والدین در حال برنامه ریزی برای پایان دادن به برنامه “با استعداد و با استعداد” از دو بلاسیو هستند


والدین شهر نیویورک شهردار بیل دی بلاسیو را “بسیار مستأصل” و “نفرت انگیز” می دانند. در آخرین ماههای حکومت خود ، او قصد داشت برنامه با استعداد و با استعداد دبیرستان را تضعیف کند.

والدین دبیرستانها در پنج شهرستان به The Post گفتند که پیشنهاد شهردار ، که توسط شهردار لنگ اردک در روز جمعه اعلام شد ، برای دانش آموزان تا پاییز آینده ، هنگامی که وی عمارت گریسی را در پایان سال 2021 ترک می کند ، بی معنی نیست. به در گروه نظام آموزشی

مادر یکی از دانش آموزان با استعداد و با استعداد کلاس سوم در ایست آنگ ، ساحل غربی غربی ، بدون موفقیت تلاش کرد فرزند کلاس اول خود را ترک کند و از این امر پشیمان شد.

او گفت: “اکنون راهی برای پسرش به خواهرش وجود ندارد.” “د بلاسیو گفت که منزجر کننده است که در آخرین ماههای حکومت خود ، یکی از معدود برنامه های آموزشی موفق در شهر نیویورک را از بین برده و تأثیر منفی بر کودکان داشته است.”

والدین خواستار طرح دو بلاسیو شدند
والدین طرح د بلاسیو را “بسیار ناامید کننده” و “نفرت انگیز” نامیدند.
برای متیو مک درموت NY Post

یاتین چو بنیانگذار گروه آموزشی PLAT نیویورک گفت: “من عصبانی هستم که شهردار ، که در هشت سال گذشته مسئولیت آموزش ما را بر عهده داشته است ، از آخرین روزهای خود برای تغییر اساسی آموزش عمومی ما استفاده کرده است.” ، فرزند بزرگترش در یک برنامه با استعداد و با استعداد شرکت کرد.

“فکر می کنم خنده دار است که شهردار در ساعت یازده چنین تغییری ایجاد کرد.”

برنامه با استعداد و با استعداد برای مدارس ابتدایی در شهر کنونی نیویورک تحت رهبری شهردار سابق مایکل بلومبرگ تأسیس شد. این کلاسهای شتابدهی و برنامه های آموزشی ویژه پیشرفته را برای دانشجویانی که شرایط را برآورده می کنند ، ارائه می دهد.

این برنامه کودکان را ملزم می کرد تا در 4 سالگی در آزمون شرکت کنند تا پذیرفته شوند – و کسانی که وارد این آزمون شدند سفیدپوست و آسیایی بودند و از نقاط خوب شهر آمده بودند. اما برخی از سیاستمداران محلی سیاه پوست و لاتین نیز از این برنامه حمایت کرده اند ، زیرا نمایندگی جایگزینی برای مدارس منطقه ارائه کرده است ، جایی که بسیاری از خانواده ها اغلب در حال مبارزه هستند.

دانش آموزان روی پوستر در مدرسه ابتدایی PS 5 Port Morris در برانکس ، نیویورک ، نوشته و تأیید می کنند.
در برنامه کنونی لازم بود که کودکان در سن 4 سالگی برای پذیرش مورد آزمایش قرار گیرند.
بریتنی نیومن / AP

طبق برنامه De Blazio ، که صبح جمعه اعلام شد ، دانش آموزانی که در کلاس های تسریع شده G&T شرکت می کنند می توانند تا زمان فارغ التحصیلی با آنها بمانند. اما تا پاییز سال 2022 ، گروه های جدید به طور کامل حذف می شوند و به سیستم فعلی که در آن کودکان 4 ساله شهر آزمایش می شوند پایان می دهد.

در مصاحبه با The Post ، لیزا مارکس ، والدین و معلم مدرسه محلی در منهتن ، گفت که او دارای یک فرزند بزرگتر در برنامه تسریع شده منطقه 2 است ، جایی که قصد دارد از خواهر برادرش درخواست دهد.

