ویرایش بیانیه مطبوعاتی: 9 نکته برای تنظیم صحیح آن


بازیگر و نویسنده لوئیز بروک زندگی خود را به عنوان یک نوازنده موسیقی جاز آغاز کرد و به عنوان یک مقاله نویس معروف پایان داد و روند نگارش خود را به شرح زیر توصیف کرد:

“نوشتن 1٪ الهام بخش و 99٪ تخریب است.”

همه سوابق ، حتی بهترین رکورد ، نیاز به ویرایش دارند. در طول سالهای من به عنوان روزنامه نگار ، مدیر روابط عمومی و در حال حاضر مالک آژانس ، من دریافتم که مهمترین ویرایش ، ویرایش مخصوص ما است شخصی کار کنید ، قبل از اینکه آن را به استاد تحویل دهیمبه

به عنوان مثال ، مطبوعات را در نظر بگیرید. من نمی توانم به شما بگویم که در طول این سالها چه تعداد از نشریات را باید برای زیردستان مرور کنم ، در بیشتر موارد نویسنده وقت گذاشته است تا در کارهای خود به طور انتقادی نگاه کند ، در بسیاری موارد به تنهایی. او قادر به انجام این کار بود به به وقتی برای بیرون آوردن یک محصول از درب خانه عجله می کنیم ، اکثر ما کنترل کیفیت را فراموش می کنیم.

در اینجا نه نکته در مورد نحوه تهیه پیش نویس یک بیانیه مطبوعاتی ارائه شده توسط مدیر یا مشتری برای اطمینان از آماده بودن آن برای اولین بار ، آورده شده است:

