واکسن FS Vooma موفق بوده است ، اما منطقه “می تواند بهتر عمل کند”


کمپین واکسیناسیون Vooma آخر هفته گذشته در ایالت آزاد به خوبی پیش رفت ، اما وزیر بهداشت دکتر جو فاهلا از این استان خواست اگر واکسیناسیون آفریقای جنوبی می خواهد تا دسامبر به مصونیت جمعیت برسد ، به این واکسیناسیون ادامه دهد. نویسنده: مولفی سومپانه

مونتسنگ تسیو ، Phaahla و Free Health MEC ، شنبه از پنج سایت واکسیناسیون انبوه در QwaQwa و Bloemfontein دیدن کردند و از دولت خواستند تا 70 درصد از جمعیت کشور را واکسینه کند تا در کمتر از دو ماه به هدف برسد. دیوید مابوزا ، معاون رئیس جمهور به آنها ملحق شد.

“ما از شما می خواهیم که درخواست واکسیناسیون را بشنوید تا بتوانیم به حالت عادی برگردیم. هم جوان و هم پیر باید مشارکت کنند.”

یک دولت آزاد می تواند بهتر عمل کند

وی همچنین از اداره استان خواست دوره رانندگی را افزایش داده و اطمینان حاصل کند که ایالت آزاد در مسیر درست حرکت می کند. این استان در حال حاضر در بین هر 9 استان رتبه ششم را دارد.

از 3 اکتبر 2021 ، تعداد واکسن های COVID-19 روزانه در هر استان ارسال می شود. (عکس: National Health Administration-Twitter)

فاهلا افزود: “من با Tsyu MEC صحبت کردم و گفتم که او و دولت باید بیشتر تلاش کنند تا تعداد آنها را افزایش دهند. گوتنگ و کیپ غربی برنامه هایی برای واکسیناسیون افراد بیشتر و همچنین دولت آزاد ارائه کرده اند.”

تسو با MEC موافقت کرد و گفت که تلاش های واکسیناسیون استان باید به سطح بعدی منتقل شود.

مسیو گفت: “به عنوان یک استان ، ما باید بلندپرواز باشیم و احساس نکنیم که در کجا هستیم. تصمیم وزیر بهداشت چشم نواز است و متوجه می شود که ما پتانسیل گسترش واکسن ووما را داریم.”

پاسخ تشویقی

MEC گفت که این کمپین با استقبال مثبت مردم روبرو شده است.

وی افزود: “ما در روز دوم واکسن Vooma از QwaQwa دیدن کردیم و متوجه شدیم که افراد مثبت هستند و آماده واکسیناسیون هستند. برخی گفتند که از نظریه های توطئه می ترسند ، اما به سایت ها رفتند و در مورد واکسن اطلاعات بیشتری کسب کردند.” انجام داد

ایالت آزاد شرقی ، معروف به تابو موفوتسانیانا ، یکی از مناطقی است که بیشترین تعداد افراد آلوده به COVID-19 را دارد. Tsiu گفت که شروع کمپین در QwaQwa مهم است.

“ما از آوردن کمپین به منطقه پشیمان نیستیم. تسو گفت: بیش از 1 میلیون نفر در اینجا زندگی می کنند و وظیفه ما این است که به مردم در واکسیناسیون کمک کنیم تا تعداد COVID-19 کاهش یابد.

وضعیت رایگان نزدیک به 1 میلیون است

سیسی نتومبلا ، نخست وزیر ایالت آزاد گفت که از آغاز توزیع ملی ، نزدیک به یک میلیون جریمه در این استان استفاده شده است. وضعیت رایگان در حال حاضر در 958،232 واقع شده است.

نتومبلا از تعداد موارد فعال در این استان ابراز نگرانی کرد و از مردم خواست تا به پروتکل های COVID-19 پایبند باشند.

وقتی Tsiu ، Phaahla و Ntombela از سایت های QwaQwa دیدن کردند ، Mabuza روی Bloemfontein تمرکز کرد. معاون رئیس جمهور از دو بیمارستان بزرگ – Universitas Academic و Pelonomi Academic – برای نظارت بر اقدامات واکسیناسیون دیدن کرد. وی از کسانی که اولین فیلم Pfizer را گرفتند خواست به فیلم دوم بازگردند و از مردم خواست اعضای خانواده خود را بیاورند. – اخبار سلامتدیدگاهتان را بنویسید