گروهبان پلیس نیویورک دبورا دانر به جرم شنیدن انضباطی کشته شد


پنج سال پس از مرگ زن برانکس ، یک گروهبان پلیس نیویورک می تواند در قتل دبورا دانر مورد تنبیه قرار گیرد ، که به ارزیابی مجدد نقش پلیس در سراسر شهر در پاسخ به تماس های بهداشت روانی کمک کرده است.

گروهبان هیو بری روز سه شنبه محاکمه گروهی یک هفته ای را آغاز می کند. او با اتهامات اداری مجازات می شود زیرا او قتل رسوا را کنترل نکرده و تاکتیک های آن بد است.

پرداخت ها معمولاً منجر به از دست دادن روزهای تعطیل می شود ، اما بسته به تصمیم نهایی کمیسر Dermot Shea ، ممکن است جریمه بیشتری را در بر داشته باشد. پرونده جنایی بری سه سال پیش با تبرئه به پایان رسید.

دانر ، یک مرد سیاه پوست 66 ساله با سابقه اسکیزوفرنی ، در بحران سلامت روانی بود وقتی که در 19 اکتبر 2016 ، بری به همراه سه پلیس ، دو پزشک EMT و خواهر دانر به آپارتمان خود در Castle Hill رسید.

وقتی گروه سعی کرد این زن را از آپارتمانش بیرون کند ، او به یک خفاش بیس بال ضربه زد. گروهبان سفید بری ، 32 ساله ، با دو گلوله به بدن زن شلیک کرد و او را کشت. او بعداً گفت که از جان خود می ترسد.

هم شهردار بیل دی بلازیو و هم کمیسر پلیس وقت ، جیمز اونیل ، اقدامات این افسر را محکوم کردند. دی بلاسیو گفت: “آنچه مشخص است این است که ما شکست خوردیم.”

اعتراض به دبورا دانر در سال 2016

اعتراض به دبورا دانر در سال 2016

گلوله

این درگیری اعتراضاتی را برانگیخت و پس از آنکه گزارش شد که بری دوره کاهش تنش را طی نکرده است ، آموزش افسران عالی رتبه پلیس برای مداخله در بحران تشدید شد. انجمن خیریه گروهبانان از اقدامات بری دفاع کرد و شهردار را متهم به سازماندهی “شکار جادوگران سیاسی” علیه وی کرد.

(نه SBA و نه وکیل بری ، اندرو کوئین ، به س questionsالات پاسخ ندادند. کوین از طریق منشی گفت که محاکمه “به دلیل” مسائل مربوط به COVID “از شروع دوشنبه به تعویق افتاده است).

از زمان تظاهرات گسترده عدالت نژادی در تابستان گذشته و همچنین کشته شدن دانیل پرودن توسط پلیس در روچستر ، تقاضا برای رویکرد جدیدی در پاسخ به تماس های بهداشت روانی تشدید شده است. در اوایل سال جاری ، دو بلاسیو یک برنامه آزمایشی را راه اندازی کرد که متخصصان ضد بحران را به پلیس می فرستد تا با سلامت روانی 911 تماس بگیرند.

در حالی که وکلا از خلبان تمجید می کنند ، آنها می گویند فاصله 5 ساله بین مرگ دانر و محاکمه بری نشان دهنده عدم موفقیت شهر در اجرای مقررات به موقع است.

جو هیون کانگ ، مدیر انجمن جوامع اصلاحات پلیس ، روز دوشنبه در مصاحبه ای گفت: “هیچ بهانه ای وجود ندارد که چرا این اتفاق می افتد.” اگر NYPD بخواهد به سرعت وارد عمل شود ، این کار را انجام می دهد. این تصمیمات سیاسی است که در بالاترین سطوح دولت برای محافظت از افسران کشته یا وحشیانه گرفته شده است. “

در پرونده های اخیر ، از جمله محاکمه دانیل پانتالئو ، این شهر از روند انضباطی NYPD به کندی دفاع کرده است زیرا ادعا می کند منتظر پایان محاکمه جنایی است.

بری در اوایل سال 2018 توسط قاضی دادگاه عالی ایالت به اتهام قتل درجه دوم تبرئه شد. در آن زمان ، کمیسر اونیل گفت که پلیس نیویورک “بررسی انضباطی تصمیمات تاکتیکی و کنترلی که منجر به انتشار سلاح گرم می شود” را آغاز خواهد کرد. در این مورد.”

در همان سال ، شهر با پرداخت 2 میلیون دلار به خانواده دانر موافقت کرد.

پس از تبرئه بری ، به وی اجازه داده شد به عنوان گروهبان به قدرت بازگردد. وی در سال 2020 مبلغ 152،000 دلار برای خانه خود دریافت کرد.

دیدگاهتان را بنویسید