یک محقق فناوری گرجستان 12 میلیون دلار کمک هزینه NSF برای ایجاد شبکه اندازه گیری جو دریافت کرده است.


خبر – استاد م Instituteسسه فناوری جورجیا توسط لی “سالی” Ng 12 میلیون دلار درآمد داشته است کمک مالی بنیاد ملی علوم (NSF) برنامه زیرساخت های تحقیقاتی متوسط اندازه گیری های طولانی مدت را با دقت بالا (هر 1 تا 15 دقیقه) انجام دهید خواص آئروسل ها که تأثیر عمده ای بر سلامت ذرات جوی و تغییرات آب و هوایی دارند.

این جایزه شامل 12 سایت در سراسر ایالات متحده از جمله پارک های ملی و مکان هایی در بزرگترین شهرهای این کشور است. هر یک از آنها مجهز به تجهیزات مدرن است که ویژگی های آئروسل ها را مشخص می کند. این سایت ها چیزی را تشکیل می دهند که به طور رسمی NeTwork (ASCENT) نامیده می شود.

داده های ASCENT به محققان این امکان را می دهد تا به س questionsالات مختلفی در مورد نحوه تغییر ترکیب و فراوانی آئروسل ها ، مانند نوسازی تولید برق (از زغال سنگ به گاز تجدیدپذیر) و نحوه حمل و نقل (از بنزین تا وسایل نقلیه برقی) بر آلودگی هوا پاسخ دهند. به و متغیرهای وابسته به آب و هوا

Ng ، پروفسور دانشکده شیمی و مهندسی زیست مولکولی و دانشکده علوم زمین و اتمسفر ، گفت: “این یک فرصت بسیار هیجان انگیز است.” “ASCENT یک دستاورد بزرگ زیرساخت های اندازه گیری جوی در ایالات متحده است ، برای اولین بار ما می توانیم یک مشخصات جامع ، دقیق و بلند مدت از آئروسل ها در یک منطقه جغرافیایی وسیع داشته باشیم. ASCENT دانش مهم و اساسی را برای اطلاع رسانی علم ارائه می دهد. -تصمیمات مبتنی بر

ASCENT همچنین اثرات منفی PM را بر سلامتی درک می کند2.5 (ذرات کوچکتر از 2.5 میکرومتر در قطر). قرار گرفتن در معرض PM2.5 با بیماری های قلبی عروقی و مرگ و میر سالانه میلیون ها نفر در ارتباط است.

Ng گفت: “ترکیب شیمیایی طولانی مدت و اندازه ذرات ASCENT تحقیقات دگرگون کننده را برای شناسایی انواع و خواص خاص آئروسل ها که دارای اثرات سوء بر سلامتی هستند ، تسهیل می کند.” “این به ایجاد زمینه برای تعیین مقررات آینده در مورد سلامت عمومی در ایالات متحده کمک می کند زیرا منابع و خواص آئروسل در جهان در حال تغییر همچنان ادامه دارد.”

آئروسل ها بر آب و هوا تأثیر می گذارند و تعادل انرژی زمین را از طریق جذب مستقیم یا انتشار تابش خورشید ، تغییرات آلبدو ، تشکیل ابر و بارش تغییر می دهند. ارزیابی هیئت بین دولتی تغییرات آب و هوا نشان داد که مواجهه با آئروسل بزرگترین منبع عدم قطعیت در درک تغییرات آب و هوا است.

به گفته NSF ، ASCENT همچنین به محققان آمریکایی اجازه می دهد تا در محیط تحقیقاتی جهانی رقابت کنند. گزارش آکادمی های ملی 2016 آینده تحقیقات شیمی جوی با تأکید بر نیاز به اندازه گیری شیمی درازمدت جو ، و توصیه کرد که NSF جهت ایجاد هم افزایی با سایت های موجود هدایت شود.

در حال حاضر چندین شبکه ردیابی آئروسل در ایالات متحده وجود دارد ، اما هیچ یک از آنها توانایی اندازه گیری خواص شیمیایی و فیزیکی یک آئروسل را با دقت بالا ندارند.

12 سایت شبکه ASCENT در سراسر ایالات متحده از لحاظ استراتژیک در مناطق روستایی ، شهری و دور افتاده واقع شده اند و دارای زیرساخت های قبلی برای نظارت بر جو هستند. پنج سایت ASCENT در شبکه ملی هسته ای (NCore) قرار دارد که بخشی از شبکه مشخصات شیمیایی (CSN) است. چهار منطقه روستایی در شبکه نظارت بین سازمانی محیط حفاظت شده بصری (بهبود) قرار دارند. سایر سایتهای ASCENT در شبکه ملی رصدخانه محیط زیست NSF (NEON) ، ناحیه کنترل کیفیت هوای ساحل جنوبی (AQMD) در کالیفرنیا و شبکه برجهای محیطی هوستون (HNET) در تگزاس واقع شده اند.

