کمبود ویتامین چگونه می تواند بر شدت عروق کرونر تأثیر بگذارد؟


تاثیر کمبود ویتامین بر کرونا

موج دیگر بیماری عروق کرونر قلب تقریباً به پایان رسیده است ، اگرچه در برخی از شهرهای ایران افزایش شدید بیماری عروق کرونر قلب مشاهده شده است. موج دوم کشور را ویران کرد و از نظر مالی یا احساسی همه را به نوعی یا هر دو تحت تأثیر قرار داد.

اما اکنون تقریباً به مرحله ای رسیده ایم که موارد نادر است. اما این بدان معنا نیست که ما هنوز ایمن هستیم. نبرد هنوز تمام نشده است. MHA و بسیاری از دانشمندان درباره احتمال موج سوم کرونا در اکتبر هشدار داده اند. هیچ ایده روشنی درباره اینکه این موج چگونه خواهد بود ، آیا خطرناک تر از موج دوم خواهد بود و چه مدت طول خواهد کشید وجود ندارد.

هنوز وقت آن نرسیده است که احتیاط را کنار بگذارید و مانند قبل از شیوع کووید -19 زندگی کنید. در واقع ، زمان آن فرا رسیده است که خود را آماده کرده و برای متوقف کردن موج سوم هر کاری از دستمان بر می آید انجام دهیم.

ارتباط بین بیماری عروق کرونر و کمبود ویتامین

با ادامه بیماری همه گیر ، بسیاری از چیزهای جدید ظاهر می شود. نشان داده شده است که بین شدت COVID-19 و سطح ویتامین D رابطه مستقیمی وجود دارد. ویتامین D معمولاً در غذاها یافت نمی شود و منبع اصلی این ویتامین نور خورشید است.

متأسفانه این همه گیری همه ما را مجبور کرد در خانه بمانیم. مردم فقط می توانند برای خرید وسایل خانه بیرون بروند و نه همیشه در طول روز. این بدان معناست که اکثر ما در معرض نور خورشید قرار گرفتن در معرض مشکل هستیم. این امر منجر به کاهش سریع ویتامین D در بسیاری از افراد شده است.

همچنین مشخص شده است که افراد مبتلا به کمبود ویتامین D دارای علائم شدیدتر COVID هستند. یکی از دلایل این امر این است که ویتامین D برای ایمنی بدن بسیار مهم است و اگر ویتامین D کافی نباشد ، بدن ممکن است نتواند به شدت به ویروس کرونا واکنش نشان دهد.

به طور مشابه ، کمبود ویتامین B12 با عفونت های جدی تر COVID-19 مرتبط است. کمبود ویتامین B12 می تواند باعث کم خونی ، ضعف و مشکلات عصبی شود.

برخی از محققان همچنین حدس می زنند که ویتامین B12 می تواند به پروتئین های ویروسی متصل شود و از گسترش ویروس جلوگیری کند.

بنابراین ، اگر به اندازه کافی از این ویتامین استفاده نکنید ، می توانید به شدت بیمار شوید. ویتامین B12 در افرادی که داروهای ضد تشنج ، دیابت یا ناراحتی معده دارند کم است.

کمبود ویتامین D و B12 ، به ویژه ، اختلالات تنفسی را در بیماران مبتلا به بیماری های قلبی عروقی تشدید می کند.

چگونه سطح ویتامین D و ویتامین B12 را افزایش دهیم؟

خبر خوب این است که افزایش این دو سطح ویتامین بسیار آسان است.

اگر دلیل خوبی ندارید ، خروج از خانه هنوز برای شما ایمن نیست. اما شما هنوز هم می توانید به اندازه کافی نور خورشید دریافت کرده و ذخایر ویتامین D خود را دوباره پر کنید. کافی است هر روز صبح به تراس خانه یا آپارتمان خود بروید و حدود سی دقیقه زیر نور آفتاب بایستید.

آیا ویتامین D از تاجگذاری جلوگیری می کند؟

سه منبع اصلی ویتامین D عبارتند از:

 • تخم مرغ
 • پنیر
 • غلات غنی شده با ویتامین D
 • ماهی چرب

همچنین باید مکمل های ویتامین D مصرف کنید.

مواد غذایی حاوی ویتامین B12 شامل موارد زیر است.

 • شیر
 • پنیر
 • ماهی
 • گوشت

بسیاری از مردم با علائمی مانند خستگی ، مشکلات حافظه ، اضطراب ، افسردگی ، درد استخوان و مفاصل و گرفتگی پا دست و پنجه نرم می کنند ، اما علت کمبود ویتامین زمینه ای را نمی دانند. با استفاده از یک آزمایش خون ساده می توانید میزان طبیعی ویتامین خود را بررسی کنید.

برای ایمن ماندن چه کار دیگری می توانید انجام دهید؟

علاوه بر افزایش سطح ویتامین D و ویتامین B12 ، باید موارد زیر را نیز انجام دهید تا از موج سوم COVID-19 در امان باشید.

 • واکسن بزن
 • پروتکل COVID را دنبال کنید
 • مدیریت دیابت
 • ایمنی خود را تقویت کنید

به دلیل موارد کمتر گزارش شده ، نمی توانیم فکر کنیم که همه گیری تمام شده است. امواج بعدی ممکن است در راه باشد. نحوه رفتار ما در حال حاضر تعیین می کند که چقدر می تواند خطرناک باشد. همه ما باید مراقب رفاه خود و عزیزانمان باشیمبه


بیشتر بدانید:

واکسیناسیون علیه فشار خون بالا و کرونا خطرناک یا بی ضرر است
آیا ماساژ محل تزریق واکسن کرونا خوب است؟
سه ویژگی اصلی دلتا کرونا را بشناسید

دیدگاهتان را بنویسید