وزن اشتباه و پوکی استخوان – دکتر رضا آتمینا


کاهش وزن نامناسب و پوکی استخوان

دکتر رضا آتمینا ، متخصص تغذیه اصفهان ، درباره کاهش وزن غیرطبیعی و پوکی استخوان که می تواند بیماری های دیگری را برای افراد ایجاد کند هشدار داد.

به عنوان مثال ، رژیم هایی که مصرف زیاد پروتئین را به دلیل داشتن سدیم زیاد توصیه می کنند. افزایش دفع کلسیم از طریق ادرار. ادامه این رژیم برای بیش از سه هفته شرایطی را برای از دست دادن کلسیم فراهم می کند و باعث پوکی استخوان می شود. توصیه های نادرست در مورد رژیم های غذایی نامناسب خطری برای سلامت عمومی توسط افراد غیر حرفه ای ایجاد می کند

افراد برای کاهش گلیسیریدها یا چربی های بد در اطراف بدن از رژیم میوه خواری پیروی می کنند. رژیم های منحصر به فرد میوه و سبزیجات ممکن است برای همه ظریف و م effectiveثر نباشند ، زیرا این رژیم ها برای سلامتی انسان مضر است. کاهش وزن طبیعی از نظر دانش تغذیه ای یک تا دو پوند در هفته طبیعی است ، فردی که وزن کم می کند باید زیر نظر متخصص باشد و این بستگی کامل به وضعیت و وضعیت بدن افراد مختلف دارد. برای تثبیت این روند در دراز مدت ، باید روند کاهش وزن طبیعی داشته باشیم.

پوکی استخوان یک بیماری خاموش زنان است

استخوان ها به تدریج ضعیف شده و با کوچکترین ضربه ای حتی عطسه و سرفه می شکنند. علل پوکی استخوان ارثی ، جنسیت ، سن ، نژاد و کورتیکواستروئیدها است و این بیماری در زنان بیشتر مشاهده می شود و با افزایش سن ، پوکی استخوان افزایش می یابد و خطر پوکی استخوان در سفیدپوستان و آسیایی ها افزایش می یابد. اگر والدین یا خواهر و برادرها دچار پوکی استخوان شوند ، شیوع این بیماری زیاد است. البته این بیماری به بدن انسان و هورمون ها نیز بستگی دارد.

هنگامی که هورمون ها در بدن ، به ویژه استروژن ، کاهش می یابد ، استخوان ها ضعیف می شوند. و به همین دلیل ، اگر زنان بعد از یائسگی از خود مراقبت نکنند ، در معرض پوکی استخوان قرار دارند. این بیماری به آرامی در مردگان رخ می دهد. هورمون تیروئید یکی دیگر از علل پوکی استخوان است ، ترشح بیش از حد آن منجر به شکستگی استخوان می شود و مصرف زیاد الکل می تواند به استخوان ها آسیب برساند و سیگار کشیدن خطر بیماری را افزایش می دهد. پوکی استخوان در مراحل اولیه بدون علامت است ، اما اگر استخوان ها با گذشت زمان ضعیف شوند ، کمردرد ، کوتاه شدن گردن ، خم شدن و شکستگی به دلیل کوچکترین مهره های بدن می تواند به سرعت رخ دهد.

متخصص تغذیه اصفهان کاهش وزن نامناسب و پوکی استخوان


دکتر رضا اطمینانانی

متخصص تغذیه اصفهان


دکتر رضا آتمینا می تواند نقش مهمی در دستیابی به سلامت جسمی و روحی ایفا کند که راههای اساسی غذا خوردن ، میزان و روش غذا خوردن را ارائه می دهد.

برای مشاهده صفحه اینستاگرام دکتر رضا اطمینانانی متخصص تغذیه و رژیم درمانی اصفهان کلیک کنید.


مطالب توصیه شده:

اهمیت غذاهای سرد و گرم

6 راه برای دریافت امگا 3

گوشت بخورید یا نخورید

بوی بد دهان را از رژیم غذایی خود حذف کنید
دیدگاهتان را بنویسید