هنگامی که COVID بوی خود را از دست می دهد ، بیماران جوان سریعتر بهبود می یابند


دوشنبه ، 11 اکتبر 2021 (اخبار HealthDay)

تحقیقات جدید نشان می دهد اکثر بزرگسالانی که حس بویایی یا چشایی خود را به دلیل عفونت COVID-19 از دست می دهند در عرض چند ماه بهبود می یابند ، اما افراد زیر 40 سال بیشتر به سرعت بهبود می یابند.

وی 798 شرکت کننده در یک نظرسنجی مداوم را شامل می شود که از دست دادن هوشیاری پس از آزمایش مثبت برای COVID گزارش کرده اند.

دکتر ما نویسنده این مطالعه گفت: “ما در مدت شش ماه یا بیشتر شاهد 80 درصد بهبودی بودیم. با این حال ، با توجه به میلیون ها نفر مبتلا به COVID-19 ، 20 درصد هنوز افراد زیادی هستند.” ایوان رایتر ، معاون رئیس گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن در دانشکده پزشکی دانشگاه ویرجینیا در ریچموند.

علاوه بر سن ، شرایط موجود نیز بر بهبود طعم یا بوی از دست رفته تأثیر می گذارد. کسانی که دچار آسیب به سر و کسانی که دچار تنگی نفس می شوند هنگام تشخیص کووید ، کمتر بویایی خود را به دست می آورند. افرادی که دچار احتقان بینی بودند ، بیشتر از چنین فرصتی برخوردار بودند.

ریتر گفت: “بدیهی است که برخی از افرادی که گیر کرده بودند بوی خود را به دلیل گیر افتادن از دست داده بودند ، نه به دلیل آسیب عصبی ناشی از ویروس ، مانند سایر موارد.”

این مطالعه اخیراً در یک انتشارات منتشر شده است مجله آمریکایی گوش و حلق و بینیبه

طبق اعلام سازمان بهداشت جهانی ، بیش از 230 میلیون مورد ابتلا به کووید -19 در سراسر جهان گزارش شده است. اگر پاسخهای نظرسنجی منعکس کننده روندهای جهانی باشد ، بیش از 20 میلیون نفر می توانند طعم یا بوی خود را از دست بدهند شش ماه پس از تشخیص بیماری کووید.

حدود 3000 نفر در سراسر ایالات متحده در نظرسنجی شرکت کردند که علائم را در طول زمان ردیابی کرد.

رایتر گفت ، برای افرادی که حس بویایی خود را به دلیل COVID-19 از دست داده اند ، استفاده از روغن های اساسی می تواند به آموزش بو کمک کند.

او گفت: “من همچنان این را به بیمارانم توصیه می کنم.” این هزینه کم و ریسک کمی دارد. »

رویترز توضیح داد: “هرچه بیشتر این افراد وظایف خود را حفظ کنند ، نسبت به این واقعیت که می توانند از حسگرها و نورون های باقیمانده استفاده بهتری کنند ، حساس تر می شوند.”

بر اساس یک نظرسنجی قبلی ، 43 درصد از پاسخ دهندگان افسردگی و 56 درصد کاهش لذت کلی از زندگی را به دلیل از دست دادن بویایی یا چشایی گزارش کرده اند.

شایع ترین مشکل کیفیت زندگی کاهش لذت غذا (87) بود و عدم احساس بوی دود شایع ترین خطر ایمنی (45) بود.

اطلاعات تکمیلی

موسسه ملی ناشنوایی و سایر اختلالات ارتباطی ایالات متحده بیشتر بوی بد از دست می دهد.

منبع: دانشگاه مشترک المنافع ویرجینیا ، اخبار ، 5 اکتبر 2021

MedicalNews
حق چاپ © 2021 HealthDay. همه حقوق محفوظ است.

دیدگاهتان را بنویسید