چگونه وام سه روزه دریافت می کنید؟ بررسی شرایط وام فوری دو بانک


بدهی های بانکی

رویداد ۲۴و تجارت نیوز نوشت: یکی از بزرگترین مشکلات متقاضیان وام، روند طولانی و آزاردهنده اعطای تسهیلات توسط بانک ها است. با این حال، برخی از بانک ها طرح های وام فوری را به مشتریان خود ارائه می دهند که این مشکل را تا حدی حل می کند.

وام فوری معمولاً ظرف دو یا سه روز پس از تکمیل پرونده به متقاضی اعطا می شود، اما شرایط پرداخت در بانک های مختلف متفاوت است.

در این گزارش شرایط پرداخت فوری وام در دو بانک تجارت و صدارت بررسی و مقایسه شده است.

بانک صادرات در طرح ۶۷ خود به متقاضیان وام فوری پرداخت می کند که حداقل مبلغ وام در طرح ۶۷ معادل پنج میلیون تومان و حداکثر ۲۰۰ میلیون تومان است. سود این وام ۶ درصد است.

متقاضیان برای دریافت این وام ابتدا باید سپرده کوتاه مدت در بانک صادرات افتتاح کنند و این سپرده مسدود می شود، این سپرده کوتاه مدت سود هفت درصدی را به مشتری تضمین می کند و این سود به صورت ماهانه پرداخت می شود.

متقاضیان پس از افتتاح حساب در بانک صادرات می توانند تا سقف ۸۰ درصد سپرده خود از این بانک وام آنی دریافت کنند.

تعداد اقساط و مدت بازپرداخت طرح بانک صادرات ۶۷ بر اساس میزان سرمایه گذاری و تسهیلات اخذ شده توسط متقاضی تعیین می شود اما حداکثر مدت بازپرداخت این وام ۳۶ ماهه است.

هر قسط وام ۲۰۰ میلیونی در این طرح حدود ۶ میلیون تومان است. به این ترتیب کل سود پرداختی مشتری پس از کسر سود سپرده به ۱۹ میلیون تومان می رسد.

وام ۳۰۰ میلیونی در طرح آنی بانک تجارت

بانک تجارت ۳۰۰ میلیون تومان وام فوری پرداخت می کند. نرخ سود تسهیلات آنی بانک تجارت بسته به نرخ سپرده و میزان تسهیلات مورد نیاز از ۴ تا ۱۸ درصد است.

این وام با مسدود کردن سپرده تضمین می شود و ابطال این سپرده قبل از سررسید منوط به تسویه کامل مبلغ وام است. این سپرده نیز به مشتریان سود تعلق می گیرد. با این حال، مشتری می تواند سود ۵، ۱۰ و ۱۵ درصدی را انتخاب کند.

هر قسط این وام با سود هفت درصد و بازپرداخت ۳۶ ماهه نیز ۹ میلیون و ۲۶۰ هزار تومان است. همچنین متقاضیان این وام ماهانه پنج میلیون و ۵۰۰ هزار تومان با بازپرداخت ۶۰ ماهه و سود ۴ درصد پرداخت می کنند.

متقاضیان دریافت وام ۳۰۰ میلیون تومانی در نهایت معادل ۳۳۰ میلیون تومان را به بانک تجارت پرداخت خواهند کرد.