کردند. براساس کیفرخواست ، از سال 2017 تا 2020 ، این صندوق حدود 2.5 میلیون دلار به متهمان پرداخت کرده است.

گفته می شود این طرح توسط ترنس ویلیامز ، بازیکن آینده دار نیوجرسی نتز ، که فقط چهار سال بعد لیگ را ترک کرد ، ایجاد شده است.

متهمان برجسته عبارتند از گلن بیگ بیبی دیویس و تونی آلن که در مسابقات قهرمانی NBA 2008 برای سلتیکس بازی کردند.

آنتوان رایت ، کریس داگلاس روبرتز ، سی جی واتسون و آلن اندرسون بازیکنان سابق نتز به همراه ستاره دبیرستانی نیویورک و پسر عموی استفان ماربری سباستین تلفیر بازداشت شدند. در شکایت همچنین از یکی دیگر از اعضای تیم سلتیکس 2008 ، آنتونی آلن و همسرش نام برده شده است.

گفته می شود ویلیامز در ازای ارائه فاکتورهای جعلی برای خدماتی مانند جراحی دندان و ویزیت های کایروپراکتیک ، 230 هزار دلار از بازیکنان بازیابی کرده است. به گفته دادستان ، این طرح حدود 320،000 دلار برای برخی بازیکنان هزینه داشته است.

این طرح پس از آنکه دادستان فدرال تأیید کرد که برخی از بازیکنان در زمان حضور در جلسات پزشکی و سلامتی خارج از کشور بودند ، مشخص شد.

به گفته دادستان ، برخی از بازیکنان همچنین فاکتورهایی را صادر کرده اند که نشان می دهد آنها در همان تاریخ دندانپزشکی مشابهی را روی دندان های مشابه انجام داده اند.

آدری استراوس ، دادستان ایالات متحده گفت که حداقل 16 متهم از صبح پنجشنبه در بازداشت هستند. Telfair به دادگاه نیویورک ارائه می شود ، و بقیه انتظار می رود در حوزه های قضایی دیگر حضور داشته باشند.

اشتراوس گفت: “آنها باید برای نقض فاحش قانون پاسخگو باشند.”

هنوز مشخص نیست که بازیکنان مدافع خود را داشتند یا خیر.

دیدگاهتان را بنویسید