یک پای ساده سیب خانگی


11 اکتبر 2021 21 نظرات

این پای ساده سیب خشک شده خانگی بدن و قلب شما را گرم می کند.

یک پای ساده سیب خانگی

من کوزه های پر از پای سیب را در فروشگاه های تخصصی دیده ام و همیشه فکر می کردم این یک ایده عالی است. می توانید از آن با بستنی ، پنکیک یا برای خود درمانی استفاده کنید.

بهترین قسمت در پر کردن پای سیب این است که پوسته آن را از دست بدهید (که برای بسیاری ناراحت کننده است). چرا این عالی است؟ پوسته پای از یک تن کره (یا گوشت خوک) و آرد تهیه می شود و کالری زیادی به پای اضافه می شود. من هرگز نمی دانم چگونه یک پوسته کم کالری بسازم.

بنابراین می توانید از پای سیب بدون صرفنظر از میزان کالری خود لذت ببرید.

ایده های دیگر من شامل دستور تهیه پنیر سیب سالم و تراشه سیب من است.

من این کار را در اجاق گاز آهسته انجام دادم زیرا دوست دارم ساعت ها بدوم و به غذاهایی که می پزم فکر نکنم. برای سهولت تمیز کردن ، از اجاق گاز آهسته استفاده کردم ، بنابراین این پروژه به سرعت انجام شد.

وقتی غذا در حال پخت بود بوی بسیار خوبی از خانه می آمد. برای من شگفت انگیز است که چگونه بوی سیب پختن از خانه می آید. شاید به این دلیل است که من در نیوانگلند زندگی می کنم.

اگر در سانتافه زندگی می کنید ، آیا بوی فلفل قرمز تند بوی خانه می دهد؟ خیلی دوست دارم بشنوم چه بویی از آشپزی باعث آرامش و راحتی افراد می شود.

شما فقط سیب ها را پوست بگیرید ، له کرده و برش دهید – روی آنها را مخلوط کرده و یک یا دو ساعت بپزید. این بسیار ساده است و کاهش قند را آسان می کند. من طبق دستور دیگری که پیدا کردم شکر را از وسط نصف کردم و فکر کردم خیلی شیرین است.

یک وعده حاوی فقط 8 گرم شکر (تقریبا ½ قاشق چایخوری) است. قسمت اصلی قند سیب است.

من آن را در یک ظرف محکم بسته در یخچال نگه می دارم و در صورت نیاز به دسر آن را کمی گرم می کنم.

با پر کردن پای سیب چه می کنید؟

دستور پخت ساده پای سیب خانگی

4.0 و
1 مرور

5 فنجان آماده می کند

چاپ کنید سنجاق کردن

ترکیب بندی

6 سیب بزرگ ننه اسمیت ، پوست کنده ، هسته ای و 8 تکه خرد شده است
1 قاشق غذاخوری آب لیمو تازه
¼ فنجان شکر دانه ریز
¼ پیمانه شکر قهوه ای بسته بندی شده
2 قاشق غذاخوری آرد
دارچین 1 قاشق چایخوری
¼ قاشق چایخوری گردو
3 قاشق غذاخوری کره ، آب شده

دستورالعمل ها

اجاق گاز آهسته 6 لیتری را با اجاق گاز آهسته پر کنید یا با اسپری نچسب بپاشید. سیب را در اجاق گاز آهسته بریزید و با آب لیمو مخلوط کنید. در یک کاسه کوچک ، شکر ، شکر قهوه ای ، آرد ، دارچین و جوز هندی را مخلوط کنید. مخلوط شکر را به سیب ها اضافه کنید و هم بزنید تا همه سیب ها پوشانده شوند. کره را بریزید و به مدت 2 ساعت یا در دمای پایین به مدت 3 ساعت در دمای بالا بپزید.

بلافاصله با بستنی یا یخچال سرو کنید و سپس در یک ظرف محکم بسته نگهداری کنید. با کرم یا به تنهایی عالی است.

ارزش غذایی

فنجان = 140 کالری ، 3.8 گرم yog ‘، 2.2 گرم چربی های اشباع شده، 28.5 گرم کربوهیدرات ها ، 22.5 گرم قند، 0.6 گرم پروتئین ، 3.4 گرم فیبر ، 27 میلی گرم سدیم ، 5 Freestyle SmartPoint

ارزش امتیازها توسط Snack Girl محاسبه می شود و فقط برای اطلاع داده می شود. همه دستور العمل های میان وعده دختران را ببینید


پیامهای دیگری که ممکن است دوست داشته باشید:


دیدگاهتان را بنویسید