گزارش: بیش از نیمی از خیابان های باز در نیویورک در حال کار هستند


بیش از 14 ماه از زمانی که مری بیل دو بلاسیو برای اولین بار طرح “خیابان های باز” را ارائه کرد ، می گذرد ، که برای ایجاد فضای بیشتری برای گسترش عابران پیاده و دوچرخه سواران در روزهای اول همه گیری طراحی شده بود. از آن زمان ، این برنامه به چندین شاخه موفق تبدیل شده است ، از جمله “رستوران های باز” و “فرهنگ باز” ، و شورای شهر در تلاش است تا “خیابان های باز” را از شهر به یک برنامه دائمی تبدیل کند و به مناطق کمتر مرفه نیازمند خدمات رسانی کند. این کشور قوانینی را وضع کرده است که مستلزم گسترش پوشش می باشد.

اما گزارش جدیدی توسط Transport Alternatives (TA) اشاره می کند که در حالی که این برنامه برای بهبود زندگی شهری بسیار محبوب و مثبت است ، “نابرابری های جدی در برنامه ریزی و عملکرد برنامه” مشاهده شده است.

این تیم صدها محقق داوطلب را برای بازدید از هر خیابان باز شهر حداقل یک بار در تابستان فرستاد و دریافتند از 274 خیابان باز ثبت شده توسط اداره حمل و نقل (DOT) ، تنها 46 درصد یا در مجموع 126 خیابان باز است. به خیابانها در واقع عملکردی داشتند. آنها به طور فعال خیابان باز را شناسایی کردند ، جایی که حداقل یک محقق “موانع موجود در خیابان را در ساعات و روزهای ذکر شده توسط DOT مشاهده کرد.” بر اساس گزارش آنها ، هیچ مانع یا مانعی وجود نداشت که مانع از ورود و حرکت خودروها در اکثر خیابان ها در ساعات تعیین شده شود.

این بدان معناست که تنها 24 مایل خیابان باز و کاربردی در سراسر شهر وجود دارد ، که بسیار کمتر از فاصله 100 مایل است ، همانطور که دو بلاسیو هنگام شروع برنامه گفت و بسیار کمتر از تعداد خیابانهای باز شهر است تابستان ، 70 مایل دورتر بود.

DOT ، که به تازگی یک فرایند مشارکت عمومی را برای بهبود طراحی و قوانین امکانات منظم غذاخوری در فضای باز آغاز کرده است ، در مورد این اعداد بحث کرد: آنها می گویند شهر در حال حاضر 47 مایل خیابان باز دارد.

ست اشتاین ، سخنگوی DOT گفت: “خیابان های باز یک واکنش اضطراری به همه گیری بود و اکنون ما اقدامات لازم را برای طولانی مدت و پایدار بودن این برنامه انجام می دهیم.” “محله هایی که برای برنامه اعمال می شوند در حال حاضر پشتیبانی می شوند. منابع برای دائمی کردن خیابان های باز مورد علاقه شما.”

استاین افزود که آژانس در حال افزایش آگاهی در جوامعی است که BIDs یا گروه های محلی برای حمایت از خیابان های باز ندارند.

به گفته سخنگوی دیگر ، آنها به روش بازرسی TA شک دارند: “ما به طور فعال و مکرر وضعیت خیابانهای باز خود را بررسی می کنیم و اطمینان داریم که بسیاری از این خیابانها ، اگرچه بوم نقاشی هستند ، بسته خواهند شد.” در یک دیدار ، “آلانا مورالس ، سخنگوی DOT گفت. “اخیراً خیابانهای باز در نقشه های ما به روز شده است که در گزارش TA گنجانده نشده است.”

خیابان باز

گزارش TA همچنین نشان داد که اکثر خیابانهای باز غیر فعال در برانکس ، کوئینز و بروکلین واقع شده اند. در برانکس ، آنها دریافتند که 84 درصد از خیابانهای باز ثبت شده عملاً وجود ندارند. 69 و 60 درصد از خیابانهای باز ثبت شده در کوئینز و بروکلین غیرفعال شدند.

آنها همچنین دریافتند که از هر پنج نیویورکی یک نفر فاصله زیادی از خیابان باز فعال دارد و خیابانهای غنی و خیابانهای نابرابر در خیابانها وجود دارد. در شش ناحیه شورای عمومی (که هیچ کدام در منهتن نیستند) خیابان های باز فعال وجود ندارد که کمترین جمعیت را در فاصله کمی از پارک زندگی می کنند.

