چگونه ردیاب های تناسب اندام باعث کاهش وزن می شوند


بسیاری از افراد برای ثبت وعده های غذایی و تمرینات از مانیتورهای رژیم غذایی و ورزش استفاده می کنند. به هر حال ، یک ضرب المثل وجود دارد که می گوید “شما نمی توانید آنچه را که نمی توان اندازه گیری کرد کنترل کنید”. و با این حال ، به نظر می رسد که به عقب برمی گردد.

ایمیل هایی از افرادی دریافت می کنم که از این فالوئرها استفاده می کنند و نمی دانند چرا وزن خود را کاهش نمی دهند. آنها وارد هر وعده غذایی می شوند و هر جلسه را ضبط می کنند. به گفته پیروان آنها ، آنها باید هفته ای دو یا سه پوند وزن کم کنند. و با این حال ، ترازو تغییر نکرده است – یا در واقع وزن اضافه کرده است!

مشکل در دریافت کالری

نحوه عملکرد این ردیاب ها در اینجا است: شما با مصرف مقدار مشخصی کالری در روز شروع می کنید. این عدد به قد ، وزن ، سن ، جنسیت ، سطح فعالیت و اهداف شما بستگی دارد ، یعنی آیا می خواهید وزن فعلی خود را کاهش دهید ، رشد کنید یا حفظ کنید.


چند کالری نیاز دارم؟

وقتی غذا را در طول روز در مانیتور رژیم غذایی خود وارد می کنید ، کالری از تعادل شما خارج می شود. در حالت ایده آل ، شما در ابتدای روز به صفر نخواهید رسید. اما اگر چنین کنید ، راه حلی وجود دارد. فرض کنید ساعت 5 بعدازظهر است و من 400 کالری آخر را کاهش داده ام. اما صبر کن! می توانم عصرها بدوم ، آن را به برنامه اضافه کنم و اکنون 840 کالری برای شام مصرف می کنم! چقدر فوق العاده است؟

اصل کلی در اینجا این است که هرچه بیشتر تلاش کنید ، می توانید بیشتر غذا بخورید. در عمل ، این محاسبات “کالری خالص” گمراه کننده و گمراه کننده است و مردم را تشویق می کند تا کالری زیادی مصرف کنند. بگذار توضیح بدهم.

نحوه برش چوب یک تمرین گمراه کننده است

در حالی که برنامه های نظارت بر رژیم غذایی می تواند به تصویر واضحی از میزان کالری دریافتی کمک کند ، اما در تعیین میزان سوزاندن کالری کمتر قابل اعتماد است. در اینجا سه ​​راه وجود دارد که آنها می توانند اشتباه کنند.

اشتباه شماره 1: نمره شروع شما می تواند بسیار بالا باشد. برای محاسبه الزامات اساسی مصرف کالری ، سطح فعالیت خود را مشخص می کنید: نشسته ، کم فعالیت ، متوسط ​​فعال یا بسیار فعال. مهم نیست چقدر ورزش می کنید (ما در یک لحظه متوجه می شویم). این به میزان فعالیت روزانه شما مربوط می شود. و شما چه فکر میکنید؟ اکثر مردم سطحی از فعالیت را انتخاب می کنند که در یک یا دو دسته بالاتر از شیوه زندگی است. اگر گاوها را هشت ساعت در روز بسته بندی نکنید ، شیوه زندگی شما “بسیار فعال” نخواهد بود.

اگر از ردیاب تناسب اندام پوشیدنی مانند Fitbit یا Apple Watch یا حتی یک گام شمار یا قدم شمار با تکنولوژی پایین استفاده می کنید ، می توانید از آن برای انتخاب دسته ای که مناسب سبک زندگی شما است استفاده کنید. در اینجا یک تقلب ساده وجود دارد:

  • کمتر از 1000 قدم در روز – بی حرکت.
  • کمتر از 10000 قدم در روز یا تقریباً 4 مایل سبک حرکت می کند.
  • حرکت 10 تا 23000 قدم در روز یا چهار تا 10 مایل فعال تلقی می شود.
  • 23000 قدم یا بیش از 10 مایل حرکت در روز بسیار فعال است.

اگر برای پیاده روی یا ورزش می دوید ، می توانید این مراحل و / یا مایل را بسته به سطح فعالیت اولیه خود در صورت تمایل بشمارید ، اما پس از آن نمی توانید آنها را به عنوان تمرین تکرار کنید. آنها قبلاً محاسبه شده اند.

اشتباه شماره 2: کالری سوزانده شده از فعالیت های اضافی اغلب بیش از حد تخمین زده می شود. بسیاری از برنامه های ردیابی رژیم به شما فضا می دهند تا تمرینات و تمرینات را به صورت دستی ضبط کنید ، مانند چرخش یا حیاط یا رقص در سالن رقص. متناوبا ، دستگاه های قفل کننده ای وجود دارند که حرکات و تغییرات ضربان قلب شما را حس می کنند. در هر صورت ، برنامه شما آنقدرها که فکر می کنید کالری نمی سوزاند. مانند خواندن تجهیزات هوازی در سالن بدنسازی ، ردیاب های رژیم غذایی و تناسب اندام می توانند کالری سوزانده شده شما را 10 تا 25 درصد افزایش دهند.

