یک درمان قوی یا یک افسانه بزرگ؟ – مشاوره تغذیه تلفنی


عسل و دارچین: یک درمان قوی یا یک افسانه شگفت انگیز؟

عسل و دارچین دو ماده طبیعی هستند که خواص مفید زیادی برای سلامتی دارند. برخی معتقدند که اگر این دو ماده با هم ترکیب شوند ، تقریباً می توانند هر بیماری را درمان کنند. اگرچه شواهد نشان می دهد که هر یک از آنها دارای خواص درمانی هستند ، اما ادعاهای متعددی در مورد مخلوط عسل و دارچین صحت ندارد. این مقاله فواید عسل و دارچین را بررسی می کند و حقیقت را از افسانه یا تصور غلط جدا می کند.

مواد طبیعی برای بهبود سلامتی

عسل مایع شیرینی است که توسط زنبورها تولید می شود. قرنهاست که از آن به عنوان غذا و دارو استفاده می شود. امروزه عسل عمدتا در آشپزی و به عنوان شیرین کننده نوشیدنی ها استفاده می شود.

دارچین ادویه ای است که از پوست دارچین تهیه می شود. مردم پوست آن را گرفته و خشک می کنند و آن را چوب دارچین می نامند. می توانید دارچین را به شکل چوب خرد شده ، به صورت پودر یا عصاره خریداری کنید.

فقط عسل و دارچین فواید زیادی برای سلامتی دارند. با این حال ، برخی تصور می کنند که ترکیب این دو مفیدتر است. در سال 1995 ، یک روزنامه کانادایی مقاله ای با لیست طولانی بیماری هایی که با مخلوط عسل و دارچین قابل درمان هستند ، منتشر کرد. از آن زمان ، ادعاهای عجیب و غریب در مورد ترکیب عسل و دارچین افزایش یافته است.

اگرچه این دو ماده اهداف درمانی زیادی دارند ، اما همه ادعاهای مربوط به ترکیب آنها از نظر علمی اثبات نشده است.

خواص دارچین

دارچین یک ادویه محبوب در آشپزی است و می تواند به عنوان مکمل استفاده شود. دو نوع اصلی وجود دارد:

پنجره کاسیا: این نوع دارچین که به دارچین چینی نیز معروف است ، محبوب ترین نوع دارچین است. سیلان ارزانتر از دارچین است و عوارض جانبی دارد.

پنجره سیلان: این گونه “دارچین واقعی” نامیده می شود. یافتن آن بسیار سخت تر از دارچین کاسیا است و طعم آن کمی شیرین تر است.

خواص بی نظیر دارچین از روغنهای ضروری و مواد تشکیل دهنده آنها به ویژه ماده ای به نام سینامالدهید گرفته شده است. این ماده طعم و عطر مطبوعی به دارچین می بخشد.

مهمترین فواید دارچین:

ممکن است التهاب را کاهش دهد:

التهاب طولانی مدت خطر بیماری های مزمن را افزایش می دهد. مطالعات نشان می دهد که دارچین به کاهش التهاب کمک می کند.

ممکن است در درمان بیماریهای عصبی کمک کند:

تعدادی از مطالعات آزمایشگاهی نشان می دهد که دارچین ممکن است توسعه پارکینسون و آلزایمر را کند کند. این نتایج همچنین باید در مطالعات انسانی تأیید شود.

ممکن است دارای خواص ضد سرطانی باشد:

چندین آزمایش آزمایشگاهی روی حیوانات و لوله های آزمایش نشان داده است که دارچین از رشد و تولید سلول های سرطانی جلوگیری می کند. با این حال ، تحقیقات بیشتر و تحقیقات انسانی مورد نیاز است.

برخی معتقدند که دارچین ممکن است یک درمان طبیعی برای اختلال نقص توجه (ADHD) ، سندرم روده تحریک پذیر (IBS) ، سندرم پیش از قاعدگی (PMS) ، سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) و مسمومیت غذایی باشد. با این حال ، شواهد برای حمایت از این ادعاها کافی نیست.

خواص عسل

عسل علاوه بر اینکه جایگزین سالمی برای قند است ، خواص درمانی مختلفی نیز دارد. اما باید توجه داشت که همه گونه ها یکسان نیستند. بزرگترین فایده عسل از مواد تشکیل دهنده فعال آن ، عسل با کیفیت بالا و فرآوری نشده است.

بسیاری از فواید عسل با کمک علمی:

ممکن است در سرکوب سرفه مثر باشد:

یک مطالعه نشان داد که عسل در سرکوب سرفه های شب م thanثرتر از دکسترومتورفان است ، ماده فعال در اکثر شربت های سرفه. با این حال ، تحقیقات بیشتری مورد نیاز است.

درمان قوی زخم و سوختگی:

مطالعه روی شش مطالعه نشان داده است که استفاده از عسل روی پوست یک ابزار قدرتمند در ترمیم زخم است.

