کودکانی که زمان بیشتری را در طبیعت می گذرانند بهترین هستند


اخبار-کودکان خانواده های کم درآمد ممکن است مسدود کننده COVID-19 را برای سلامت روانی خود سخت تر بدانند زیرا در مقایسه با همسالان ثروتمند خود کمتر با طبیعت تماس دارند.، تحقیقات جدید نشان می دهد.

تحقیقات نشان داده است کودکانی که در اولین حادثه COVID-19 رابطه خود را با طبیعت تقویت کرده اند ، در مقایسه با کودکانی که بدون توجه به وضعیت اجتماعی-اقتصادی تغییر نکرده یا ارتباط خود را با طبیعت کاهش نداده اند ، کمتر دچار مشکلات رفتاری و احساسی شده اند. وضعیت.

مطالعه محققان دانشگاه کمبریج و دانشگاه ساسکس نشان داد که کودکان خانواده های ثروتمند روابط خود را با طبیعت در طول بیماری همه گیر بیشتر از همسالان فقیر خود تقویت کردند.

در حالی که تقریباً دو سوم والدین گزارش می دهند که رابطه فرزندشان با طبیعت در زمان تصادف تغییر کرده است ، یک سوم گزارش می دهند که کودکانی که ارتباط کمتری با طبیعت دارند مشکلات رفاهی را تجربه می کنند-“حرکت” یا افزایش اضطراب یا نگرانی.

نتایج بدست آمده مسئله طبیعت را به عنوان روشی کم هزینه برای حمایت از سلامت روانی کودکان نشان می دهد و نشان می دهد که برای تشویق کودکان به ارتباط با طبیعت – هم در خانه و هم در مدرسه – باید اقدامات بیشتری انجام شود.

پیشنهادات محققان برای دستیابی به این هدف شامل کاهش تعداد فعالیتهای فوق برنامه است که برای گذراندن زمان بیشتر کودکان در خارج از خانه طراحی شده اند ، ارائه پروژه های باغبانی در مدارس و تشویق مدارس برای اجرای برنامه های درسی مبتنی بر طبیعت ، به ویژه در مناطق محروم.

این مطالعه امروز در مجله منتشر شد مردم و طبیعت ، همچنین راهنمایی مهمی در مورد محدودیت هایی که ممکن است در طول همه گیری COVID-19 در آینده رخ دهد ، ارائه می دهد.

سامانتا فریدمن ، محقق مرکز مطالعات خانواده در دانشگاه کمبریج می گوید: “ما می دانیم که دسترسی و دسترسی به طبیعت با طیف گسترده ای از مزایا برای کودکان و بزرگسالان همراه است ، از جمله کاهش اضطراب و افسردگی ، کاهش استرس.” به ، اولین نویسنده این مطالعه

وی افزود: “محاصره COVID-19 به این معنا بود که کودکان مدرسه ، روال عادی و تعاملات اجتماعی معمول را نداشتند. زمینه جدیدی برای بررسی این راز فراهم شد.

“تماس با طبیعت ممکن است به محافظت از برخی کودکان در انگلستان در برابر آثار محاصره کمک کند ، اما ما متوجه شدیم که کودکان خانواده های کم درآمد ارتباط خود را با طبیعت در آن زمان تقویت نکرده اند.”

افزایش تماس با طبیعت در گزارش هایی از زمان گذراندن کودکان در باغ ، بازی در باغ یا ورزش در فضای باز منعکس شد. این معمولاً به این دلیل بود که زمان بیشتری به این فعالیت ها در طول محاصره اختصاص داده شد. برعکس ، به گفته والدین ، ​​کاهش ارتباط با طبیعت با عدم دسترسی به برخی از فضاهای طبیعی به دلیل محدودیت های سفر در آن زمان توضیح داده شد.

دکتر الیان فینک ، استاد روانشناسی در دانشگاه جنسیت می گوید: “ارتباط با طبیعت می تواند راهی م effectiveثر برای حمایت از رفاه کودکان باشد ، به ویژه هنگامی که کودکان به شیوه زندگی عادی مانند مدرسه و فعالیت های فوق برنامه باز می گردند.” فرا گرفتن

وی افزود: اگر انگلستان نیاز به بازگشت به این شرایط در آینده داشته باشد ، به ویژه در کشورهایی که محدودیت قفل شدن مانع ورود کودکان به طبیعت می شود ، یافته های ما می تواند در بازطراحی قوانین قفل مفید باشد.

“طولانی شدن زمان رفتن کودکان به طبیعت یا افزایش فاصله ای که به کودکان اجازه می دهد به طبیعت بروند ، می تواند بر سلامت روانی آنها تأثیر مثبت بگذارد.”

این مطالعه بین 376 خانواده در بریتانیا ، کودکان سه تا هفت ساله ، بین آوریل تا جولای 2020 پاسخ ها را جمع آوری کرد. عایق جامد والدین باقیمانده گزارش دادند که تماس فرزندانشان با طبیعت در این دوره کاهش یافته یا ثابت مانده است و همچنین فرزندانشان با مشکلات رفاهی روبرو شده اند.

برای سنجش سلامت روانی هر کودک از پرسشنامه ای با استاندارد طلا استفاده شد – ارزیابی مشکلات عاطفی مانند ناراحتی ، اضطراب ، نگرانی و افسردگی. و مشکلات رفتاری مانند عصبانیت و بیش فعالی.

فینک می گوید: “مشکلات بهداشت روانی در کودکان مختلف می تواند متفاوت ظاهر شود. ما دریافتیم که تماس بیشتر با طبیعت با کاهش مشکلات عاطفی و رفتاری همراه است.”

وی افزود: “در واقع ، تجارب متضاد دسترسی به طبیعت بین گروه های مختلف اجتماعی و اقتصادی ممکن است از مطالعه ما دقیق تر باشد زیرا پاسخ دهندگان به نظرسنجی آنلاین ما بیشتر از گروه های اجتماعی مرفه تری بودند.”

والدین دارای کودک بین سه تا هفت سال به نتایج نظرسنجی در مورد یک کودک پاسخ دادند. محققان بر روی این گروه سنی تمرکز کردند زیرا به احتمال زیاد از تعدادی از اختلالات ناشی از همه گیری رنج می بردند و همچنین درک کمتری از آنچه در حال رخ دادن است داشتند.

“تحقیقات ما طیف وسیعی از روش ها را نشان داده است که والدین می توانند به کودکان در ارتباط بیشتر با طبیعت کمک کنند. برای برخی ، ممکن است کمی دلهره آور باشد ، اما نیازی به اردو زدن و جستجوی غذا در جنگل نیست -” می تواند به سادگی در خانه خود قدم بزنید یا ده دقیقه در بیرون بنشینید. ” گفت فریدمن.

###دیدگاهتان را بنویسید