اول ، هرچه بیشتر یک تمرین معین را انجام دهید ، بدن شما در انجام آن حرکت مثرتر خواهد بود. در نتیجه کالری کمتری می سوزانید. اولین باری که هشت مایل دویدم ، احتمالاً 100 برابر کالری هشت دقیقه ای کالری سوزاندم.

نه تنها این ، بلکه وقتی کالری بیشتری در طول ورزش می سوزانیم ، بدن ما کالری کمتری را برای بقیه روز می سوزاند و ثابت می کند. تحقیقات جدید نشان می دهد که بدن انسان سالم می تواند با مصرف کالری کمتر در زمان استراحت ، تا 28 درصد از کالری های سوخته در نتیجه ورزش را “بازیابی” کند. جالب اینجاست که هرچه بافت چربی بیشتری داشته باشید ، تأثیر آن بیشتر می شود. مانند محقق جان اسپیکمن توضیح می دهد،

“وقتی ساعت هوشمند شما به شما می گوید که شما 300 کالری سوزانده اید ، ممکن است درست باشد (احتمالاً نه). اما حتی اگر درست باشد ، می توانید 300 کالری بیشتر بخورید. ylamang”.

اشتباه 3: می توانید برخی از این کالری ها را دوبار بشمارید. اگر یک ساعت دیگر پشت کامپیوتر بنشینم و این قسمت پادکست را بنویسم ، حدود 100 کالری می سوزانم. این کالری های غیرفعال قبلاً در کالری دریافتی روزانه من لحاظ شده است. اگر ساعت بعد را با دوچرخه ثابت می گذراندم ، 500 کالری می سوزاندم. 400 کالری بیشتر از آنچه این قسمت نوشتم. با این حال ، اگر من دوچرخه سواری خود را در مانیتور رژیم غذایی خود قرار دهم ، 400 کالری به کل حقوق بازنشستگی من اضافه نمی کند … این 500 کالری اضافه می کند. در واقع ، این ماده دو برابر 100 کالری اولیه است.

هرچه تمرینات بیشتری را در دفتر خاطرات ورزشی خود بگنجانید ، اشتباهات بیشتری مرتکب خواهید شد ، به ویژه اگر تمرینات شدید زیادی مانند نظافت منزل یا یوگا انجام دهید.

من اخیراً از یک شنونده Nutrition Diva شنیدم که می گفت روزانه 3000 کالری می سوزاند. او فقط 2500 غذا خورد. او نمی تواند بفهمد چرا چاق شده است. بدیهی است ، او از این برنامه برای ردیابی مصرف غذا و ورزش استفاده کرد.

بر اساس پیوست وی ، کالری مورد نیاز او حدود 1800 کالری در روز بود. سپس تقریباً در هر ساعت از روز کلاس ها را ضبط می کرد: تختخواب ، لباس شویی ، تخلیه ماشین ظرفشویی ، کلاس یوگا ، قدم زدن در سگ ، خرید مواد غذایی ، استخر ماشین ، تمیز کردن باغ ، نواختن پیانو ، پختن شام ، شستن لباس ها ، و غیره به گفته پیروانش ، تمام تمرینات روزانه 1200 کالری می سوزاند ، که به او “خالص کالری دریافتی” 3000 کالری در روز می دهد. او متوجه شد که می تواند 2500 کالری در روز مصرف کند و همچنان وزن خود را کاهش دهد.

در واقع ، تمام کارهای معمول او احتمالاً چند صد کالری از سطح اولیه اش سوزاند. به جای اینکه 500 کالری کمتر از آنچه که روزانه می سوزاند مصرف کند ، 500 کالری بیشتر از هر روز مصرف می کند. جای تعجب نیست که او وزن کم نکرده است!

چگونه از تله کالری جلوگیری کنیم

ردیاب های فعالیتی راهی عالی برای پیگیری میزان فعالیت شما هستند ، اما نمی توانند میزان کالری مصرفی شما را به طور دقیق تعیین کنند. افزودن “کالری سوزانده شده” به کالری دریافتی روزانه می تواند منجر به افزایش ناخواسته وزن شود. بنابراین ، توصیه می کنم تمرینات و سایر تمرینات خود را در مانیتور رژیم غذایی خود قرار ندهید یا ردیاب تناسب اندام خود را با مجله رژیم غذایی خود همگام سازی نکنید. بهتر است به شما پیشنهاد کنم که فکر نکنید ورزش یک راه ساده برای سوزاندن کالری یا یافتن غذا است و به جای آن بر بسیاری از مزایای دیگر تمرکز کنید. نکات Get-Fit Guy را برای استفاده بیشتر از برنامه ورزشی خود بررسی کنید.دیدگاهتان را بنویسید