۳ ستاره تیم ملی از جام جهانی خداحافظی کردند


جام جهانی

رویداد ۲۴ تقریبا هیچ تیمی در جام جهانی وجود ندارد که مصدومیت در ترکیب اصلی آن تغییری ایجاد نکرده باشد. ایران بالاخره درگیر این ماجرا شد و یک ستاره باتجربه را از دست داد. مصدومیت بازیکنی که در جام قبلی خوش درخشید و سابقه بستن بازوبند کاپیتانی ایران را هم دارد نگران کننده به نظر می رسد اما در این مقطع زمانی که به اولین بازی ایران در جام جهانی نرسیده است، نگران کننده است. مهم ترین چیز این است که در غیاب این بازیکن در میان تیم ملی به آینده خط فکر کنیم. طبیعتا مربی ای مثل کی روش برای چنین مواقعی برنامه B دارد و بعید است چنین غیبتی برای تیم ملی دردسر ایجاد کند.

حتی در غیاب امید ابراهیمی بازیکن جدیدی به تیم ملی دعوت نمی شود اما بدون شک این مصدومیت در تصمیم نهایی کی روش برای کنار گذاشتن بازیکنان تاثیرگذار است. قاعدتا امید مهره مورد علاقه این مربی بود و باید تیم ملی را تا جام جهانی همراهی می کرد. حالا سرنوشت اولین مدافع کناری آخرین اردوی تیم ملی مشخص شده است. با این توضیحات ابراهیمی از لیست تیم ملی خط خورده و احتمالا پیام ناظم و محمدرضا اخباری به او خواهند پیوست. به جز این سه بازیکن، یک بازیکن دیگر نیز باید از تیم جدا شود تا فهرست ۲۷ نفره تکمیل شود.


بیشتر بخوانید: صحبت های عادل فردوسی پور از جام جهانی؟


به نظر می رسد این بازیکن از میان میلاد محمدی، سامان فلاح و علی کریمی انتخاب شود. با توجه به اینکه روزبه چشمه در خط هافبک تیم ملی بازی کرده و مدافع نخواهد بود، کی روش احتمالا سامان فلاح را به عنوان مدافع حفظ خواهد کرد. این دیگر تصمیم نهایی کی روش برای انتخاب یک نفر از میلاد محمدی در حرکت دفاع چپ و علی کریمی که مدت ها در تیم ملی غایب بوده و چندین بار مصدوم شده است. اما بازیکنی که جایگزین امید در ترکیب اصلی می شود کیست؟

گویا تقدیر این فرصت را به احمد نورالله داد. احمد ستاره همیشگی تیم ملی ایران در مرحله مقدماتی جام جهانی بود اما با آمدن کی روش انتظار می رفت ابراهیمی به عنوان یک بازیکن ثابت برای تیم ملی به میدان برود. حالا محتمل ترین گزینه نزدیک شدن به سعید عزت الله در میانه میدان خواهد بود. به جز او، رزبی چشمه، امید نورواکین و حتی سرلک گزینه های دیگری برای ایفای نقش عزت الله هستند.

منبع: همشاری