وزارت ارتباطات در حال بررسی چگونگی تسویه دسترسی مردم به اینترنت / جمهوری اسلامی به این راحتی فرو نمی پاشد


لطف الله سیاکولی در گفتگو با الحدث ۲۴:

لطف الله سیاکلی نماینده مجلس می گوید: در جلسه ای با وزیر ارتباطات برای تصمیم گیری و تعیین سطح دسترسی نظرات کارشناسی را جویا شدیم. منتظر جمع بندی و اعلام نتیجه از سوی مدیران ارشد وزارت ارتباطات هستیم.

لطف الله سیاکولی، معاون

رویداد۲۴ محمت آیتی: لطف الله سیکولی، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، در مورد محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های اینترنتی در اینستاگرام و واتس‌اپ به رویداد۲۴ می‌گوید: «ما باید شفاف با مردم صحبت کنیم.» مثلاً باید گفت با توجه به شرایط امنیتی کشور، این دو سایت یا مثلاً این دو پلتفرم توصیه می‌شود یک یا دو ماه فیلتر شوند، سپس فیلتر حذف می‌شود یا اصولاً ما قصد حذف فیلتر را ندارید

او می گوید: مشکل این است که مردم نمی دانند آینده چه خواهد شد. وزیر ارتباطات باید این موضوع را مدیریت کند. وقتی فردی وزیر می شود باید برنامه های خود را در زمینه های مختلف با افراد متخصص تدوین کند. به این معنا که وقتی موضوع فرهنگی است، تیم فرهنگی با تجربه و در بحث امنیت، باید با تیم مجرب حراست هماهنگی صورت گیرد تا وزیر با نیروهای متخصص، جمع بندی لازم را در خصوص اتفاقاتی که انجام داده است، داشته باشد. قرار دادن در اینترنت و نتیجه برای مردم روشن است کار سخت و پیچیده ای نیست.این چهره اصولگرای مجلس می گوید: اکنون فضای کشور آرام شده و مطمئن باشید کشور همیشه امن نمی ماند. فشاری که دشمن در روزهای اول وارد می کرد و معتقد بود که می تواند ایران را به مرحله ای برساند که تسویه حساب شود، شکست خورد. جمهوری اسلامی به این راحتی نابود نمی شود. این فشارها برای این بود که طرف مقابل ما را در برجام ثبت کند تا نتیجه مطلوب حاصل شود، اما این اتفاق نیفتاد و جمهوری اسلامی به عنوان یک نیرو ظاهر شد. خوشبختانه، ما این مرحله را پشت سر گذاشتیم، اگرچه ممکن است کلماتی در گوشه ای وجود داشته باشد. اکنون که در قدرت هستیم، می توانیم منطقی تصمیم گیری کنیم. از این رو اخیرا برخی از نمایندگان با حضور رئیس مجلس با وزیر ارتباطات و معاونان وی جلسه ای برگزار کردند تا ببینند چه باید کرد. قرار است وزیر ارتباطات و تیمش بروند مطالعات را انجام دهند و بعد نظرشان را به ما بگویند، اما جزئیات جلسه قابل بحث نیست.

نماینده قزوین می گوید: امروز اینترنت جزء لاینفک زندگی مردم شده است و نمی توانیم آن را تعطیل کنیم. ما باید سطوح دسترسی را برای گروه های مختلف مردم تعریف کنیم. این بدان معناست که کودکان باید سطح مشخصی از دسترسی و سطح متفاوتی از دسترسی به پزشکان، مهندسان، استادان و دیگران را داشته باشند. در دنیا هم همینطور است. در اروپا و آمریکا این رویه انجام شده و به نظر کار خوبی است.

یکی از اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس می گوید: در جلسه درباره نامزد مطلق صحبت نکردیم. برای تصمیم گیری و تعیین سطوح دسترسی به دنبال نظرات و نظرات کارشناسان هستیم. منتظریم مدیران ارشد وزارت ارتباطات نتیجه را جمع بندی کنند و در جلسه بعدی یا به ما یا به رئیس مجلس اعلام کنند تا مردم به وضوح بدانند در این زمینه چه اتفاقی می افتد.