کوری اپستین ، سخنگوی TA امروز به Gothamist گفت: “خیابانها می توانند راهی برای بهبود و کمک به غلبه بر همه بحرانهای شهر باشند و خیابانهای باز باید مرکز آن باشند.” “ما خیابان های باز را بسیار دوست داریم ، می خواهیم آنها موفق شوند. اگر کسی داده ها را زیر نظر نگیرد ، نمی توانیم برنامه را بهبود بخشیم. اگر اندازه گیری ها و داده ها ثبت و عمومی نشوند ، بهبود آن دشوار است ، بنابراین برای ما “اکنون همه چیز را سر جای خود قرار می دهیم. “

این گزارش جدید بیش از یک سال پس از آخرین گزارش کار Transportation Alternative در مورد برنامه ارائه می شود. در تابستان سال 2020 ، تنها چند ماه قبل از خیابان های باز ، گروه استدلال کرد که برنامه دو بلاسیو “فاقد” است.[ed] چشم انداز و جاه طلبی “و” شبکه شکسته از جزایر اماکن عمومی با مشکلات مدیریتی “.

اپشتاین گفت: “جنبه اخلاقی داستان این است که ما می دانیم که خیابان های باز کار می کند ، اما آنها باید در بسیاری از زمینه های دیگر کار کنند.” “ما اطلاعاتی داریم که نشان می دهد آنها کار می کنند و قوانینی که به آنها کمک می کند کار کنند ، اما ماه هاست که انجام نشده است و وعده های استاندار را نقض کرده است. این گزارش نشان می دهد که دیگر نباید تاخیر ایجاد شود و چرا باید بهبود یابد. خیلی مهم است. “

در این گزارش چند مثال از راه های “خیابان های باز” می تواند زندگی شهری را بهبود بخشد ، ذکر شده است: سال گذشته ، میزان صدمات دوچرخه سواران در خیابان های باز 17 درصد کاهش یافته و 20 درصد در سطح شهر افزایش یافته است. مصدومیت راننده و عابر پیاده بیشتر در خیابانهای باز افتاد تا در کل شهر. دی بلاسیو خاطرنشان کرد که بیش از 100000 شغل در صنعت رستوران داری به دلیل فرصت های صرف غذا در فضای باز نجات یافته است و تنها 38 درصد از فضای خیابان در خیابان های بیرونی استفاده می شود.

نظرسنجی کالج سیهنا برای TA نشان داد که 63 درصد از رای دهندگان نیویورک از بستن خیابان ها برای باز شدن به روی مردم حمایت می کنند ، از جمله بیش از 50 درصد صاحبان خودرو. نظرسنجی DOT در اوایل سال جاری نشان داد که 81 درصد از شرکت کنندگان در نظرسنجی می خواهند برادوی یک خیابان باز دائمی باشد.

توصیه های TA برای بهبود برنامه عبارتند از: ارائه زیرساخت ها و پشتیبانی دائمی و 24 ساعته در هر خیابان باز ؛ تمام خیابان های باز را حداقل نیم مایل گسترش دهید. کاهش پارکینگ خیابان در خیابانهای باز برای جلوگیری از تلاش رانندگان برای ورود ؛ هدف قرار دادن و اولویت بندی جوامعی که با برنامه نژادپرستی ، آلودگی هوا و افزایش حوادث رانندگی رو به وخامت گذاشته اند. برای ایجاد خیابان های باز مدرسه ، هر خیابان خارج از مدرسه در نیویورک را ببندید.

شما می تونید گزارش کامل رو اینجا بخونید.

عکس خیابان باز خیابان 36

خیابان باز خیابان 36

گلوله

خیابان باز خیابان 36

کاستاس لیمپروپلوس / CSM / Shutterstock

اگرچه اپشتاین از هیئت مشاوره حمل و نقل خواست تا ایده های “بهبود حمل و نقل” شهردار را پیشنهاد دهد ، اما د بلاسیو هیچ توصیه ای را پس از 18 بار ملاقات گروه انجام نداد.

دو بلاسیو در سخنرانی امسال خود در ایالت شهر گفت: “برابری و مشارکت در قلب گسترش خیابان باز خواهد بود” ، اما TA اصرار دارد که این اتفاق نیفتاده است. اپشتاین افزود: “امیدوارم دولت بعدی به خیابان ها و بهبود ما توجه بیشتری داشته باشد و از قانون اخیراً تصویب شده پیروی کند.”

رئیس جمهور ایالت بروکلین و نامزد شهردار اریک آدامز گفته است که اگر گاتهامیست قبلاً شهردار بود ، از ادامه برنامه خیابان های باز حمایت می کرد و در بیانیه ای گفت که این برنامه “نجات دهنده” در طول همه گیری خواهد بود. “اما جا برای این وجود دارد بهبود به

آدامز گفت: “از این گزارش جدید مشخص است که توزیع برنامه بسیار برابر نیست و ساکنان سیاه و قهوه ای نیویورک به” خیابان های باز “در پنج محله دسترسی ندارند.” “وقتی به این فکر می کنیم که خیابان های شهر ما بعد از کرونا چگونه باید باشد ، باید کار بهتری انجام دهیم تا اطمینان حاصل کنیم که مزایای خیابان های باز همان چیزی است که نیویورکی ها بیشتر به آن احتیاج دارند.”

دیدگاهتان را بنویسید