پرخوری عصبی چیست؟


داروهای خانگی برای پرخوری و پرخوری عصبی:
پزشک نیازهای جسمی و روحی فرد را در نظر می گیرد. درمان ممکن است شامل مشاوره و دارو باشد.

درمان های پزشکی
مواد مخدر
داروی ضد افسردگی فلوکستین (Prozac) توسط FDA برای درمان پرخوری عصبی تأیید شده است. گاهی پزشکان داروهای ضد افسردگی یا داروهای دیگر تجویز می کنند. بستری شدن اغلب انجام نمی شود. اما در موارد شدید ، ممکن است فرد برای مدت کوتاهی در بیمارستان تحت درمان قرار گیرد. بیشتر اختلالات خوردن شامل درمان سرپایی است.

روان درمانی
درمان شناختی رفتاری (CBT):
در این نوع درمان ، فرد عادات غذایی معمول را می آموزد و بر روی مواردی که باعث پرخوری یا نظافت فرد می شود تمرکز می کند. بنابراین ، افکار غیر منطقی و رفتارهای ناسالم در هنگام پرخوری عصبی زیر سوال می رود.
خانواده درمانی (FBT):
اغلب در کودکان و نوجوانان مبتلا به پرخوری عصبی استفاده می شود ، که به خانواده ها کمک می کند تا با بیماری ها و مشکلاتی که می توانند منجر به پرخوری عصبی شوند مقابله کنند.
روان درمانی بین فردی (IPT):
این روش بر مشکلات رابطه با سایر افراد در زندگی تمرکز می کند. زیرا روان درمانی بین فردی معتقد است که نحوه تعامل شما با دیگران می تواند بر وضعیت عاطفی و سلامت روانی شما تأثیر بگذارد.

تغذیه درمانی
هدف تغذیه درمانی آموزش عادات غذایی مناسب است. یک متخصص تغذیه می تواند به شما در یادگیری تشخیص علائم گرسنگی و سیری بدن کمک کند. آنها همچنین به شما کمک می کنند وزن خود را حفظ کرده و نگرشی سالم نسبت به غذا پیدا کنید.

مراقبت از خود برای پرخوری
علاوه بر پیروی از یک برنامه درمانی ، می توانید از خود مراقبت کنید:
غذاهای سالم را در رژیم غذایی خود بگنجانید تا مواد مغذی مورد نیاز خود را دریافت کنید. از پزشک خود بپرسید که آیا مکمل ها برای شما مناسب هستند یا خیر. و در مورد بهترین نوع و زمان ورزش برای سلامتی خود مشاوره بگیرید.

با دیگران ارتباط برقرار کنید. کمک دوستان و خانواده می تواند به شما در رهایی از عادت های بد و احساس خوب کمک کند.

مژده رحمانی ، عضو انجمن تغذیه ایران
کلینیک بهداشت و زیبایی آرمونی

دیدگاهتان را بنویسید