مارکس ، که در دبیرستان برانکس تدریس می کند ، می گوید: “این بسیار ناامید کننده است.” “ما می خواستیم درخواست بدهیم ، اما اکنون باید به دخترم بگویم که او این فرصت را نخواهد داشت. این درست نیست “

فارست دیکشتاین ، پدر و برادر یک کودک که در فارست هیلز زندگی می کند و در برنامه Gifted and Talented شرکت کرده بود ، آماده بود تا سال بعد برای آن مدرسه اقدام کند.

دانش آموزان در PS 133 از اولین روز مدرسه اخراج خواهند شد.
سرنوشت برنامه G&T در نهایت در دست فرماندار بعدی خواهد بود.
چین جدید / SIPA

در حالی که دیکسستاین اذعان داشت که تنها سیستم آزمایشی مورد استفاده قدیمی است و نیاز به تعمیرات اساسی دارد ، گفت که توقف کامل برنامه ها راه حل مناسبی نبود.

وی گفت: “من فکر می کنم باید تغییری ایجاد شود.” “بچه های متنوعی در کلاس وجود ندارد ، اما ناراحت کننده است که کسی با خوشحالی همه چیز را از بین می برد.”

کریگ اسلوتزکین ، والدین ساکن منهتن نیز قصد دارد سال آینده فرزند خود را در کلاس اول “با استعداد و با استعداد” ثبت نام کند. او گفت امسال فرزندش از کلاس بی حوصله است و پیش بینی کرد که حذف فرصت های یادگیری سریع باعث می شود برخی از خانواده ها به دنبال جایگزینی برای مدارس راهنمایی شهر باشند.

وی گفت: “یکی از مزایای سیستم مدارس شهر نیویورک این است که همیشه دانش آموزان سریع را می پذیرد ، با آنها کار می کند و آنها در سطح مناسب کار می کنند. داشتن زودهنگام این فرصت ها مهم است ، زیرا چند سال اول مهم است.” گفت: “تو می خواهی این بچه ها با هم بحث کنند و درگیر شوند.”

شهردار بیل دو بلاسیو
شهردار شهر بیل دی بلازیو قصد دارد مدل آموزشی اختصاصی را تا پاییز آینده لغو کند.
برای متیو مک درموت NY Post

ناتوانی شهر در تعامل با والدین هنوز یک تعمیر با استعداد و با استعداد است که مدتهاست به پایان رسیده است و در پاسخ به بازخورد ، هنوز هم می توان آن را اصلاح کرد.

میشا راس پورتر ، صدراعظم مدرسه صبح روز جمعه به WNYC گفت: “ما می خواهیم از والدین ، ​​رهبران جامعه ، معلمان و دانش آموزان بشنویم. نیویورک درخشان یک تصویر است. این چشم انداز ما از شهر نیویورک است.” “این برنامه ای از طرحی است که می خواهیم اجرا کنیم. این بخش مهمی از پیشبرد برنامه است.

شهردار در برنامه هفتگی برایان لرر گفت: “ما می خواهیم این طرح را به جوامع ارائه دهیم.” “صدراعظم باید شخصاً به آنجا برود ، سایر مقامات کلیدی وزارت امور خارجه می خواهند بیرون بروند ، با والدین ملاقات کنند ، با رهبران والدین ، ​​شوراهای آموزشی جامعه ملاقات کنند ، به بازخورد آنها گوش دهند و سپس برنامه خود را آنطور که می خواهیم تنظیم کنند. گوش دهید ، سپس ما این کار را تا انتها انجام خواهد داد. “

دی بلاسیو و پورتر از اعلامیه شهر در روز جمعه شوکه شدند – تحقیقی که یک روز بعد علیرغم سوء استفاده شهردار از جزئیات پلیس و وعده های DOI مبنی بر مشارکت فعال با مردم اعلام شد.

کای مائو با بچه ها  والدین به داستان لغو برنامه استعدادهای درخشان واکنش نشان می دهند.
کای مائو گفت: “ما به برنامه هایی برای دانش آموزان باهوش نیاز داریم.”
عکس خانوادگی

در نهایت ، سرنوشت برنامه تیزهوشان و استعدادهای درخشان در دست شهردار بعدی خواهد بود که در اوایل سال 2021 ریاست دولت شهر را بر عهده خواهد داشت. شهردار بعدی احتمالاً اریک آدامز ، نامزد حزب دموکرات در رقابت 2 نوامبر خواهد بود.

