5 روش ساده برای ایجاد یک محیط کار سالم از نظر روانی


مردم از ترس اینکه بر شهرت ، روابط کاری و امنیت شغلی خود تأثیر بگذارند ، مایل نیستند در مورد مسائل مربوط به سلامت روان صحبت کنند. از آنجا که بیماری همه گیر بر سلامت روان در محیط کار تأثیر منفی می گذارد ، بیش از هر زمان دیگری مهم است که کارکنان شما با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.

بیماری روانی نقصی از نظر شخصیتی نیست ، اما وقتی مردم از بیماری های روانی بی اطلاع هستند و اینکه چگونه می تواند بر آنها و همسالان خود تأثیر بگذارد ، می توان آن را یک بیماری تلقی کرد. مهم است که یک مکالمه را شروع کنید ، مهر را بردارید و به تیم خود نشان دهید که تنها نیست.

پایان همه گیری ممکن است در چشم باشد ، اما بهبود اخیر و گزینه دلتا عدم اطمینان جدیدی ایجاد می کند ، و این زمان مناسبی برای مراقبت از سلامت جسمی و روحی کارکنان شما نیست. در اینجا پنج روش ساده برای ایجاد یک محل کار سالم از نظر روانی ، چه در زمان استرس و چه در دراز مدت ، آورده شده است.

1. ایجاد تعادل سالم بین کار و زندگی

در حالی که کار بخش بزرگی از زندگی کارکنان شما است ، تمرکز اصلی نباید روی آن باشد. شاید شما کارمندی دارید که آخر هفته ها نوبت می گیرد ، زود سر کار می آید یا دیر می ماند. معمولاً چنین رفتارهایی تشویق می شود ، اما اگر کارمندان شما زمان زیادی را در محل کار خود بگذرانند ، با خطر خستگی مواجه می شوند.

کارکنان ناراضی سالانه 550 میلیارد دلار برای شرکت های آمریکایی هزینه دارند و در صورت وقوع اخراج ، به بهره وری ، روحیه و مشتریان شما لطمه می زند. با این حال ، بسیاری از کارگران مجبور هستند خود را به قله برسانند. بیش از نیمی از کارکنان در استفاده از زمان تعطیلات احساس گناه می کنند و حداکثر 90 درصد از کارمندان بیمار می شوند.

بیمار شدن در دوره قبل از همه گیری بد بود. اکنون تصور کنید که یک کارمند بیمار چقدر می تواند COVID-19 را به محل کار شما برساند.

کارکنان خود را تشویق کنید تا از مرخصی و مرخصی استعلاجی استفاده کنند ، از خود مراقبت کنند و کارهایی را که از آنها لذت می برند انجام دهند ، تا بهترین نتایج را در طول کار خود کسب کنند.

2. جستجو برای شخصیت

روش های مختلفی برای تعیین اینکه آیا کارمند با سلامت روانی دست و پنجه نرم می کند وجود دارد. در اینجا مواردی وجود دارد که باید به دنبال آنها باشید:

 1. تغییر مداومبه هر گونه مشارکت غیرمعمول می تواند نشان دهد که کارمند شما در حال تلاش است. شاید آنها تقریباً همیشه به موقع هستند ، اما متوجه می شوید که دیرتر از حد معمول می رسند. آنها همچنین ممکن است مکرراً با بیماران تماس بگیرند ، از آنها بخواهند زودتر بروند یا به روزهای بیشتری مرخصی نیاز داشته باشند.
 2. تغییرات غیر طبیعی در ظاهر آنها: هنگامی که کارکنان با سلامت روانی دست و پنجه نرم می کنند ، رعایت ظاهر و بهداشت شخصی دشوارتر می شود. ممکن است آنها از پوشش لباس خارج شوند ، یا لباس های آنها کثیف و کثیف باشد. شاید آنها اغلب دوش نمی گیرند و ممکن است به طور غیرمعمول خسته و آزرده به نظر برسند.
 3. از موقعیت های اجتماعی دوری کنید: اگر کارکنان بخواهند از موقعیت های اجتماعی در محل کار ، با همکاران یا مراجعه کنندگان دور باشند ، این ممکن است نشاندهنده وخامت سلامت روانی باشد. آنها می توانند استراحت خود را در خارج از اتاق نشیمن آغاز کرده و از موقعیت هایی که نیاز به برقراری ارتباط با همکاران یا مشتریان دارند اجتناب کنند.
 4. کاهش بهره وری: بیماری های روانی می تواند کارکنان را در مراقبت از خود مشکل کند. آنها ممکن است در خواب یا سوء تغذیه ، مضطرب یا افسرده باشند یا در تمرکز مشکل داشته باشند. ممکن است احساس کنید که آنها برای حل مشکلات یا پیروی از دستورالعمل ها بیشتر تلاش می کنند و ممکن است از مهلت پروژه پیروی نکنند.
 5. خلق و خوی ناپایدار: اگر کارمندی از نظر روحی پریشان است ، ممکن است خلق و خوی او ناپایدار باشد. اضطراب و افسردگی می تواند باعث تحریک پذیری یا عصبی شدن افراد شود و ممکن است با جوامع خود روابط غیرمعمول یا مخل داشته باشند.

