یک دوره آنلاین در مورد پیشگیری از آسیب های کودکان با هدف پر کردن شکاف بزرگ در آموزش انجام می شود


همه گیری Newswise-COVID-19 دست بسیاری را مجبور کرده است. مدارس ، دانشگاه ها ، مشاغل – تقریباً هر سازمانی که آموزش های فردی را ارائه می دهد – شروع به ارائه یا بهبود برنامه نویسی آنلاین کردند.

اما حتی سالها قبل از همه گیری ، آموزش آنلاین در حال محبوبیت بود. در سال 2018 ، بیش از 100 میلیون دانش آموز در دوره های آنلاین آنلاین (MOOC) ثبت نام کردند که به گروه های بزرگ اجازه می دهد به دلخواه به مطالب آموزشی رایگان یا مقرون به صرفه دسترسی پیدا کنند.

با این حال ، هیچ یک از ارائه دهندگان دوره های آموزشی دوره های باز در زمینه پیشگیری از آسیب کودکان ارائه نکردند. Andrew Hashikawa ، MD ، دانشیار مراقبت های اورژانس اطفال در دانشگاه میشیگان ، گفت: این یک موضوع مهم بود ، جایی که قبلاً مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری به عنوان یکی از شناخته شده ترین مشکلات بهداشتی در کشور شناخته می شد. موت در آموزش پزشکی آنلاین در بیمارستان کودکان و مرکز پیشگیری از آسیب UM پیشرو است.

هاشیکاوا گفت: “پیشگیری از آسیب های کودکان نه تنها در آموزش آنلاین ، بلکه در دوره های سنتی آنلاین نیز فقط به صورت خطی انجام می شود.” “معلمانی که می خواستند درباره خشونت همسالان و زورگویی بدانند ، باید کل دوره را برای یافتن قسمت مورد نیاز خود طی کنند. ما موقعیت منحصر به فردی برای مخالفت با این مدل داشتیم.”

هاشیکاوا گروه را به ایجاد MOOC برای پیشگیری از آسیب های کودکان و نوجوانان ، مرکز پیشگیری از آسیب UM که توسط CDC تأمین می شود ، هدایت کرد. این پروژه با مشارکت بیش از دوازده بخش و موسسه UM یک اقدام بزرگ بود.

توسعه درس پیشگیری از آسیب های کودکان

این دوره رایگان شامل هشت ماژول است که توسط 29 متخصص آموزش داده می شود و شامل ده ها جراحت است که متناسب با مشخصات دانش آموزان مختلف از جمله متخصصان پزشکی ، پزشکان ، مددکاران اجتماعی و معلمان است. کلاس ها در قالب های مختلفی از جمله مصاحبه با متخصصان ملی ، فیلم های متحرک و فیلم های نمایشی عملی در زمینه امنیت ارائه می شود.

بسته به علایق شخصی ، دانش آموزان ممکن است به صورت غیر خطی در موضوعات حرکت کنند. همه شرکت کنندگان یک ماژول ورودی دریافت می کنند ، که “تنه” درخت دوره است. آنها سپس می توانند هر مسیر شاخه ای را دنبال کنند – مدل دانش آموز “ماجراجویی خود را انتخاب کنید”.

هاشیکاوا گفت: “این مانند Netflix کار می کند: شما آنچه را که می خواهید یاد بگیرید انتخاب می کنید ، و سپس موضوعات دیگری وجود دارد که ممکن است برای شما جالب باشد.” “فرض کنید شما یک مربی هستید و یک دوره ضربه مغزی را گذرانده اید. ممکن است به آن گروه از نوجوانان با ایمنی رانندگی و اشتراک جاده علاقه مند باشید. این متناسب با تحصیلات شماست و من به این حرکت بسیار افتخار می کنم. “

تیم Hashikawa یک دوره دو هفته ای برای دانشجویان پزشکی UM و متخصصان اطفال با استفاده از محتوای MOOC یکسان ایجاد کرد.

محبوبیت پیدا می کند

با استفاده از داده های پلتفرم دوره EdX ، محققان پزشکی میشیگان دریافتند که از سال 2018 ، بیش از 4800 نفر از 148 کشور ثبت نام کرده اند. دو سوم دانش آموزان زن بودند که اکثر آنها بین 26 تا 40 سال سن داشتند.

نتایج منتشر شده است آموزش پزشکی آنلاین، 91 درصد از 824 شرکت کننده در نظرسنجی ارائه ها را مناسب کار خود می دانند. حدود سه چهارم این دوره را در انجام اقدامات پیشگیری از آسیب مبتنی بر شواهد “بسیار خوب” یا “بسیار خوب” ارزیابی کردند.

JM ، Jessica Roche ، مدیر مرکز پیشگیری از آسیب ، MPH ، می گوید: “در ایجاد محتوا و طراحی ، ما واقعاً تجربه خواننده را در نظر داشتیم.” “به لطف بودجه CDC و منابع دانشگاه ، ما توانسته ایم فرصت های آموزشی را ارائه دهیم که قبلاً در اختیار دانشجویان ما نبود. علاوه بر این ، ما وام های آموزش مداوم رایگان را برای پزشکان ، پرستاران و متخصصان بهداشت ارائه کرده ایم. ما از ارائه خوشحالم. “

این دوره به طور متوسط ​​در هفته 80 نفر در زمان شروع بیماری همه گیر ، در مقایسه با 20 نفر در هفته های گذشته. ROCH گفت ، MOOC علاوه بر افزایش اشتها برای خواندن دیجیتال ، موانع مالی و لجستیکی را برای افرادی که به دنبال تحصیل پزشکی هستند ، کاهش می دهد.

روش می گوید: “دانش آموزان فرصت های یادگیری جامع مبتنی بر شواهد برای پیشگیری از آسیب ها را در داخل و خارج از دست می دهند.” “دلیل این امر این است که آنها هزینه دوره ها را نمی پردازند ، نمی توانند به کلاس های خصوصی بروند یا حتی نمی توانند برای انجام کارهای کلاسی سنتی طبق برنامه کلاس وقت پیدا کنند. این دوره توانایی پوشش آن ها را دارد. دانش آموزان ، و ما دیدیم که این امر به ویژه در زمان همه گیری صادق بود. “

تیم Hashikawa به روز رسانی دوره ادامه می دهد و اخیراً پیشگیری از ایمنی آب ، تجربیات منفی دوران کودکی و عوامل اجتماعی را از بخش های بهداشت به برنامه درسی اضافه کرده است. وی گفت که قالب MOOC این دوره را توسعه می دهد و به مرور زمان برای ارائه پیشرفته ترین شیوه ها مناسب خواهد بود.

هاشیکاوا گفت: “همه چیز در مورد روشهای خلاقانه برای جذب مخاطبان جدید و به اشتراک گذاشتن علم پیشگیری از آسیب با مردم است.” “یافتن راه های جدید برای انتشار تحقیقات مبتنی بر شواهد ، به ویژه برای جلوگیری از کودک آزاری ، که نیاز به توجه بیشتری دارد ، مهم است.”

کار توصیف شده توسط جایزه CDC به مرکز پیشگیری از آسیب UM ، R49-CE-002099 و R49-CE-003085 پشتیبانی شد.

مقاله نشان داده شده: ایجاد یک دوره آنلاین باز “موضوع خود را انتخاب کنید”: روشی نوآورانه و انعطاف پذیر برای پیشگیری از آسیب. ” آموزش پزشکی آنلاینبه DOI: 10.1080 / 10872981.2021.1955646دیدگاهتان را بنویسید