کالیفرنیا اولین ایالتی است که برای فارغ التحصیلی دانش آموزان دبیرستانی نیاز به تحقیقات قومی دارد


بر اساس قانونی که فرماندار گاوین نیوسوم روز جمعه امضا کرد ، دانش آموزان دبیرستانی 2030 کالیفرنیا برای فارغ التحصیلی باید دوره های آموزشی قومی را بگذرانند.

اعتقاد بر این است که گلدن استیت اولین در ایالات متحده است که چنین حکمی را معرفی کرده است.

مدارس دولتی و دولتی در ایالت باید حداقل یک دوره تحقیق قومی را در سال تحصیلی 2025-2026 ارائه دهند.

دانش آموزان ملزم به گذراندن کلاس هایی بر اساس زبان انگلیسی ، ریاضی ، علوم و سایر الزامات استاندارد برای مطالعات اجتماعی هستند.

این الزام را می توان از طریق یک کلاس تحقیق قومی موجود در مدرسه ، یک دوره تأیید شده توسط دانشگاه کالیفرنیا و دانشگاه کالیفرنیا ، یا یک دوره توسعه محلی تکمیل کرد.

این لایحه جدید با نام AB 101 توسط خوزه مدینه ، دموکرات کنار رودخانه ، یکی از اعضای مجلس کالیفرنیا نوشته شده است. مدینه ، که این قانون را در سال 2020 تصویب کرد ، آن را گامی در “یک مبارزه طولانی برای آموزش برابر برای همه دانش آموزان” نامید.

مدینه در بیانیه ای گفت: “از شما متشکرم که فرماندار Newsom AB 101 را امضا کردید. گنجاندن تحقیقات قومی در برنامه درسی دبیرستان مدت زیادی است که می آید.” “دانش آموزان قادر نخواهند بود بدون درنظر گرفتن مشارکت و مبارزات بومیان آمریکایی ، آفریقایی تبارها ، لاتینوها و آمریکاییهای آسیایی ، تاریخ ایالت و مردم ما را به طور کامل درک کنند.”

مدارس دولتی و منشور کالیفرنیا باید حداقل یک دوره تحقیق قومی را از سال تحصیلی 2025-2026 ارائه دهند.
مدارس دولتی و منشور کالیفرنیا باید حداقل یک دوره تحقیق قومی را از سال تحصیلی 2025-2026 ارائه دهند.
بلومبرگ از طریق گتی ایماژ

بر اساس گزارش KTLA ، برنامه درسی مدل بر چهار گروه حاشیه ای تاریخی و مشارکت آنها در تاریخ آمریکا متمرکز شده است ، از جمله: آفریقایی آمریکایی ها ، شیکانیک ها و دیگر لاتین تبارها ، آسیایی آمریکایی ها ، و جزایر اقیانوس آرام و بومیان آمریکا.

این برنامه همچنین شامل برنامه های درسی برای یهودیان آمریکایی ، آمریکایی های عرب ، آمریکایی های سیک و بومیان آمریکایی است که قبلاً لایحه مشابه را رد کرده اند.

بر اساس این لایحه ، دوره باید دارای معیارهای زیر باشد:

  • مناسب برای استفاده دانش آموزان از همه نژادها ، مذاهب ، ملیت ها ، جنسیت ها ، گرایش های جنسی و زمینه های مختلف قومی و فرهنگی ، دانش آموزان دارای معلولیت و زبان آموزان انگلیسی.
  • هیچ گونه تعصب ، تعصب یا تبعیض را مستقیماً یا غیرمستقیم علیه هیچ شخص یا گروهی از افراد بر اساس هر مقوله ای که در بخش 220 محافظت می شود ، بیان یا تبلیغ نکنید.
  • آموزش و تبلیغ آموزه های دینی را ندهید.
این دوره ها شامل گروه های حاشیه ای است که به تاریخ آمریکا کمک کرده اند - آمریکایی های آفریقایی تبار ، آمریکایی های لاتین ، آسیایی ، جزایر اقیانوس آرام و بومیان آمریکا.
این دوره ها شامل گروه های حاشیه ای است که به تاریخ آمریکا کمک کرده اند – آمریکایی های آفریقایی تبار ، آمریکایی های لاتین ، آسیایی ، جزایر اقیانوس آرام و بومیان آمریکا.
بلومبرگ از طریق گتی ایماژ

KTLA گزارش می دهد که مدارس منطقه لس آنجلس ، دومین منطقه بزرگ در این کشور ، سال گذشته به دوره ای در زمینه مطالعات قومی برای سال تحصیلی 2023-2024 نیاز داشت.

نیوزوم همچنین قانونی را امضا کرد که بر اساس آن مدارس و کالج های متوسطه باید محصولات رایگان برای قاعدگی را در همه توالت ها ارائه دهند.

دیدگاهتان را بنویسید