تصور می شود که عسل نیز می تواند مفید باشد: خواب را بهبود می بخشد ، حافظه را تقویت می کند ، قدرت جنسی را افزایش می دهد ، عفونت را درمان می کند و یک راه طبیعی برای کاهش پلاک روی دندان است ، اما این ادعاها توسط علم تایید نمی شود.

ترکیب عسل و دارچین می تواند خواصی داشته باشد

اگر عسل و دارچین خود به مشکلات سلامتی کمک کنند ، فرض بر این است که ترکیب این دو باید مثرتر باشد. مطالعات نشان داده است که فواید عسل و دارچین برای سلامتی مشابه است. به عنوان مثال ، هر دو دارای ویژگی هایی در زمینه های زیر هستند:

ممکن است خطر بیماری های قلبی را کاهش دهد

مخلوط عسل و دارچین می تواند خطر بیماری های قلبی را کاهش دهد زیرا به کاهش تعدادی از عوامل خطر کمک می کند. کلسترول بد (LDL) ، تری گلیسیرید ، فشار خون بالا و سطح پایین کلسترول خوب (HDL) عوامل خطر بیماری های قلبی هستند. جالب اینجاست که عسل و دارچین می توانند روی همه اینها تأثیر بگذارند.

مطالعات نشان داده است که مصرف عسل می تواند سطح کلسترول بد (LDL) را بین 6 تا 11 درصد و تری گلیسیریدها را تا 11 درصد کاهش دهد. همچنین سطح کلسترول خوب (HDL) را تا 3 درصد افزایش می دهد.

متاآنالیز نشان داد که مصرف روزانه دارچین کلسترول کل را به 16 میلی گرم در دسی لیتر ، کلسترول بد (LDL) را به 9 میلی گرم در دسی لیتر و تری گلیسیرید را به 30 میلی گرم در دسی لیتر کاهش می دهد. کلسترول (HDL).

اگرچه تأثیر دارچین و عسل بر فشار خون با هم مورد مطالعه قرار نگرفته است ، اما هر دو فشار خون را جداگانه کاهش می دهند. البته این مطالعه روی حیوانات انجام شده است.

علاوه بر این ، هر دو ماده غذایی سرشار از آنتی اکسیدان هستند که فواید زیادی برای قلب دارند. آنتی اکسیدان های پلی فنول گردش خون را در قلب بهبود می بخشد و از لخته شدن خون جلوگیری می کند و خطر حمله قلبی و سکته را کاهش می دهد.

عسل و دارچین نیز می توانند به جلوگیری از بیماری های قلبی کمک کنند زیرا التهاب را کاهش می دهند. التهاب مزمن عامل اصلی در ایجاد بیماری های قلبی است.

ممکن است به التیام زخم ها کمک کند

عسل و دارچین خواص درمانی خوبی دارند ، می توان آنها را در ترکیب با یک برنامه کمکی در درمان عفونت های پوستی استفاده کرد. عسل و دارچین هریک توانایی مبارزه با باکتری ها و کاهش التهاب را دارند که این دو ویژگی برای بهبود پوست بسیار مهم هستند.

عسل وقتی روی پوست مالیده می شود به بهبود سوختگی کمک می کند. همچنین می تواند زخم پای دیابتی را که یک عارضه بسیار جدی بیماری است ، درمان کند.

دارچین ممکن است مزایای دیگری برای بهبود زخم داشته باشد زیرا دارای خواص ضد باکتریایی قوی است.

زخم های پا در دیابت خطر ایجاد عفونت های باکتریایی مقاوم به آنتی بیوتیک را ایجاد می کند. مطالعات آزمایشگاهی نشان داده است که روغن دارچین از باکتری های مقاوم به آنتی بیوتیک محافظت می کند. البته در این کار از روغن دارچین استفاده شده است ، بسیار ضخیم تر از پودر دارچین است و می توانید آن را از یک خواربارفروشی تهیه کنید. هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد پودر دارچین نیز اثر مشابهی دارد.

ممکن است به درمان دیابت کمک کند

مصرف منظم دارچین برای افراد دیابتی مفید است. همچنین از دیابت جلوگیری می کند. مطالعات متعدد نشان داده است که دارچین میزان قند ناشتا را در افراد مبتلا به این بیماری کاهش می دهد. دارچین یکی از راه های کاهش قند خون افزایش حساسیت به انسولین است. دارچین باعث حساسیت سلول ها به هورمون انسولین می شود و به انتقال قند خون به سلول ها کمک می کند.

عسل همچنین دارای خواص مفیدی برای افراد مبتلا به دیابت است. مطالعات نشان داده است که عسل تأثیر بسیار کمتری بر قند خون نسبت به قند دارد. علاوه بر این ، عسل می تواند کلسترول بد (LDL) و تری گلیسیرید را در افراد مبتلا به دیابت کاهش دهد و سطح کلسترول خوب (HDL) را افزایش دهد.