  1. ابتدا برای ویرایش وقت بگذارید. بیانیه مطبوعاتی خود را به عنوان یک مدفوع سه پا در نظر بگیرید که در آن هر تحقیق ، نوشتن و ویرایش یکسان اهمیت دارد. این بدان معناست که همه آنها مستحق زمان و توجه یکسان هستند. اکثر ما تا پایان نوشتن منتظر می مانیم ، بنابراین روند ویرایش را کوتاه می کنیم. اگر مشکلی در تأخیر دارید ، خود را مجبور کنید هر آنچه را که می خواهید سریع بگویید بیرون بیاورید – آن را “پیش نویس استفراغ” بنامید – بنابراین زمان زیادی برای ویرایش دارید.
  2. جدید را از ابتدا تا انتها بخوانید. هنگامی که پیش نویس مورد علاقه خود را آماده کردید ، در صورت امکان آن را چند ساعت یا یک روز بگذارید. سپس برگردید و آن را با چشم جدید بخوانید. اگر وقت ندارید که نسخه را زودتر از موعد قرار دهید ، از ترفندهای دیگر برای بیدار کردن مغز خود استفاده کنید و دیدگاه متفاوتی داشته باشید: تغییر فونت به Comic Sans ، تغییر رنگ متن به ورمیلیون ، چاپ و علامت گذاری فیزیکی با یک مداد آبی – هرچه باشد.
  3. تکلیف اصلی را مرور کنید. قبل از اینکه نگران دقت و دستور زبان یک پروژه باشید ، ابتدا مطمئن شوید که با هدف مورد نظر شما مطابقت دارد. وظیفه یا پروژه را به طور مختصر مرور کنید ؛ آیا آزادی شما پیام را منتقل می کند و داستانی را که می خواهید بگویید بیان می کند؟ آیا انجام کاری که می خواهید انجام دهید منطقی است؟ اگر نه ، بفهمید از کجا آمده اید و آن را برطرف کنید. یکی از رایج ترین دلایل انتشار مطبوعات ، از دست دادن طرح است ، آنها به جزئیات فنی یا حقایق جانبی داده می شوند. خروجی را به قسمت اصلی بردارید و دوباره نصب کنید.
  4. به دنبال کلمات ترسناک و خطوط مدفون باشیدبه کلمات وحشی“- کلماتی که در ادعاهای مبهم استفاده می شود ، مانند” شک “،” کارشناسان می گویند “و” توصیفات تحقیق “. به منابع یا ادعاهای صحیح استناد کنید. به طور مشابه ، حصار را در داستان خود دفن نکنید ، به خصوص اگر خبرهای بد وجود داشته باشد. برای به عنوان مثال ، نشریه ای را که “تجدید ساختار استراتژیک” شرکت خود را در پاراگراف اول تأیید می کند ارسال نکنید – سپس در پاراگراف هفتم 2000 نفر را اخراج کنید. باور کنید ، خبرنگار احساس خواهد کرد.
  5. صدا ، صدا و سبک را در نظر بگیرید. اگر در یک آژانس روابط عمومی کار می کنید و هر مطبوعاتی که می نویسید یکسان است ، کار اشتباهی انجام می دهید. هر نام تجاری متفاوت است و هر داستان متفاوت است. پست شما باید نشان دهنده این تفاوت ها باشد. در حالی که برند مصرف کننده ممکن است بخواهد انتشارات آنها معمولی و سرگرم کننده باشد ، تجارت B2B ممکن است به رویکرد رسمی تری نیاز داشته باشد. انتشار ، که این جایزه را جشن می گیرد ، هنگام اعلام روحیه مراسم و اخراج شرکت باید مودب و همدل باشد. هرگز نباید مطبوعات را به عنوان مسلسل خواند. اگر مال شماست ، آنچه را روزنامه نگاران به آن “نوشتن” می گویند انجام دهید و داستان خود را ذخیره کنید ، اما آن را به روز کنید تا به زبانی متناسب با لحن آن خوانده شود.
  6. استفاده از اصطلاحات اصطلاحاتی را با دقت مطالعه کنید. هنگام نوشتن بیانیه های مطبوعاتی ، آسان است که به اصطلاحات اصطلاحاتی (اصطلاحات عامیانه) بروید ، زیرا معمولاً بر اساس آن است مصاحبه با شرکتهای کوچک و متوسط -متخصصانی که درک عمیقی از موضوع دارند ، اما همیشه نمی دانند چگونه آن را به سادگی توضیح دهند. این کار شماست. نقش شما به عنوان یک ارتباط دهنده این است که مکالمه داخل بیس بال را برای مخاطبان خارجی ترجمه کنید. حتی اگر قصد دارید خودتان را وارد دنیای تجارت کنید ، روزنامه نگاران نمی خواهند کلمات عامیانه و پر سر و صدا بخوانند. آنها را به انگلیسی ساده تغییر دهید.
  7. فوق العاده ها را قطع کنید. مردم به آنچه دیگران در مورد شما می گویند بیشتر از آنچه در مورد شما می گویند اعتماد می کنند-پس چرا با یک تحسین گلدار که از خوانندگان شما تخفیف گرفته یا رد می شود ، خود را اذیت کنید؟ چیزی غیر معمول را به خریداران و تحلیلگرانی که در نسخه از آنها ذکر می کنید واگذار کنید. اگر واقعاً درست است می توانید بگویید “بزرگترین” سازنده ویجت هستید ، اما اگر نمی توانید از داده های خود نسخه پشتیبان تهیه کنید ، نگویید “پیشرو”. بقیه را بر اساس حقایق ویرایش کنید.
  8. حقایق خود را بررسی کنید – این همه است. به دلیل اظهارات مبهم در بیانیه مطبوعاتی هیچ چیز اعتماد به نفس شما را در برابر خبرنگاران از بین نمی برد. این قسمت از فرایند ویرایش را به عنوان بررسی پاسخ های خود در یک آزمون در نظر بگیرید. هر جمله را مرور کنید و به منبع اصلی که عبارت حقیقت در آن است ، بازگردید و مطمئن شوید که آن را درست می دانید. این امر به ویژه در مورد نام ها و عناوین صادق است. چندین شرکت روابط عمومی مشتری خود را از دست دادند زیرا او نام مدیرعامل را در زمان انتشار اشتباه نوشت.
  9. به او یک اصلاح کننده بدهید – یک مرد. چکرهای املایی و چکرز گرامر ابزارهای خوبی هستند (و همیشه بهبود خواهند یافت) ، اما هنوز نمی توانند جایگزین خواندن دستی شوند. اگر آزادی شما بررسی املایی را غیرفعال می کند ، این بدان معنا نیست که درست است. به عنوان مثال ، هنگامی که می خواهید به جای “زنبور عسل” “be” بنویسید ، “e” اضافی را نگه نمی دارد. اگر اشتباهات بی دقتی انجام دهید ، باعث می شود خواننده شما فکر کند که شما در داستان و حقایق خود نیز اشتباه کرده اید.

من بیش از بیست سال مشتری Business Wire بودم. چیزی که من همیشه دوست دارم افزایش هزینه مطبوعات شماست خروجی طولانی تر می شود. این کلمات باعث می شوند به دقت فکر کنید که آیا واقعاً به آنها احتیاج دارید یا نه. ویرایش کامل به پاسخ این س helpال کمک می کند. ویرایش کنید برای اطمینان از روشن بودن انتشارات شما در ساختار ، زبان و شواهد.


اسکات بارادل مدیرعامل است ایده کاشت، روابط عمومی ترکیبی و نمایندگی بازاریابی در دالاسبه اسکات بیش از 15 سال متفکر آینده روابط عمومی بود. اسکات در حال اتمام اولین کتاب خود است. “علائم اعتماد: ایجاد یک نام تجاری در دنیای پس از واقعیت، “منتشر شده توسط LionCrest. اسکات دارای اعتبار روابط عمومی PRSA (APR) است و در روابط عمومی و بازاریابی در رویدادهای صنعتی در سراسر کشور صحبت می کند.


جدیدترین نکات مربوط به روابط عمومی ، IR ، بازاریابی و رسانه را در وبلاگ Business Wire دریافت کنید. امروز مشترک شوید!دیدگاهتان را بنویسید