چگونه از پوسیدگی و سفید شدن دندان جلوگیری کنیم وبلاگ تغذیه HUM


آیا لبخندی روشن می خواهید؟ بیاموزید که چه چیزی باعث ظاهر شدن دندان های زرد می شود و چگونه می توانید با خیال راحت و م preventثر از لکه های دندان جلوگیری کنید.

با افزایش سن ، مطمئناً برخی اتفاقات رخ می دهد. در حالی که برخی از تغییرات اجتناب ناپذیر هستند ، می توانید برای پیشگیری از برخی از سناریوهای مرتبط با علائم پیری مانند زرد شدن دندان ها اقدام کنید.

ظاهراً در دنیایی که مشغول لوازم آرایشی و بهداشتی است ، دندانهای پایین تر از مروارید اغلب به چشم حقارت دیده می شوند. در واقع ، در یک نظرسنجی در سال 2013 ، 89 درصد از اعضای انجمن ارتودنتیست های آمریکا از بیماران خود در مورد روش های سفید کردن دندان سوال کردند.

اما چرا تغییر رنگ دندانها اینقدر نگران کننده است؟ آیا می تواند فقط به زیبایی شناسی یا یک مشکل اساسی اشاره کند یا حتی باعث ایجاد یک مشکل جدید شود؟

با در نظر گرفتن این سوالات ، ما با دو متخصص بهداشت دهان و دندان در مورد جلوگیری از همه چیز از پوسیدگی دندان و زردی ، از جمله هر دو صحبت کردیم.

علت زرد شدن دندان ها چیست؟

به گفته DDS Jennifer Jablow ، دندانپزشک معروف و خالق IntelliWHiTE ، عوامل خارجی و داخلی می توانند منجر به تغییر رنگ دندان شوند.

لکه های خارجی

او توضیح می دهد: “لکه های خارجی معمولاً لکه هایی هستند که ناشی از غذاها ، نوشیدنی ها یا سیگار کشیدن هستند.” این می تواند باعث ایجاد لکه شود زیرا سطح دندان ها متخلخل است.

دکتر جبلو در توضیح علت مسواک زدن منظم می گوید: “ما هر روز مخلوط رنگ می خوریم و می نوشیم.” “ترکیبات رنگ شده (کروموژن ها) از غذا و نوشیدنی ها روی سطح دندان ظاهر می شود.” سایر ترکیبات رنگ آمیزی مواد غذایی و نوشیدنی ها شامل اسیدها و تانن ها است. دکتر جابلو می گوید این عوامل می توانند دندان ها را زرد یا حتی قهوه ای نشان دهند.

غذاها و نوشیدنی هایی که می توانند دندان ها را زرد و لکه دار کنند شامل موارد زیر است.

 • قهوه
 • شراب قرمز
 • نوشابه و نوشیدنی های انرژی زا با رنگ افزوده
 • میوه های رنگدانه سیاه
 • سس ها و چاشنی های اسیدی

لکه های داخلی

از سوی دیگر ، رنگ آمیزی داخلی از عاج (لایه داخلی) دندان ها رخ می دهد. دکتر جابلو می گوید: “عاج تیره می شود و تغییر رنگ آن مشکل است.” “چنین نقاطی می تواند زرد یا قهوه ای باشد ، اما می تواند خاکستری یا سفید باشد.”

اغلب ، دکتر جابلو می گوید ، چنین رنگ آمیزی می تواند ناشی از آسیب ، داروها و نازک شدن مینای دندان از سنین پایین باشد.

زن شراب قرمز می نوشد که می تواند باعث لک و زرد شدن دندان ها شود

آیا می توانید به راحتی دندان های زرد را برطرف کنید؟

به طور خلاصه ، پاسخ بستگی به نوع لکه شما دارد.

دکتر جابلو توضیح می دهد: “لکه های خارجی را می توان با یک واکنش شیمیایی با پراکسید که باعث اختلال در اتصال کروموژنیک و تغییر رنگ می شود ، از بین برد.” او برای از بین بردن لکه های خارجی هر روز ، پیشنهاد می کند از ژل سفید کننده IntelliWHiTE Power Boost Daily استفاده کنید که می توانید به خمیر دندان خود اضافه کنید.

برعکس ، او اشاره می کند که “جایگزینی لکه های داخلی بسیار مشکل تر است و معمولاً به روکش ، روکش یا چسب چینی احتیاج دارد.”

