چگونه مارک زاکربرگ به تغییر رای دهندگان در انتخابات 2020 کمک کرد


جلد کتاب توسط مولی همینگوی ساخته شده است
جلد کتاب توسط مولی همینگوی ساخته شده است

با توجه به کتاب مولی همینگوی ، “Rigged: Media، Big Tech، and a Democrats Wearched our انتخابات” ، چگونه “غیر حزبی” مرکز فناوری و زندگی مدنی به برگزاری انتخابات دموکراتیک کمک کرد.

  • طرح چان زاکربرگ ، به رهبری پریسیلا چان ، همسر مارک زاکربرگ ، بیش از 350 میلیون دلار به CTCL در سال 2020 متعهد شده است. در سال 2018 ، بودجه CTCL فقط 1.4 میلیون دلار بود.
  • یکی از بنیانگذاران CTCL ، تیانا اپس جانسون ، شریک سابق بنیاد اوباما ، گروهی از حامیان لیبرال سیاسی که قبلاً توسط نیروهای مترقی مانند بنیادهای جامعه باز جورج سوروس تأمین مالی شده بود ، در پروژه حقوق رأی برای حقوق شهروندی حضور دارد. کمیته حامیان کار کرد. به اپس-جانسون به همراه ویتنی می و دونی بریجز CTCL را تاسیس کردند. هر سه تا سال 2015 برای فعال بودن در زمینه قوانین انتخاباتی موسسه New Institute ، که واشنگتن پست آن را “هاگوارتز برای جادوی دیجیتال حزب دموکرات” توصیف کرد ، فعالیت می کردند.
  • به گفته صندوق مسئولیت دولت ، یکی از بالاترین رقم در این کشور ، گرجستان تنها برای انتخابات عمومی بیش از 31 میلیون دلار از Zuck Backs دریافت کرد. این حدود 9 درصد از بودجه زاکربرگ را تشکیل می داد ، گرچه گرجستان کمی بیش از 3 درصد از جمعیت این کشور را دارد.
  • این پول صرف مشکلات مربوط به COVID نشده است. به عنوان مثال ، سه کشوری که بیشترین بودجه را از زوک بوک دریافت کردند ، تنها 1.3 درصد از این مبلغ را برای تجهیزات حفاظتی شخصی هزینه کردند. مابقی برای حقوق ، لپ تاپ ، کرایه خودرو ، هزینه حساب عمومی وکلا ، رای گیری از طریق پست و سایر فعالیتها هزینه شد.
    n همه 159 شهرستان در گرجستان تأمین مالی نمی شوند. از این میان ، شهرهایی که به ترامپ رای دادند به طور متوسط ​​1.91 دلار به ازای هر رأی دهنده ثبت شده و شهرستانهایی که به بایدن رای دادند به طور متوسط ​​7.13 دلار برای هر رای دهنده دریافت کردند.
  • ترامپ در سال 2016 گرجستان را بیش از 5 امتیاز شکست داد. در سال 2020 ، سه تا ده درصد از دست داد. به طور متوسط ​​، با اکثریت دو حزبی ، اکثر حوزه های انتخاباتی حزب دموکرات را کمتر از یک درصد تغییر دادند. زمان. ولسوالی هایی که Zuck Backs را دریافت نکرده اند تقریبا هیچ تلاشی نکرده اند ، اما شهرستانهایی که توسط Zuck Bucks تامین مالی شده اند به طور متوسط ​​بیش از 2.3 درصد به حزب دموکرات منتقل شده اند.
  • شهرستانهای دموکراتیک در پنسیلوانیا نیز برای تزریق زاک باک تعیین شده بودند. مرکز تحقیقات سرمایه نشان داد که بایدن در هشت از 10 ایالت CTCL با بودجه بیشتر ایالت برنده شد که مجموعاً 21،047،163 دلار یا بیش از 95 درصد از تمام کمک های دولتی دریافت کردند.
  • منطقه ای که بایدن در آن پیروز شد 3.5 برابر بیشتر از بودجه ای که ترامپ در آن برنده شده بود توسط CTCL تأمین مالی می شد. میانگین سرانه شهرستانهای ترامپ 0.59 دلار و سرانه شهرستانهای بایدن 2.85 دلار است.
  • فیلادلفیا ، ثروتمندترین شهر مالی بایدن ، 6.32 دلار به ازای هر نفر دریافت کرد ، در حالی که این مبلغ برای بودجه ای که بیشترین هزینه را در شهرستان ترامپ داشت ، 1.12 دلار بود.

دیدگاهتان را بنویسید