۳ درخواست از رئیسم در پی حوادث مهر ۸ زاهدان


نماینده مردم چابهار در شورای اسلامی با اشاره به حوادث ۸ مهر زاهدان خواستار تسلیت به خانواده کشته شدگان این حادثه شد و کشته شدگان بی گناه را «شهید» دانست.

اعتراضات مردمی

رویداد ۲ معین الدین سعیدی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به گفتگوی آن روز خود با رئیس جمهور درباره حوادث زاهدان، اظهار کرد: پس از اتفاقات تلخ زاهدان، نمایندگان شورای منطقه سیستان و بلوچستان جلسات متعددی را با مسئولان ارشد کشور برگزار کردند. از کشور؛ رئیس جمهور محترم، رئیس مجلس نمایندگان، وزرای اطلاعات و کشور و همچنین رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس؛ دیروز در حاشیه جلسه کمیسیون کشاورزی مجلس با جناب رئیس جمهور باز هم در دو زمینه از ایشان گلایه کردم.

وی افزود: از جمله گلایه های رئیس جمهور عدم استفاده از توانمندی نیروهای توانمند استان سیستان و بلوچستان است. من معتقدم در این دولت استفاده از نیروهای مقتدر استان سیستان و بلوچستان نه تنها توسعه یافت، بلکه حتی نتوانستند همان نیروهای سابق را حفظ کنند. گلایه دیگر من از نحوه مواجهه دولت و رئیس جمهور با حوادث زاهدان بود. فکر می کنم مردم آن طور که باید راضی نبودند و به نظر ما رسیدگی به این موضوع قانع کننده نبود.

نماینده چابهار در مجلس تائید کرد: البته آقای رئیس جمهور در پاسخ به شکایات ارائه شده توضیحاتی دادند و گفتند که از ابتدا وزیر کشور را برای تسلیت و پیگیری فرستاده بودند اما معتقدیم همانطور که از خارج از کشور با پدر داغدیده خانم مهسا امینی که با او تماس گرفتند، همین کار را می‌توانست با خانواده‌های غمگین حادثه تلخ زاهدان انجام دهد که متاسفانه نشد.


بیشتر بخوانید: واکنش تند کیهان به اعتراض هماهنگ روزنامه های اصلاح طلب به بیانیه سازمان امنیت


السعیدی ادامه داد: رئیس جمهور گفت مواردی وجود دارد که هنوز منتشر نکرده ایم، اما به گفته وی، کسانی که واقعاً به ناحق کشته شدند – و ما معتقدیم شهید شدند – قطعاً تحت تعقیب قرار خواهند گرفت و عاملان این حادثه نیز تحت تعقیب قرار خواهند گرفت. رسیدگی شود. با. البته شورای امنیت منطقه در اطلاعیه ای اعلام کرد که با دو مامور پلیس برخورد شده است، اما معتقدیم عمق، ابعاد و دامنه فاجعه بسیار بیشتر از اینها است.

وی در خاتمه گفت: تنبیه هر فردی با هر لباس و در هر مکانی که در این جنایت حضور داشته باشد، آرامش بخشیدن به خانواده های قربانیان این حادثه و شهدای بی گناه به حساب آوردن خواسته ها و خواسته های خاصی است. مردم سیستان و بلوچستان.