هنگ کنگ بیشتر بر هموارسازی راه برای چین تمرکز کرده است


محدودیت های سفر برداشته شد و زندگی عادی بازگردانده شد. اما شاید یکی از شهرهایی که شاید مهمترین مرکز مالی آسیا باشد به وضوح از دست رفته است: هنگ کنگ.

هنگ کنگ بیشتر بر هموارسازی راه برای چین تمرکز کرده است

هنگامی که این بیماری همه گیر در اوایل سال 2020 شروع شد ، هنگ کنگ برای محافظت از جمعیت خود مرز را بر روی افراد غیر مقیم بست.

با وجود بازگشایی اخیر منطقه نیمه خودمختار چین برای گردشگران بین المللی ، این کشور تحت سخت ترین قوانین قرنطینه در جهان به فعالیت خود ادامه می دهد.

هنگ کنگ بیشتر بر هموارسازی راه برای چین تمرکز کرده است

در نتیجه تعطیلی طولانی مدت ، مشاغل آسیب دیدند و مردم ناراضی شدند. با این حال ، دولت بر عدم بازگشایی مرز با بقیه جهان تاکید دارد و تاکید می کند که بازگرداندن مرز خود با سرزمین اصلی چین اولین هدف آن است.

کری لام ، مدیر اجرایی این شهر روز سه شنبه در یک کنفرانس خبری گفت: “ما به وضوح اعلام کردیم که اولویت اصلی ما بازگشایی مرز با بقیه جهان خواهد بود. مردم هنگ کنگ باید به سرزمین اصلی چین بروند.” “البته ، سفر به خارج برای ما بسیار مهم است و تجارت جهانی نیز برای ما مهم است ، اما برعکس سرزمین اصلی اهمیت بیشتری دارد.” این نشان می دهد که دولت هنگ کنگ چگونه سیاست کووید خود را با چین پیوند می دهد ، با توجه به اینکه هنگ کنگ قلمرو چین است ، تعجب آور نیست ، اما شواهد بیشتری از کاهش شهرت هنگ کنگ به عنوان یک مرکز مالی بین المللی است.

اگرچه بسیاری از کشورهای دیگر ویروس کرونا را به عنوان بخشی از زندگی خود پذیرفته اند ، اما چین سیاست سختگیرانه “صفر کووید” را دنبال کرده است. در نتیجه تمایل هنگ کنگ برای پیگیری ادعای خود ، شهرهای مختلف ، که قبلاً به دلیل جذب مشاغل بین المللی و همچنین حمایت از خارجیان در خارج از کشور شناخته می شدند ، عمیقاً در انزوا عقب نشینی می کنند. به گفته نیکلاس توماس ، دانشیار مطالعات آسیایی و بین المللی در دانشگاه هنگ کنگ ، عوامل متعددی در تصمیم هنگ کنگ برای خروج از سازمان ملل دخیل بوده است. علیرغم این واقعیت که حدود 63 درصد از مردم به طور کامل واکسینه شده اند ، بسیاری از مردم واکسن Sinovac چینی را دریافت کرده اند ، که اثربخشی آن در برابر ویروس بسیار مسری دلتا زیر سال است.

به گفته توماس ، دولت همچنین نتوانسته واکسیناسیون سالمندان را پوشش دهد ، این بدان معناست که “در لحظه ای که ما به بقیه جهان باز می شویم ، بخش بزرگی از جامعه ما با دلتا مشکل خواهند داشت.” به توماس.

مسئله اقتصاد نیز باید مورد توجه قرار گیرد. لام روز سه شنبه در یک کنفرانس خبری گفت که بسیاری از مشاغل مستقر در هنگ کنگ در سرزمین اصلی خود مشغول تجارت هستند ، که این امر باز شدن مرز را برای اقتصاد مهم می کند. به گفته معاون رئیس دولت برنارد چان مشاور شورای اجرایی گفت: “بدون شک گشایش به سوی چین منافع اقتصادی بیشتری به همراه خواهد داشت.” در گذشته ، قبل از همه گیری ، روزانه حدود 300000 نفر از مرز عبور می کردند. امروزه این “تعداد کمی” است ، بدین معنا که صنایع خرده فروشی و هتلداری مقدار زیادی پول از دست می دهند.

پست های اخیر نیکی اتکیسون (همه را ببین)دیدگاهتان را بنویسید