کاستاریکا: همگرایی دانش و هویت! »HCN


وبلاگ – آوریل 2021

مصاحبه با Ing.Alexandro Benavides

Ing. نویسنده: تاتیانا ایزابلا دولینگ (مدیر مهماندار آمریکای لاتین و کارائیب -HCN)

مهندسی توسط فابیولا میندا (همکار رسانه ای HCN). بر اساس مصاحبه با الخاندرو بناویدس (بنیانگذار شبکه مرکزی اطلاعات مرکزی آمریکا-RECAINSA).

در یک گفتگوی جالب “دو منطقهدر کنار “قهوه های معطر Tarrazu” ، Fabiola Minda و Alejandro Benavides در تمرکز بر روندهای مختلف و پیشنهادات تکنولوژیکی فعلی برای ارتقاء اکوسیستم نوآورانه در مراقبت های بهداشتی دیجیتال در کاستاریکا ، با هدف دستیابی به سیستم های کشسان موثرتر هستند. و پایدار

این گفتگو یک مبادله غنی در زمینه امور مالی ، حمایت از مشاغل ، سیاست ، بازارها ، سرمایه های انسانی ، زیرساخت ها ، تحقیقات و فرهنگ تجاری است که با تأیید شهادت های مشهور به اوج خود می رسد: “کاستاریکا دانش و همگرایی شناسه ها است. راه کاستاریکا از زندگی … “. (کارلوس آلوارادو قسادا ، رئیس جمهور کاستاریکا)

2020 سال افشاگری ها و تصمیمات است!

کاستاریکا دارای منابع ، فرصت ها ، استعدادها و تیم های حرفه ای فوق العاده ای است که باعث می شود در سطح جهانی رقابتی و جذاب باشد. از جمله دیگر دستاوردهای کاستاریکا ، سیستم مراقبت های بهداشتی ملی (دولتی-خصوصی) است که در منطقه قابل ستایش است. وزارت بهداشت وظایف رئیس سیستم ، رهبری و مدیریت سیاسی ، تنظیم سلامت ، تحقیقات و توسعه فناوری را انجام می دهد. بخش دولتی تحت سیطره CCSS است ، یک موسسه مستقل که تأمین مالی ، تهیه و ارائه خدمات درمانی به بیمه شدگان را بر عهده دارد. بخش خصوصی (علاوه بر بخش دولتی) شامل شبکه گسترده ای از ارائه دهندگان خدمات سرپایی و تخصصی است که از طریق پرداخت نقدی یا حق بیمه خصوصی تأمین می شود.

در سالهای اخیر ، کاستاریکا در بهبود سلامت و رفاه عمومی خود ، از جمله امنیت اجتماعی بالا ، مراقبت های بهداشتی ، گامهای بلندی برداشته است و فرآیند دیجیتالی شدن را بر بهبود مدیریت یکپارچه خدمات برای مردم خود متمرکز کرده است. یک گام مهم در مبادله داده ها در سیستم های اجتماعی و بهداشتی ، پرونده سلامت دیجیتالی واحد (EDUS) و سیستم اطلاعات ملی و ثبت نام واحد بهره برداران عمومی (SINIRUBE) است. از طریق یک سیاست اتصال سخت ، این کشور به توسعه مسیر 5G 3 و توسعه خدمات اینترنتی برای افزایش خدمات بهداشتی از راه دور در مناطق روستایی کمک کرده است. او همچنین EBAIS و خدمات فوریت های پزشکی را ارتقا دادبه

در زمینه افزایش بهره وری و رقابت ، نباید ابتکارات توسعه مناطق و مناطق هوشمند را فراموش کنیم. در مورد ترویج تحقیق و نوآوری ، این چشم انداز از طریق تصمیم برای ایجاد مروج نوآوری و تحقیق در کاستاریکا محقق می شود.

سال 2020 برای کاستاریکا سالی سرشار از افشاگری بود که گفتگوها را تشدید کرد و مسائلی را مطرح کرد که باید در کوتاه مدت به منظور حفظ سلامت پایدار مورد توجه قرار گیرد ، مانند:

 • دسترسی به مراقبت های بهداشتی برای افرادی که در فقر شدید ، مناطق روستایی ، گروه های بومی ، مهاجران غیررسمی ، فصلی و کارگری زندگی می کنند ، تقویت شود.
 • یک رویکرد جامع برای بیماریهای مزمن و پیشگیری ، کنترل ، کنترل و ریشه کنی بیماریهای عفونی.
 • تقویت مدل خدمات بخش دولتی و بهبود مدیریت مالی ، تکنولوژیکی و پرسنلی.
 • بهبود ارتباط بین معماری اتصال رایانه و بخشهای عمومی و خصوصی بهداشت.
 • تقویت مشارکت های دولتی و خصوصی برای توسعه راه حل ها و مدل های جدید که به پایداری سیستم کمک می کند.
 • با حمایت از گروه های کاری بین نهادی و ایجاد شفافیت و دستور کار برای اولویت های تکنولوژیکی ، بازیگران را در فرآیند مشارکت عمومی-خصوصی مشارکت دهید.
 • حمایت از اکوسیستم های نوآوری و کارآفرینی با هدف توسعه محصولات و خدمات بهداشتی از دیدگاه جهانی و با چشم انداز اقتصادی گسترده و فراگیر.

