کنگره شنیدن کنترل دخانیات FDA را آغاز کرده است


استفان رینبرگ
خبرنگار HealthDay

چهارشنبه ، 3 اکتبر (HealthDay News) – وقتی جلسات کنگره در مورد این موضوع روز چهارشنبه آغاز شد ، رئیس سازمان غذا و داروی ایالات متحده مخالفت خود را با لایحه ای که به آژانس حق کنترل محصولات دخانی را می دهد ، مجدداً تأیید کرد.

این قانون پیشگیری از دخانیات خانواده و قانون دخانیات دکتر اندرو سی فون اشنباخ در بیانیه ای برای شرکت کنندگان در جلسه گفت ممکن است نیت خیر داشته باشد ، اما “این قانون می تواند نقش FDA در مراقبت های بهداشتی را تضعیف کند.”

وی گفت که آژانس مسئول تنظیم کالاهایی است که سلامت عمومی را ارتقا می دهند ، اما وی خاطرنشان کرد که در لایحه جدید “از ما خواسته می شود که این اصل را در مورد محصولاتی که باعث بیماری می شوند ، و نه سلامتی ، در صورت استفاده هدفمند اعمال کنیم.” “FDA نمی تواند یک محصول دخانی را در این زمینه” تأیید “کند ، زیرا هیچ زمینه علمی وجود ندارد که مزایای آن را بیش از خطرات زیادی مشخص کند.”

در واقع ، “ما می ترسیم که مردم به ایمنی محصولات مورد تایید نمایندگی اعتقاد داشته باشند و این افراد را تشویق می کند که سیگار بکشند ، نه سیگار بکشند.”

فون اشنباخ همچنین ابراز نگرانی کرد که آژانس نه پول دارد و نه کارگران ماهر برای راه اندازی “مرکز دخانیات” جدید.

جلسات روز چهارشنبه در کاپیتول هیل مبنی بر اینکه آیا سازمان غذا و داروی ایالات متحده باید محصولات دخانی را تنظیم کند ، مطمئناً به یک بحث طولانی منجر خواهد شد.

طرفین این مسئله در تعجب هستند که آیا این لایحه بر مصرف دخانیات که متهم به کشته شدن تقریباً 436000 آمریکایی در سال متهم است یا تقریباً از هر پنج مرگ یک نفر تاثیر می گذارد یا خیر.

در مجموع ، 200 حامی در حمایت از قوانین مورد انتظار در مجلس ، از جمله جان دینگل ، رئیس کمیته بهداشت و تجارت مجلس در زمینه بهداشت ، که این هفته در حال شنیدن است ، صف کشیدند. D-Mich.).

متیو ال مایرز ، رئیس کمپین غیرانتفاعی کودکان تنباکو ، گفت که این لایحه توسط 55 سناتور و بیش از 500 گروه حامی جامعه حمایت می شود.

مایرز گفت: “شنودها شتاب می گیرد و گام بعدی در لایحه ای است که توسط هر دو طرف پشتیبانی می شود.”

یکی از صریح ترین حامیان این لایحه: فیلیپ موریس از ایالات متحده ، بزرگترین تولید کننده دخانیات ایالات متحده ، نیمی از بازار سیگار ایالات متحده ، از جمله پرفروش ترین مارک کشور ، مارلبورو را در اختیار دارد.

این شرکت در گزارش اخیر موسسه پزشکی ایالات متحده (IOM) گفت که از قانون برای دستیابی به هدف نظارتی FDA حمایت می کند.

هوارد ، معاون اجرایی فیلیپ موریس ، مدیر اجرایی شرکت فیلیپ موریس ، می گوید: “این لوایح مبنایی برای تنظیم جامع محصولات دخانی توسط FDA است و راه حل های مهم سیاسی را برای بسیاری از مسائل پیچیده مربوط به محصولات دخانی ارائه می دهد.” “قوانین FDA که در کنگره معرفی شده است م effectiveثرترین راه برای رفع نگرانی های موسسه پزشکی خواهد بود.”

Stanton A. Glantz ، مدیر مرکز تحقیقات و آموزش کنترل دخانیات در دانشگاه کالیفرنیا ، سان فرانسیسکو ، که از دیرباز سیگاری های صلیبی ها بود ، توسط فیلیپ موریس حمایت می شود. این نیست حمایت از لایحه جدید

گلانتز گفت: “من به این لایحه شک دارم زیرا اساساً به نفع فیلیپ موریس است.” “من فکر می کنم FDA باید کنترل دخانیات را در دست بگیرد ، اما نه تحت شرایطی که فیلیپ موریس نوشته است. من فکر می کنم افرادی که از این لایحه حمایت می کنند پشیمان خواهند شد.”

