۵۶۸ نفر در خوزستان به کرونا مبتلا شدند/ ۲ نفر فوت کردند


رئیس مرکز بهداشت خوزستان تعداد واکسن های تزریق شده در استان را دست کم ارزیابی کرد و گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۵۶۸ بیمار کرونا در خوزستان شناسایی شد.

سید محمد علوی رئیس مرکز بهداشت خوزستان امروز در جمع خبرنگاران از ابتلای ۵۶۸ نفر از خوزستانی ها به ویروس کرونا در پایان شبانه روز گذشته خبر داد.
وی با اشاره به اینکه ۵۱ بیمار بستری شدند که نسبت به روز گذشته ۹ نفر افزایش داشت، گفت: نسبت بیماران بستری به بیماران سرپایی نیز همین روند مثبت ۱:۱۱ را طی کرد. تعداد بیماران سرپایی به ۵۱۶ نفر رسید که نسبت به روز گذشته ۱۸۲ نفر افزایش داشت.
رئیس مرکز بهداشت خوزستان همچنین تعداد جان باختگان کرونا در این مدت را دو نفر اعلام کرد و گفت: این تعداد نسبت به روز گذشته یک نفر کاهش داشته است.
علوی از انتقال ۱۲۴ بیمار در بخش های عادی و ۵۸ بیمار در بخش های مراقبت های ویژه در بیمارستان های خوزستان خبر داد و افزود: تعداد نمونه های انجام شده ۹۱۶ نمونه است که بالاتر از میانگین کشوری است.
تعداد واکسن های تزریقی در استان خوزستان نیز کم ارزیابی شد و تصریح کرد: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون ۷ میلیون و ۳۸۰ هزار دوز واکسن در استان تزریق شده است.
رئیس مرکز بهداشت خوزستان افزود: پیش از این روزانه ۷۰ هزار دوز واکسن در استان تزریق می شد، اما طی ۲۴ ساعت گذشته مردم به خوبی واکسن دریافت نکردند به طوری که دور اول ۲۴۷ دوز برای دومین بار، نوبت ۳۳۹ و برای نوبت سوم ۱۴۸ دوز و نوبت چهارم ۳ هزار و ۱۹۳ نوبت تزریق شد.
علوی تاکید کرد: تمامی استانداری ها موظفند در اسرع وقت مراحل واکسیناسیون را تکمیل کنند.