آیا باید روش های طبیعی سفید کردن دندان ها را امتحان کنم؟

نکات و روش های طبیعی سفید کردن دندان ها در اینترنت وجود دارد ، به عنوان مثال:

 • آب لیمو
 • سرکه سیب
 • جوش شیرین

به گفته شانون ام نان ، RDH – متخصص بهداشت دندان و مدیر روابط حرفه ای با شرکت آمریکایی Curaden – مشکل این است که بسیاری از آنها بر ساختار طبیعی دندان های شما تأثیر مخرب دارند. بنابراین احتمالاً بهتر است که آنها را به خودتان بسپارید.

نان می گوید: “لیمو می تواند دندان ها را سفید کند ، اما اسید می تواند مینای دندان شما را خراب کند.” به همین ترتیب ، او می گوید ، برخی از خمیرهای سودا-پراکسید هیدروژن (یا مخلوط های خانگی) می توانند دندان های شما را سفید کنند ، اما همچنین بسیار ساینده هستند و می توانند مینای دندان را از بین ببرند.

چگونه از لکه و زردی روی دندان جلوگیری کنیم

بهترین راه برای سفید کردن طبیعی دندانها این است که در وهله اول از استرس جلوگیری کنید. شش راه برای جلوگیری از زرد شدن و رنگ های دیگر با انتخاب عادات و شیوه زندگی.

1. مایعات سیاه را از طریق نی بنوشید

دکتر جابلو می گوید نوشیدن از طریق نی باعث محدود شدن تماس بین نوشیدنی های رنگی و دندان می شود.

2. غذاهای رنگ شده را بعد از خوردن بشویید

دکتر جبلو برای رقیق کردن مخلوط های احتمالی رنگ آمیزی و جلوگیری از افتادن آنها روی سطح متخلخل دندان ها ، توصیه می کند که بعد از استفاده از هرگونه غذا یا نوشیدنی ، دهان خود را با آب شستشو دهید.

3. استراتژیک غذا بخورید

دکتر جبلو می گوید: “سعی کنید قبل از نوشیدن یا خوردن غذای لکه دار سالاد یا سبزیجات تیره (مانند کلم پیچ یا اسفناج) بخورید. این کار به ایجاد یک فیلم روی دندان های شما برای کاهش لکه کمک می کند.”

به طور مشابه ، او می گوید ، رنگ آمیزی غذاها با غذاهای فازی و سالم کمک می کند. او چند میوه و سبزیجات دارد که می توانند مانند یک مسواک طبیعی عمل کنند ، مانند:

 • سیب
 • نه
 • seldr
 • هویج
 • گل کلم
 • خسته کننده

زن برای از بین بردن لکه ها و تغییر رنگ ، خمیر دندان را می مالد

4. مراقب خمیردندان های سخت “سفید کننده” باشید

دکتر جابلو اشاره می کند که خمیرهایی که ادعا می کنند دندان ها را سفید می کنند در واقع این کار را نمی کنند. در عوض ، او می گوید فقط لکه ها را از سطح پاک می کند. در هر صورت ، او احتیاط می کند ، زیرا آنها “پر از مواد ساینده محتاط” هستند.

نان روزی. وی می گوید: “من خمیر دندان سفید Curaprox را به بیماران خود توصیه می کنم.”

5. روی مسواک الکترونیکی سرمایه گذاری کنید

در نهایت ، نان می گوید مسواک های برقی سالم در از بین بردن علائم خارجی دندان م thanثرتر از مواردی هستند که به صورت دستی استفاده می شوند. اگر دندان های زرد یکی از بزرگترین چالش های شما هستند ، خرید یک مسواک الکترونیکی با کیفیت بالا ارزش سرمایه گذاری را دارد.

6. از دستورالعمل های دقیق بهداشت دندان پیروی کنید

برای خداحافظی ، توصیه نانا بسیار ساده است: «بهترین کاری که می توانید برای درخشندگی و سفید شدن دندان های خود انجام دهید این است که دو بار در روز مسواک بزنید ، دندان های خود را مسواک بزنید یا هر روز از مسواک استفاده کنید ، دو بار در سال به متخصص بهداشت دندان مراجعه کنید و غذا بخورید. محدود کنید ، دندان های شما را لکه دار می کند. “

به طور خلاصه ، نکات بالا را دنبال کنید تا بدون ایجاد حساسیت و آسیب به دندان ، به درخشان ترین و سفیدترین لبخند برسید.دیدگاهتان را بنویسید