پدی مالونی “رئیس ستاد” در سن 83 سالگی درگذشت


سوت زن افسانه ای قلع و یکی از بنیانگذاران سران ، پدی مولونی ، روز سه شنبه درگذشت. او 83 ساله بود.

تصویب نشان موسیقی ایرلندی توسط آرشیو موسیقی سنتی ایرلند تأیید شده است. با این حال ، علت رسمی مرگ وی فاش نشده است.

مایکل دی هیگینز ، رئیس جمهور ایرلند گفت: “جامعه موسیقی ایرلندی و البته بزرگترین کلیسای جهان با الهام از آثار خود ، امروز از اطلاع از مرگ پادی مولو ، بنیانگذار و رهبر گروه کر ، بسیار ناراحت هستند.” او در بیانیه ای گفت. میراث او در موسیقی که ما ایجاد می کنیم و به جهان می آوریم باقی خواهد ماند. “

وی متولد Donnycarney ، شمال دوبلین ، ایرلند ، یک موسیقی دان خودآموخته بود. او یکبار گفت که وقتی مادرش در 6 سالگی یک ساز امضا به او داد ، این یک دنیای کاملاً جدید را برای او باز کرد.

مولونی در سال 2002 به NPR گفت: “زیرا درک بسیار خوبی از سازها ، ترازو و موارد مشابه به شما می دهد.” “اما زیبایی دیگر این سوت حلبی این است که می توانید بر مکانیک های آن غلبه کنید. واقعاً بداهه را تمرین کنید تا بتوانید تماشای موسیقی را شروع کنید.

پرتره موسیقی دان ایرلندی پدی مولونی ، یکی از بنیانگذاران گروه Chieftains ، ژوئن 1973.
گتی ایماژ

او در سال 1975 به نشریه گفت که وقتی در سال 1962 با شان پاتز و مایکل توبرید همکاری کرد ، انتظار نداشت که این حرفه تمام وقت باشد. او فقط می خواست نوازندگان مناسب را برای افزودن موسیقی سنتی پیدا کند. راههای ورود به “روده” هنجارهای عامیانه ایرلندی.

پس از امضای Island Records با برچسب آمریکایی در سال 1973 ، سران شهرت زیادی در ایالات متحده به دست آوردند. گروه او شش جایزه گرمی – از 18 نامزدی – با همکاری ستارگان کلیدی از میک جگر تا لوچیانو پاواروتی ، به دلیل فعالیت در کمک به معرفی غربت ایرلندی به توده ها ، برنده شده است.

او و کارفرمایان همچنین در موسیقی متن فیلم “بری لیندون” استنلی کوبریک و “باندهای نیویورک” مارتین اسکورسیزی نقش داشتند.

در زمان مرگ ، مولونی تنها عضو اصلی گروه بود که به مدت شش دهه در تور و ضبط موسیقی حضور داشت. در سالهای بعد ، او به عنوان تهیه کننده و مدیرعامل برچسب Claddagh Records کار کرد.

https://www.youtube.com/watch؟v=NSpbbQODPM0

“[He] آرشیو موسیقی سنتی ایرلند می نویسد. تعداد کمی از آنها می توانند این کار را انجام دهند. او چه میراث موسیقی فوق العاده ای برای ما به یادگار گذاشت. “

همسر مولونی ، هنرمند ریتا اوریلی و فرزندانش ، اونگوس ، پدریگ و ادین باقی ماندند.

پدی مولونی ، یکی از اعضای گروه ایرلندی
پدی مولونی رهبر گروه ایرلندی با گرمی که در سال 1997 برنده جایزه گرمی برای سانتیاگو در بخش “بهترین آلبوم های موسیقی جهان” در مدیسون اسکوئر گاردن شد ، عکس می گیرد.
جف کریستنسن

دیدگاهتان را بنویسید