هر سایت به چهار ابزار پیشرفته مجهز می شود: Aerosol Chemical Specification Monitor (ACSM ، aerosols مقاوم در برابر آتش) ، Xact (فلزات کمیاب) ، etalometer (کربن سیاه و قهوه ای) و اسکنر. نفوذپذیری ذرات سنج (SMPS ، توزیع آئروسل). و تمرکز)

سایتها عبارتند از: Delta Junction ، Alaska. قله چیکا / ماکا ، واشنگتن ؛ لس آنجلس / پیکو ریورا ، کالیفرنیا ؛ روبیدوکس ، کالیفرنیا ؛ پارک ملی درخت جاشوا ، کالیفرنیا ؛ پارک ملی یلواستون ، وایومینگ ؛ دنور ، کلرادو ؛ هیوستون، تگزاس؛ پیتسبورگ ، پنسیلوانیا ؛ شهر نیویورک؛ آتلانتا، جورجیا؛ و پارک ملی کوهستان دودی بزرگ ، تنسی.

از نظر آموزش و آموزش پروژه ، ASCENT دارای برنامه های ویژه جذب ، مربیگری ، آموزش و توسعه شغلی برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی و کارشناسی ، با تأکید ویژه بر گروه های کم نماینده است. یکی از آدرس های ASCENT در سرزمین های قبیله ای واقع شده است ، و این پروژه پرسنل را در هوای قبیله ای آموزش می دهد و با اعضای قبیله علاقمند کارهای ترویجی انجام می دهد. ASCENT همچنین فرصت های آموزشی و آموزشی را برای اپراتورهای آژانس دولتی و سایتهای خدمات پارک ملی فراهم می کند.

با همکاری مرکز ملی تحقیقات جوی ، پایگاه داده جامع و رابط وب ایجاد می شود تا دسترسی آزاد و آزاد به همه داده های ASCENT را برای جوامع تحقیقاتی ، معلمان ، سیاست گذاران ، عموم و دیگران فراهم کند.

علاوه بر سرپرست اصلی تحقیق (PI) NG ، همکاران PI پروژه ASCENT شامل Armistead Russell ، استاد دانشکده فناوری مهندسی عمران و محیط زیست در جورجیا ، رویا بحرینی ، استاد دانشگاه کالیفرنیا-ریورساید ، و آن دیلنر ، استاد دانشگاه. مدیر پروژه با کریستینا هیگینز ، محقق ارشد ، موسسه فناوری جورجیا ، کالیفرنیا-دیویس.

سایر م institسسات و دانشگاهیان شریک ASCENT شامل دانشگاه فیربنکس آلاسکا (پروفسور Jingqiu Mao) ، دانشگاه واشنگتن (پروفسور جوئل تورنتون) ، موسسه فناوری کالیفرنیا (پروفسور جان سینفلد) ، کالج هاروی ماد (پروفسور للیا هاوکینز) و دانشگاه وایومینگ پروفسور شین مورفی) ، دانشگاه کلرادو بولدر (پروفسور خوزه جیمنز) ، دانشگاه راجر ویلیامز (پروفسور رابرت گریفین) ، دانشگاه هوستون (پروفسور جیمز فلین) ، دانشگاه کارنگی ملون (استادان آلن رابینسون و آلبرت پرستو) ، دانشگاه ییل (پروفسور درو) ) Gentner) ، دانشگاه کارولینای شمالی در Chapel Hill (پروفسور جیسون سورات) و مرکز ملی مطالعات جوی (Jeff de La Beaujardiere و Eric Nienhaus).

Ng گفت: “من مشتاقانه منتظر همکاری با تیم و تیم فضایی بزرگ برای ایجاد این شبکه فوق العاده هستم و فرصت های تحقیقاتی جدید و هیجان انگیزی را ایجاد خواهم کرد که ACENT در طول سالها آنها را قادر می سازد.”

درباره فناوری جورجیا

موسسه فناوری جورجیا یا فناوری جورجیا ، یکی از 10 دانشگاه برتر دولتی تحقیقاتی است که فناوری را ارتقا می دهد و رهبرانی تولید می کند که وضعیت انسان را بهبود می بخشد. این موسسه تجارت ، محاسبات ، طراحی ، مهندسی ، هنرهای آزاد و علوم را ارائه می دهد. نزدیک به 40،000 دانشجو ، شامل 50 ایالت و 149 کشور ، در محوطه اصلی آتلانتا ، پردیس های فرانسه و چین و آموزش از راه دور و آنلاین تحصیل می کنند. گرجستان تک به عنوان یک دانشگاه فناوری پیشرو ، موتور توسعه اقتصادی گرجستان ، جنوب شرقی و کشور است که سالانه بیش از 1 میلیارد دلار تحقیقاتی برای دولت ، صنعت و جامعه انجام می دهد.دیدگاهتان را بنویسید