آیا راه طولانی در جهت نوآوری و اکوسیستم کارآفرینی مراقبت های بهداشتی دیجیتال وجود دارد؟

آلخاندرو بناویدس مهندس ، متخصص مراقبت های بهداشتی و کارآفرین است. بر اساس تجربیات حرفه ای و عملی گسترده خود ، آلخاندرو ضعف ها و چالش های سیستم بهداشتی ، سازمان ها و بطور کلی اکوسیستم سلامت را به همه گیری نشان می دهد.

این همه گیری تصمیمات و تلاش ها برای دستیابی به تحول دیجیتالی را تسریع کرده و نوآوری ها را در مراقبت های بهداشتی تشویق کرده است. 2020 کارآفرین / کارآفرین را مجبور کرد تا از همه منابع موجود برای ایجاد و / یا هدایت پیشنهادات ارزش افزوده با تطبیق آن با محیط “واقعیت جدید” با استفاده از فناوری های موجود استفاده کند.

درس های آموخته شده در سال 2020 پایه و اساس یک اکوسیستم نوآورانه موفق و پایدار را ایجاد می کند که به کاستاریکا اجازه می دهد از منابع خود برای تأمین سلامتی با کیفیت بالا برای مردم خود استفاده کند و نیاز “پنجره ای به جهان” باشد. بر اساس درسهای به یاد ماندنی بیماری همه گیر ، لازم است در مسائل زیر کوشا باشید.

 • ارتقاء متمرکز و تخصصی کارآفرینی در مراقبت های بهداشتی و مراقبت های بهداشتی دیجیتال. برای انجام این کار ، ایجاد برنامه های شتاب پایدار و متعادل در آن مهم است: دانش + تامین مالی + راهنمایی + قوانین + IP + آب و هوا و فرهنگ کسب و کار = اکوسیستم پایدار.
 • آموزش دیجیتالی بهورزان متخصصان بهداشت زمانی تسهیل کننده فناوری هستند که بتوانند درک پیشگیرانه و پیشگیرانه ای از تفسیر اطلاعات ایجاد کنند. همچنین منجر به درک بهتر ارزش بالای داده های بالینی می شود و متخصصان مراقبت های بهداشتی را اولین متحد کارآفرین می کند.
 • از خرید فناوری صرفاً بدون استراتژی تحول دیجیتال مناسب خودداری کنید.
 • تبدیل فناوری به یک محور متقابل به آن اجازه می دهد تا ظرفیت سازمان را افزایش دهد و از آن به عنوان ابزاری قدرتمند برای برآوردن نیازهای واقعی به نفع بیمار یاد می کند. ایجاد ارزش افزوده واضح برای کاربر و کمک به کارآیی فرایندها.

به طور خلاصه ، یک کاستاریکایی خوب: “فناوری سلامت نیاز به دانش دارد ، یک سرمایه گذاری خوب ، دقیق و جامع.

اینجاست که بازیگران بین المللی می توانند نقش فعالی ایفا کنند ، زیرا “همکاری و همکاری راه حل دشوارترین وظایف ما است”. (مجمع جهانی اقتصاد) کاستاریکا منتظر شماست!

مصاحبه با تاتیانا ایزابلا دولینگ.
Ing. پرتره های آلخاندرو بناویدس ، فابیولا میندا.

این ویدیو توسط FM و Fabiola Minda تهیه شده است، مارس 2021

Ing. آلخاندرو بناویدز-زیرمجموعه و رابط در کاستاریکا

بنیانگذار شبکه اطلاعات سلامت آمریکای مرکزی (RECAINSA) ، کاستاریکا. مدیرعامل Alejandro-Meddyg ، با بیش از 10 سال سابقه ، یک توسعه دهنده نرم افزار است که بر برنامه های میان رده و بر اساس استانداردهای محاسبات پزشکی برای صنعت رادیولوژی متمرکز شده است. او م founderسس و رئیس مرکز برتری کاستاریکا در زمینه بهداشت و فناوری اطلاعات (CETICS) و مروج ایجاد بخش HL7 در آمریکای مرکزی از طریق بنیاد HL7 کاستاریکا است. شریک و بنیانگذار

پرتره: Ing. آلخاندرو بناویدس، عکس توسط فابیولا میندا 2021 ©

منتشر شده توسط

تاتیانا ایزابلا دولینگ ، فابیولا میندا

دیدگاهتان را بنویسید