عسل و دارچین برای شیرین کردن چای بسیار مفیدتر از شکر هستند. با این حال ، عسل هنوز سرشار از کربوهیدرات است ، بنابراین افراد مبتلا به دیابت باید آن را در حد متعادل مصرف کنند.

سرشار از آنتی اکسیدان

عسل و دارچین هم منابع عالی آنتی اکسیدان ها هستند که فواید زیادی برای سلامتی دارند. آنتی اکسیدان ها موادی هستند که شما را در برابر مولکول های ناپایدار به نام رادیکال های آزاد که می توانند به سلول ها آسیب برسانند ، محافظت می کنند.

عسل سرشار از آنتی اکسیدان فنل است که خطر ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش می دهد. دارچین همچنین یک آنتی اکسیدان قوی است. دارچین در مقایسه با ادویه جات ترشی جات در رتبه اول از نظر محتوای آنتی اکسیدانی قرار دارد. مصرف عسل و دارچین در کنار هم می تواند دوز آنتی اکسیدانی قوی به شما بدهد.

ادعاهای تأیید نشده در مورد عسل و دارچین

مفهوم ترکیب دو ماده قوی برای درمان قوی تر به نظر می رسد. با این حال ، هیچ تحقیقی نشان نداده است که ترکیب عسل و دارچین یک ماده معجزه آسا ایجاد می کند که بیماری های مختلف را درمان می کند. علاوه بر این ، بسیاری از موارد توصیه شده برای عسل و دارچین از نظر علمی پشتیبانی نشده است. در اینجا برخی از ادعاهای محبوب اما تأیید نشده در مورد عسل و دارچین آورده شده است:

با علائم آلرژی مقابله می کند:

برخی تحقیقات در مورد توانایی عسل در کاهش علائم حساسیت انجام شده است ، اما شواهد ضعیف است.

سرماخوردگی را درمان می کند: عسل و دارچین خواص ضد باکتریایی خوبی دارند ، اما بیشتر سرماخوردگی ها توسط ویروس ها ایجاد می شوند.

درمان آکنه: اگرچه خواص ضد باکتریایی هر دو ماده برای پوست مستعد آکنه مفید است ، اما هیچ مطالعه ای در مورد توانایی درمان آکنه این ترکیب انجام نشده است.

به کاهش وزن کمک می کند: چندین مطالعه نشان می دهد که جایگزینی شکر با عسل می تواند به کاهش وزن شما کمک کند ، اما هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد عسل و دارچین می توانند به کاهش وزن شما کمک کنند.

تسکین درد آرتروز: عسل و دارچین التهاب را کاهش می دهند ، اما هیچ مدرکی مبنی بر استفاده از این غذاها برای کاهش ورم مفاصل در پوست وجود ندارد.

مشکلات گوارشی را برطرف می کند: ادعاهایی وجود دارد که عسل می تواند از معده شما محافظت کند و هر دو ماده با عفونت های باکتریایی در روده مبارزه می کنند. با این حال ، این ادعاها با تحقیقات علمی تأیید نشده است.

چگونه از عسل و دارچین برای بهبود سلامت خود استفاده کنیم

بهترین راه استفاده از عسل در رژیم غذایی جایگزین قند است. حتماً عسل فرآوری نشده بخرید ، زیرا بسیاری از عسل های فرآوری شده در قفسه های سوپرمارکت ها هیچ فایده ای برای سلامتی ندارند. از عسل با احتیاط استفاده کنید زیرا قند بالایی دارد.

همچنین باید توجه داشته باشید که دارچین حاوی ترکیبی به نام کومارین است که در دوزهای زیاد می تواند سمی باشد. محتوای کومارین در دارچین کاسیا بسیار بیشتر از دارچین سیلان است. بهتر است دارچین سیلان بخرید ، اما اگر انواع مختلف کاسیا را مصرف می کنید ، مصرف روزانه آن را به 1.2 قاشق چایخوری (2-0.5 گرم) محدود کنید. می توانید هر روز 1 قاشق چایخوری (حدود 5 گرم) دارچین سیلان را با خیال راحت مصرف کنید.

برای استفاده از عسل و دارچین برای درمان عفونت های پوستی ، عسل را با مقدار کمی روغن دارچین مخلوط کرده و مستقیماً روی پوست آسیب دیده بمالید.

در پایان

عسل و دارچین فواید زیادی برای سلامتی دارند که بسیاری از آنها توسط علم پشتیبانی می شود. هر دوی این مواد به ویژه برای بهبود سلامت قلب و عفونت مفید هستند. با این حال ، هیچ شواهد علمی وجود ندارد که نشان دهد ترکیب عسل و دارچین معجزه ای شفابخش ایجاد می کند.

مترجم: معصوم کریم نجات

منبع:

healthline.com

دیدگاهتان را بنویسید