وحشت چیست؟ درمان ضربان قلب عصبی


گاهی اوقات همزمانی علائم و نشانه های چندین بیماری تشخیص را دشوار می کند ، بنابراین بهتر است با پزشک و متخصص مشورت کنید. وحشت زدگی، حمله قلبی و حمله عصبی بیماری هایی نیز وجود دارند که هنگام مواجهه با تجربه شخصی شما می توانند شما را دچار تردید کنند. در این مقاله ، هدف ما این است که با بررسی این بیماری ها به شما در تشخیص آن ها کمک کنیم ، اما به خاطر داشته باشید که تنها راه تشخیص صد درصدی مشورت با متخصصان و پزشکان واجد شرایط است. اگر به این بیماری ها مبتلا هستید ، می توانید اقدام کنید کلینیک قلب و عروق اکسیر برای تشخیص و درمان قطعی:

وحشت یا حمله عصبی

وحشت چیست؟

علائم وحشت و حمله قلبی می توانند بسیار شبیه یکدیگر باشند و تشخیص تفاوت آن دشوار است. حمله قلبی همچنین می تواند باعث وحشت و گیجی شود. اگر فردی فکر می کند ممکن است دچار حمله قلبی شود ، باید فوراً به دنبال مراقبت های پزشکی باشد.

علائم وحشت یا اختلال عصبی

علائم حمله پانیک ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • درد شدید در قفسه سینه

 • لرزش در دستان

 • تنگی نفس

 • تپش قلب

 • عرق

 • تکان دادن

حملات پانیک می توانند به تنهایی یا به عنوان نشانه ای از اختلال هراس رخ دهند. هر سال ، حدود 2-3 درصد از جمعیت ایالات متحده دچار اختلال هراس می شوند و اکثر مردم بدون اختلال هراس دچار اختلال هراس می شوند. برای اطلاعات بیشتر در مورد رابطه بین حملات پانیک و اختلال هراس ، مقاله مهم ما را ببینید.

 • درد قفسه سینه
 • تنگی نفس
 • حالت تهوع
 • استفراغ
 • عرق

اگر علائم دو بیماری مانند حمله پانیک و حمله قلبی با هم منطبق باشند ، دانستن نحوه تشخیص می تواند جان افراد را نجات دهد.

علائم جسمی در هنگام حمله وحشت

علائم حمله پانیک شدید است: یک ترس ناگهانی و شدید شما را فرا می گیرد. ممکن است از هیچ جا یا چیزی باشد که شما را اذیت کرده است. ضربان قلب شما می تواند بسیار سریع باشد و منجر به سرگیجه و حتی اسهال شود. هورمون های استرس زا – آدرنالین و کورتیزول – آزاد شده و در سراسر بدن دفع می شوند. هنگام مبارزه با درد و از دست دادن کنترل ، ممکن است درد قفسه سینه ، تنگی نفس و حالت تهوع را تجربه کنید.

علائم جسمی در هنگام حمله قلبی

علائم حمله قلبی ممکن است در مردان و زنان متفاوت باشد. هر دو جنس اغلب از درد قفسه سینه شکایت دارند – که هم شدید است و هم غیرقابل انکار. یا “احساس درد شدیدی می کنید که در گردن ، چانه ، دندان ها ، شانه ها و قسمت تحتانی بازوی چپ ادامه دارد.” همچنین ممکن است عرق کنید و احساس سرگیجه کنید ، به خصوص اگر زن هستید – زنان اغلب حالت تهوع ، استفراغ و تنگی نفس را تجربه می کنند.