در صورت مشاهده این علائم ، دست به کار شده و وضعیت کارمند خود را مشاهده کنید. هرگز تبعیض قائل نشوید و همیشه تنها با آنها صحبت کنید. واقع بین باشید ، از آنها س askال بپرسید ، واقعاً به آنچه می گویند گوش دهید ، پشتیبانی و منابع مورد نیاز خود را ارائه دهید.

3. بر سلامت و تندرستی تمرکز کنید

توانایی تیم شما برای مقابله با استرس ، م beثر بودن و دستیابی به نتایج به سلامت آنها بستگی دارد. نمی توانید از ظرف خالی بریزید. ابعاد زیادی برای سلامتی وجود دارد ، علاوه بر اینکه فقط مراقب بدن خود هستید و عدم تعادل در هر یک از آنها می تواند بر تیم شما و عملکرد آنها تأثیر بگذارد. در اینجا چند کار وجود دارد که می توانید برای پیشرفت تیم خود انجام دهید:

 1. برنامه های بازنشستگی کارکنان را با تیم خود مرور کنید.
 2. علایق و نیازهای کارکنان را مطالعه کنید.
 3. انجام فعالیت های سلامتی اختصاص داده شده به موضوعاتی مانند تغذیه و ورزش.

4. ایجاد یک محیط امن

عوامل زیادی بر روحیه محیط کار و سلامت روانی کارکنان تأثیر می گذارد. خشونت ، محرومیت یا خشونت جنسی می تواند محیط کار سمی ایجاد کند که می تواند به سلامت روان و جسم جامعه شما آسیب برساند. این نه تنها ایمنی کارکنان شما را به خطر می اندازد ، بلکه می تواند بر بهره وری شغل و گردش کارکنان نیز تأثیر بگذارد.

در صورت عدم پاسخگویی ، ممکن است مسئولیت قانونی داشته باشید. در اینجا چند راه برای کمک به جلوگیری از موقعیت های منفی و حل آنها در هنگام بروز وجود دارد.

 • فعالیتهای تیم سازی می تواند به تیم شما برای توسعه روابط بین فردی قوی و احساس همبستگی کمک کند. اگر یک تیم از راه دور یا ترکیبی دارید ، یک تماس کنفرانسی می تواند آنها را دور هم جمع کرده و آنها را تشویق کند تا ایده ها و نظرات خود را با یکدیگر به اشتراک بگذارند. تماسهای کنفرانسی با ساختار خوب و آسان که به تیم شما اجازه می دهد “رو در رو” یکدیگر را ببینند و به آنها اجازه می دهد تا به وضوح نقش های خود و آنچه از آنها انتظار می رود را درک کنند.
 • آماده سازی مناسب نمونه های خاصی از رفتارهای قابل قبول و غیرقابل قبول را به تیم شما ارائه می دهد. این امر برای یک محیط کار سالم ضروری است و به تیم شما می گوید که چه موقع در مورد رفتار نادرست صحبت کنند. یک دوره آموزشی آنلاین آزار و اذیت جنسی یا آموزش رعایت OSHA می تواند یک ابزار مفید برای حفظ امنیت کارکنان شما و حمایت از تیم و کسب و کار شما باشد.
 • روش امن رای دادن یک کانال گزارش برای کارکنان مردد بدون ترس از این که مشکلات محل کار بر اشتغال و حتی ایمنی آنها تأثیر بگذارد ، فراهم می کند. یک سیستم پیام های ناشناس راهی مطمئن برای ارائه مسائل مهم به شما ارائه می دهد تا قبل از تشدید آنها حل شوند.

5. حامی باشید

به عنوان یک رهبر ، هوشیار بودن و حمایت از تیم خود بسیار مهم است. از ابراز قدردانی از زحمات و مشارکت آنها نترسید و از دستاوردهای آنها تشکر کنید. مکرراً با آنها ملاقات کنید تا وضعیت آنها را بشناسید ، نظرات خود را درباره نحوه بهبود اوضاع بپرسید و نظرات آنها را دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید