ورزش برای واتا دوشا – Ultra Fit Health


کلید شما در سیستم آیورودا دوشایا نمونه انرژی شخصی شما باید برای حفظ تعادل با دوشاهای دیگر در تعادل باشد. اگر بدن ، ذهن و روح ما با هم هماهنگ عمل کنند ، می توانیم سلامت خود را بهبود بخشیده و کیفیت زندگی خود را ارتقا دهیم.

“شما می توانید با تفسیر مجدد بدن خود و درک ارتباط بین ایمان و زیست شناسی ، خود را از پیری نجات دهید.”

همانطور که بدن خود را از طریق لنز این سیستم درمانی جامع و طبیعی تفسیر می کنید ، به عادت ها و روالهای مرتبط با غذا خوردن ، مدیتیشن و ورزش توجه کنید. به عنوان غالب vata dosha ، می توانید اقدامات لازم را انجام دهید تا اطمینان حاصل کنید که فعالیت بدنی که در آن شرکت می کنید برای شما مفید و متعادل است. اول ، واتا دوشا چیست؟

واتا دوشا

واتا دوشا از فضا و عناصر هوا تشکیل شده و انرژی حرکت است. در حرکت فرآیندهای بدن از جمله تنفس ، ضربان قلب و حرکت سلولی نقش دارد.

واتا که با ذهن و بدن سریع ارتباط دارد ، خلاقیت و انعطاف پذیری را در حالت تعادل افزایش می دهد. اگر تعادل به هم بخورد یا بیش از حد باشد ، می تواند باعث اضطراب و ترس شود. واتا دوشا معمولاً با سرد، کسانی که دارای ویژگی های خشک و عدم تعادل دوشا هستند ، یا کسانی که مقدار زیادی واتا دارند ، ممکن است ترجیح دهند در آب و هوای گرم و مرطوب بمانند و غذاهای مرطوب پخته مصرف کنند.

دیدگاهتان را بنویسید