اکنون ، سخنگوی رئیس جمهور بروکلین آدامز گفت: “اگر او شهردار شود ، برنامه را ارزیابی می کند و حق پیگیری سیاست ها را بر اساس نیازهای دانش آموزان و والدین برای خود محفوظ می دارد.”

دبورا الکساندر ، والدین شورای منطقه 30 در وست کوئینز ، سرنوشت برنامه G&T را “گیج کننده” توصیف کرد.

او با تعجب گفت: “هیچ کس واقعاً نمی داند. آیا این چیزی است که روی سنگ گذاشته شده است؟ آیا جلسات برای آنها برگزار می شود یا آنها فقط آن را به سمت فرماندار بعدی پرتاب می کنند؟”

شهردار مایکل بلومبرگ
برنامه با استعداد و با استعداد برای مدارس ابتدایی در شهر کنونی نیویورک تحت رهبری مایکل بلومبرگ شهردار سابق تأسیس شد.
GN Miller / NY Post

گیل بروئر ، رئیس جمهور منهتن نیز به همین ترتیب شگفت زده شد.

او بعد از ظهر جمعه به روزنامه پست گفت: “من دقیقاً نمی توانستم بفهمم چه چیزی ارائه می شود.”

بروئر ، مانند سایر مقامات منتخب ، پس از اعلام غیرمنتظره به موجی از خشم پاسخ داد و قول داد در برنامه تغییراتی ایجاد کند که شامل نظرات وکلا ، معلمان و والدین شود.

وی گفت: “اداره آموزش باید بتواند نیازهای کودکان با استعداد تحصیلی را برطرف کند ، اما باید شامل خانواده های سیاه پوست و لاتین باشد و باید یک برنامه یکپارچه باشد.”

او گفت: “این اتفاق نمی افتد ،” و افزود که این امر به معلمان نیاز دارد تا تدریس سریع را همراه با برنامه های درس در سطح کلاس انجام دهند. “آنها در حال حاضر مرداب هستند.”

PS 124
ران کیم نماینده مجمع در گفتگو با The Post گفت: “این والدین ممتاز و ممتاز نیستند! این والدین شاغل هستند که می خواهند فرزندان خود را به چالش بکشند.”
مایکل لوکیسانو / گتی ایماژ

نماینده مجمع ران کیم ، دموکرات ، که نماینده بخشی از کوئینز در برنامه های با استعداد و با استعداد است و پدر دو فرزند است ، G&T را “حمله” به خانواده های کارگران و مهاجران آسیایی نامید.

این جناح چپ به The Post می گوید: “این والدین ممتاز و ممتازی نیستند! این والدین شاغل هستند که می خواهند در برابر فرزندان خود بایستند.” “حذف کودکان از برنامه های با استعداد و با استعداد چگونه به تفکیک نژادی می پردازد؟ مجازات کودکانی که می خواهند سرآمد شوند اشتباه است.”

او ابراز تاسف کرد که در دوران دو بلاسیو ، “آرمانهای مهاجران طبقه کارگر” “در بحث سیاست مدرسه” نبوده است.

“این درست نیست.”

کای مائو ، که می خواهد پسر 3 ساله خود ساموئل را در یک برنامه درسی با استعداد و با استعداد ثبت نام کند ، امکان ترک تحصیل از پنج شهرستان یا قرار دادن پسر خردسال خود در یک مدرسه خصوصی را فراهم کرده است.

او گفت: “این کار سختی بود ، اما ما مجبور بودیم این کار را انجام دهیم.” شهردار دو بلاسیو می خواهد همه کودکان را نابرابر کند. “

موآ ، که در پارک گرامرسی زندگی می کند ، افزود: “این برنامه بسیار خوبی است.” “ما به برنامه هایی برای دانش آموزان باهوش نیاز داریم.”

دیدگاهتان را بنویسید