سایر شرکت های دخانیات با این لایحه مخالفت کردند.

جان دبلیو سینگلتون جونیور ، مدیر ارتباطات Reynolds American Inc ، مارک سیگارهای Camel ، گفت که این لایحه با محدود کردن بخشی از تبلیغات از سهم بازار فیلیپ موریس محافظت می کند.

سینگلتون می گوید: “اگر ارتباط با افراد سیگاری برای شما مشکل است و نیمی از بازار را در اختیار دارید ، این امر منجر به بسته شدن سهم بازار می شود.” “اگر شما در 50 درصد قفل شده اید [like Philip Morris]، این خیلی خوب است. این لایحه مزیت رقابتی به فیلیپ موریس می دهد.

سینگلتون همچنین نگران است که FDA چگونه محصولات دخانیات و مواد شیمیایی موجود در آنها را در صورت قانونی شدن قانون تنظیم کند. وی گفت: “این جزئیات روشن نیست و باید کار شود.”

لوایح مشابهی در مجلس نمایندگان و سنا به FDA اختیار مشابهی در مورد داروهای دخانیات ، تجهیزات پزشکی و بسیاری از اقلام غذایی می دهد. این لایحه به آژانس اجازه می دهد که در سال های اخیر بر صنعت داروسازی نظارت داشته باشد ، میزان قیر ، نیکوتین و سایر مواد مضر سیگار و دود را تنظیم کند. این دود حاوی حدود 4000 ماده شیمیایی است که بیش از 40 مورد از آنها باعث سرطان می شود.

این حساب ها همچنین ممنوعیت تبلیغات دخانیات را تقویت می کند و از تولیدکنندگان دخانیات برای ادعای دروغین یا استفاده از اصطلاحاتی مانند “سبک” و “قیر کم” برای توصیف محصولات جلوگیری می کند. آنها همچنین با ممنوعیت فروش سیگار به خردسالان علائم هشدار دهنده بسته را تقویت می کنند.

نسخه سنای این لایحه همچنین باید دارای هشدارهای تصویری روی بسته های سیگار باشد که خطرات سیگار کشیدن را برای سلامتی نشان می دهد.

با این حال ، حسابها نیازی به تأیید FDA برای محصولات دخانی ندارند – فقط محصولات جدید قبل از فروش به مصرف کنندگان نیاز به تأیید FDA دارند. علاوه بر این ، FDA این اختیار را ندارد که سن قانونی خرید سیگار را افزایش دهد یا مکانهایی را که سیگار در آنجا فروخته می شود محدود کند.

با این حال ، M. Cass Wheeler ، مدیرکل انجمن قلب آمریکا می گوید ، این جلسات خود خبر خوبی هستند.

ویلر روز چهارشنبه در بیانیه ای گفت: “ما نمی توانیم به صنعت دخانیات اجازه دهیم محصولات خود را کنترل کند. این به اندازه این مهم است که کلید خانه های خود را به یک گرگ بزرگ به سه خوک کوچک بدهیم.” “با توجه به اینکه بیش از 400 آمریکایی هر روز بر اثر بیماری های قلبی عروقی در اثر سیگار می میرند ، نمی توانیم یک دقیقه بگوییم که به سازمان غذا و دارو این اختیار را می دهیم که صنعت دخانیات را تنظیم کند.”

منابع: استانتون A. Glantz ، tfd ، مدیر مرکز تحقیقات و آموزش کنترل دخانیات ، دانشگاه کالیفرنیا ، سان فرانسیسکو ؛ متیو ال مایرز ، رئیس کمپین کودکان بدون دخانیات ، واشنگتن ، کلمبیا ؛ جان دبلیو سینگلتون جونیور ، مدیر ارتباطات ، Reynolds American Inc. 3 اکتبر 2007 ، بیانیه ، انجمن قلب آمریکا ؛ 3 اکتبر 2007 ، بیانیه ، اندرو سی ون شنباخ ، کمیسر اداره غذا و نوشیدنی ایالات متحده

حق چاپ © 2007 ScoutNews، Inc. همه حقوق محفوظ است.

دیدگاهتان را بنویسید