این مقاله ممکن است برای شما مفید باشد: اکسیر آن چیزی است که باید در مورد خدمات قلب و عروق بدانید

حملات قلبی ادامه دارد (و بدتر می شود)

حملات قلبی معمولاً از قوس بسیار متفاوتی پیروی می کنند. “این علائم معمولاً 15 تا 45 دقیقه طول می کشد ، با گذشت زمان بدتر می شود و بیشتر از علائم گیج کننده حمله پانیک قابل توجه است.” به عبارت دیگر ، درد قفسه سینه می تواند تا حدی افزایش یابد که فیل احساس کند روی دنده های خود نشسته است ، تنفس دشوار می شود ، حالت تهوع و سرگیجه بدتر می شود و در صورت عدم درمان – می تواند باعث از دست دادن هوشیاری شود.

حملات هراس در مردان و زنان متفاوت است

بر اساس ADAA ، علائم حمله پانیک می تواند در مردان و زنان متفاوت باشد. مردان یک ضربان قلب سریع و سریع را تجربه می کنند – این حالت “ضربان قلب” نامیده می شود و آنها کنترل احساسات و افکار خود را از دست می دهند. حملات پانیک زنان معمولاً به دلیل تزریق بیش از حد – هنگامی که شما سریع نفس می کشید و احساس ضعف می کنید – به جز گرسنگی رخ می دهد. مطالعات نشان می دهد که زنان دو برابر مردان دچار وحشت می شوند زیرا واکنش به ترس سریعتر فعال می شود.

آزمایش تروپونین را برای تشخیص حمله عصبی انجام دهید

آزمایش است قبول کنید که این یک حمله قلبی یا حمله وحشت است

سلول های قلبی در حین حمله قلبی آسیب می بینند. این آسیب باعث می شود که قلب تروپونین T و پروتئین های تروپونین I را در جریان خون آزاد کند. در اورژانس ، پزشکان آزمایش خون را برای تشخیص سطح بالای تروپونین انجام می دهند ، و در صورت یافتن آن ، می توان به تأیید علت درد قفسه سینه در اثر حمله قلبی کمک کرد. آنها همچنین یک نوار قلب (نوار قلب) آنها فعالیت الکتریکی ضربان قلب را اندازه گیری می کنند و به دنبال تغییراتی هستند که مشخصه آسیب ماهیچه های قلب و همچنین ریتم های غیرطبیعی قلب است.


همچنین بخوانید: سوالات متداول در مورد نوار قلب

چگونه تفاوت را تشخیص دهیم؟

تشخیص تفاوت بین حمله پانیک و حمله قلبی دشوار است ، به خصوص اگر این علائم قبلاً مشاهده نشده باشد. با اندازه گیری چندین عامل می توان دو حالت را تشخیص داد ، از جمله:

خواص درد

اگرچه درد قفسه سینه هم در حملات پانیک و هم در حملات قلبی شایع است ، اما ویژگی های درد اغلب متفاوت است. درد قفسه سینه در حین حمله پانیک معمولاً شدید یا چاقو است و درد در وسط قفسه سینه است. درد قفسه سینه ناشی از حمله قلبی می تواند شبیه احساس فشار یا فشار باشد. درد قفسه سینه ناشی از حمله قلبی نیز می تواند از مرکز قفسه سینه شروع شود ، اما می تواند از قفسه سینه تا بازو ، فک یا تیغه شانه ادامه یابد.

شروع

علائم می تواند به فرد کمک کند تا تشخیص دهد که دچار وحشت یا حمله قلبی شده است. اگرچه هر دو حالت می توانند به طور ناگهانی و بدون هشدار رخ دهند ، اما برخی از حملات قلبی ناشی از فعالیت بدنی هستند ، مانند بالا رفتن از پله.

بازه زمانی

مدت زمان علائم همچنین باعث تمایز بین حمله قلبی و حمله پانیک می شود. بسیاری از حملات هراس در عرض چند دقیقه به پایان می رسند ، اگرچه ممکن است بیشتر طول بکشد.

در طول حمله قلبی ، علائم به مدت طولانی ادامه می یابد و با گذشت زمان بدتر می شود. به عنوان مثال ، درد قفسه سینه ممکن است در ابتدای حمله قلبی خفیف باشد ، اما پس از چند دقیقه شدت می یابد.

