۲۰ درصد از جمعیت کشور در ناآرامی های اخیر شرکت داشتند


نماینده ولی فقیه در خوزستان امام جمعه اهواز گفت: مجموع افراد شرکت کننده در اغتشاشات اخیر در کشور حدود ۹۰ هزار نفر یعنی یک دهم جمعیت نسبت به جمعیت فعلی کشور بوده است. کشور.

حجت الاسلام سید محمد نبی موسوی خطبه های این هفته برای اقامه نماز جمعه اهواز در مصلی مهدیه امام خمینی (ره) این شهر گفت: این اشتباه بزرگی است که اینگونه تصور شود. نسل مخالف مدرسه و دین است.

وی بیان کرد: والدین، معلمان و اساتید دانشگاه در تربیت جوانان ما بسیار موثر هستند و معلمان تاثیرگذارتر هستند، بنابراین معلمان باید بیشترین توجه را به جوانان و نوجوانان داشته باشند.

نماینده ولی فقیه در خوزستان افزود: رهبر معظم انقلاب همواره توجه ویژه ای به دانشگاه فرهنگیان داشته اند و معلمان باید از این کاندید عبور کرده و از تربیت وی بهره مند شوند.

وی ادامه داد: آموزش و پرورش به معنای واقعی در آموزش و پرورش به حاشیه رفته است.

حجت الاسلام موسوی فرد افزود: آیا والدینی که برای رفع نیاز دانش آموزان تلاش می کنند و از دام خطرناک اعتیاد می ترسند، آیا می دانند که سلامت روانشان در فضای مجازی در خطر است؟

وی گفت: فضای مجازی به قدری گسترش یافته که ساعت ها فرزندان خانواده ها را در بر می گیرد و سلامت روانی آنها در خطر است، فضای مجازی فواید زیادی دارد و می توان از مزایای این فضا بهره برد.

امام جمعه اهواز ادامه داد: معلمان و اساتید باید نسبت به رفتارهای نابهنجار جوانان بسیار حساس باشند.

وی در ادامه با بیان اینکه غرب ایران را یک تهدید جدی می‌داند، افزود: پیوند ایران، روسیه و چین باعث شد که مستکبران جهان احساس خطر کنند.

امام جمعه اهواز تصریح کرد: یکی از مهمترین جلوه های رویارویی ایران و آمریکا در ۴۳ سال گذشته و همه کشورهایی که در کنار آنها ایستاده اند، جنگ سخت اراده هاست که در آن اراده کشور پیروز خواهد شد. ، که در شرایط امروز راه را برای جنگ نرم باز می کند.

وی بیان کرد: برای موفقیت در جنگ نرم باید ماهیت جنگ نرم به ویژه توسط جوانان و فرهنگیان شناخته شود. شناخت نقشه دشمن در عرصه جنگ نرم، شناسایی فعالان جنگ نرم در خط مقدم و راه‌های مقابله با جنگ نرم، از الزامات پیروزی در این جنگ است.

حجت الاسلام موسوی فرد با بیان اینکه جنگ نرم بسیار سخت تر از جنگ سخت است، ادامه داد: در جنگ نرم بدن ها سالم می ماند اما روح رنج می برد. امروز هزاران گلوله دشمن دروغین به سمت ایران شلیک می کند. در فضای مجازی باید مراقب توپخانه دشمن باشیم.

وی گفت: آمار و اطلاعات نادرست درباره ایران به طور مداوم از سوی این کشورها در فضای مجازی بیان می شود. آنها در چند روز گذشته موفقیت های انقلاب اسلامی را پنهان کرده و بیش از ۱۷ هزار دروغ به خورد مردم ایران داده اند.

امام جمعه اهواز با اشاره به اینکه دشمنان به دنبال تکریم هستند، افزود: ۹۵ درصد اغتشاشگران مجرد و ۸۵ درصد طلاق، ۵۰ درصد سابقه مصرف مشروبات الکلی و ۶۵ درصد انگیزه عاطفی، ۲۵ درصد به دلیل فقرا و تنها. ۱۰ درصد مخالفت کردند.. با حجاب آمدند.

نماینده ولی فقیه در خوزستان گفت: آنها در غرب با هر نوع اعتراضی بسیار ضعیف برخورد می کنند، در حالی که ایران همیشه سعی می کند با آن برخورد مناسب داشته باشد. در نزاع سال ۱۳۸۷، اغتشاشگران و اغتشاشگران به مدت ۸ ماه در کشور مشکلاتی را ایجاد کردند، اما با افراد مسبب آن به بهترین نحو برخورد شد.