پیش نویس سند ریال دیجیتال منتشر شدکد خبر:
۱۲۹۲۸۱۵

۰۸/۰۵/۱۴۰۱ ۱۹:۱۵:۱۴۴

توسط بانک مرکزی؛

پیش نویس سند ریال دیجیتال برای تنویر افکار عمومی و تشریح سیاست های بانک مرکزی در حوزه پول دیجیتال توسط بانک مرکزی منتشر شد.

پیش نویس سند ریال دیجیتال منتشر شد


به گزارش ایلنا، «پیش نویس سند ریالی دیجیتال» به صورت رسمی توسط این بانک منتشر و برای دریافت نظرات متخصصان و کارشناسان در دسترس قرار گرفته است.


لازم به ذکر است اولین انتشار رسمی ریال دیجیتال در راستای اجرای مصوبه شورای پول و اعتبار شهریورماه سال جاری توسط هیات نظارت بر ذخیره اسکناس اجرا شد.

پس از انتشار محدود اولیه، ریال دیجیتال صادر شده توسط دو بانک عامل و با جامعه کاربری از پیش تنظیم شده مورد آزمایش قرار گرفت و فرآیند چک تکمیلی در حال حاضر برای شروع دوره آزمایشی ادامه دارد.

همچنین بر اساس تمهیدات اندیشیده شده، به زودی با پیوستن سومین بانک به این طرح، دوره اجرای پیش آزمایشی به پایان می رسد و با آغاز مرحله اجرای آزمایشی، محدوده استفاده، تعداد کاربران و میزان اختصاص یافته به آن این پروژه را نیز توسعه خواهد داد. شایان ذکر است ورود تمامی بانک های فعال در این طرح در پایان دوره آزمایشی از دیگر اهداف پیش بینی شده برای اجرای آن است.

همزمان با اجرای دوره مقدماتی و آزمایشی، بانک مرکزی در نظر دارد ضمن دریافت نظرات و پیشنهادات کارشناسان پولی و بانکی، دسترسی مردم به ریال دیجیتال را به تدریج فراهم کند.


انتهای پیام/

بانک مرکزی

اپلیکیشن موبایل ایلانا