حمله پانیک و ارتباط آن با حمله قلبی

آیا حمله پانیک می تواند منجر به حمله قلبی شود؟

وحشت یا حمله وحشت منجر به حمله قلبی نمی شود. انسداد یک یا چند شریان قلب ، که منجر به اختلال در گردش خون حیاتی می شود و منجر به حمله قلبی می شود. اگرچه حملات پانیک منجر به حمله قلبی نمی شود ، اما استرس و اضطراب می تواند منجر به بیماری عروق کرونر قلب شود. حملات پانیک می تواند به عنوان یک رویداد واحد یا به عنوان بخشی از یک اختلال اضطرابی رخ دهد. برخی تحقیقات نشان می دهد که افراد مبتلا به اختلالات اضطرابی ممکن است به دلیل تنوع ضربان قلب (HRV) در معرض خطر بیشتر بیماری های قلبی باشند. HRV زمان بین هر ضربان قلب است. سیستم عصبی خودمختار ضربان قلب را کنترل می کند. بسته به فعالیتها و احساسات روزانه فرد ، ضربان قلب متفاوت است.

HRV بالا نشان می دهد که ضربان قلب فرد بسته به کاری که انجام می دهد در طول روز به طور چشمگیری تغییر می کند. همچنین نشان می دهد که سیستم عصبی خودمختار آنها به خوبی کار می کند. HRV پایین به این معنی است که قلب انسان به طور م geثر دنده ها را تغییر نمی دهد. برخی از مطالعات HRV پایین را با خطر بیماری های قلبی مرتبط می دانند. تجزیه و تحلیل مطالعات HRV محققان در افرادی که مبتلا به انواع اختلالات اضطرابی ، از جمله اختلال هراس هستند ، نشان داد که سطح HRV در شرکت کنندگان کمتر از افراد بدون اختلالات اضطرابی است.

درک این نکته ضروری است که حملات پانیک به معنی حمله قلبی نیست. فرد مبتلا به اختلال هراس ممکن است حملات پانیک مکرر را تجربه کند ، اما تحقیقات بیشتری لازم است تا مشخص شود آیا اختلال هراس خطر بیماری قلبی را افزایش می دهد یا خیر.

برو دکتر ، حمله وحشت

چه موقع به پزشک مراجعه کنیم؟

از آنجا که علائم وحشت و حمله قلبی مشابه هستند ، بهتر است در صورت شک و تردید فوراً به پزشک مراجعه کنید. در صورت بروز هر یک از علائم زیر ، فوراً به پزشک مراجعه کنید:

 • درد ناگهانی و شدید قفسه سینه
 • سینه را بیش از 2 یا 3 دقیقه فشار دهید
 • درد قفسه سینه از قسمت تحتانی بازو یا چانه ناشی می شود.

روشهای درمان

بسته به اینکه فرد دچار حمله قلبی یا حمله وحشت شود ، جهان بینی متفاوت خواهد بود. در حالی که حمله پانیک می تواند بسیار ناخوشایند باشد ، اما تهدید کننده زندگی نیست. مردم هنوز باید به دنبال درمان مناسب برای حملات پانیک باشند که می تواند کیفیت زندگی آنها را مختل کند. پزشک شما می تواند در درمان اضطراب و وحشت به طرق مختلف ، از جمله تغییر شیوه زندگی ، داروها و راهنمایی ها کمک کند. در برخی موارد ، حمله قلبی می تواند تهدید کننده زندگی باشد. در جستجوی حمله قلبی، فرد همچنین باید اقدامات لازم را برای مدیریت بیماری زمینه ای قلبی انجام دهد.

منبع:

https://www.healthcentral.com

https://www.medicalnewstoday.com

برای رتبه بندی این پست کلیک کنید!

[کل: 2 میانگین: 3.5]

دیدگاهتان را بنویسید