پمپ بنزین ها و کشتی ها در خوزستان باید ساماندهی شوند/ ۳۸۰۰ کشتی ناشناس وجود دارد


معاون هماهنگ کننده وضعیت عمران استان خوزستان ساماندهی جایگاه های سوخت در سواحل استان و کشتی های ناشناس در سواحل استان را تایید کرد.

جلسه کمیته تنظیم سواحل به ریاست محمد خنشی معاون هماهنگی امور عمرانی استان خوزستان در بندر امام خمینی (ره) با حضور فرمانداران شهرهای ساحلی و مدیران کل شیلات، بنادر و شیلات برگزار شد. منابع دریایی شهرستان و جمعی از مسئولین شهرستان و شهرستان.

الخنجی با اشاره به اینکه ۹۰۰ هزار نفر از مردم خوزستان در شهرهای ساحلی و سواحل زندگی می کنند از فرصت های مهم اقتصادی است، گفت: این مکان ها با مدیریت صحیح منشأ برکات بسیاری در زمینه های مختلف از جمله اقتصادی و گردشگری خواهد بود.
وی با اشاره به نقش سواحل در جذب گردشگر افزود: سهم خوزستان در جذب گردشگر و تورهای تفریحی نزدیک به صفر است و سازمان میراث فرهنگی و گردشگری با کمک اداره بندر باید در توسعه دریایی جدیت داشته باشد. گردشگری
خانشی ادامه داد: سازمان ورزش و جوانان می تواند با هماهنگی نهادهای مربوطه در توسعه ورزش های دریایی در سواحل تلاش کند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خوزستان با اشاره به وجود ۳۸۰۰ کشتی ناشناس، تسریع در ساماندهی کشتی ها را یکی از الزامات مهم مدیریت بنادر دانست. این ارتباط
این مقام مسئول انجام مطالعات سامانه یکپارچه مناطق ساحلی را ضروری دانست و گفت: اجرای ICZM (مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی) منجر به توسعه پایدار در هزار و ۱۸۶ کیلومتر از مرزهای ساحلی استان می شود. محیط زیست، دفاع و امنیت را در نظر بگیرید.
خنشی در پایان ساماندهی جایگاه های سوخت در اسکله ها را کاری مهم و فوری خواند و افزود: این تمهید موجب تسهیل در تامین سوخت شناورهای صیادی و رفاه حال صیادان می شود.
تجهیز بنادر خوزستان به شناورهای آتش نشانی از طریق رایزنی با استانداری خوزستان با وزارت جهاد کشاورزی، لایروبی بندر سقوی، مطالعات احداث پارکینگ این بندر و تکمیل فاز اول بندر صیادی بهرکان. . هندیجان تا پایان بهمن ماه سال جاری از دیگر تصمیمات این جلسه بود.