۶ آموزشکده فنی و حرفه ای در آبادان راه اندازی شده است


شش آموزشکده فنی و حرفه ای روز چهارشنبه به مناسبت روز ملی کارآفرینی با حضور مدیرکل فنی و حرفه ای استانداری خوزستان و جمعی از مسئولان محلی در شهر آبادان افتتاح شد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان خوزستان در مراسم افتتاحیه این مدارس گفت: این آموزشگاه ها با همت بخش خصوصی برای آموزش مهارت به جوانان ساکن در منطقه آزاد اروند راه اندازی شد.

جلیل بیت مشعلی گفت: چهار آموزشکده فنی و حرفه ای آزاد در رشته های مراقبت و زیبایی، یک آموزشکده فنی و حرفه ای آزاد در صنایع غذایی و یک آموزشکده فنی و حرفه ای آزاد در رشته گیاهان دارویی در شهرستان آبادان و در در راستای توسعه و توسعه مهارت های فنی و گشایش یک حرفه بر اساس نیازهای بازار کار.

وی بیان کرد: از ابتدای امسال ۱۸۲ آموزشگاه، کارگاه و مرکز آموزشی رایگان در استان خوزستان راه اندازی شده تا بتوانیم در امر مهارت آموزی که منجر به اشتغال شود گام برداریم.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان خوزستان افزود: نگاه سازمان فنی و حرفه ای به آموزشگاه های آزاد تغییر کرده است و این نگاه به دنبال توسعه، رشد، شکوفایی و رشد است و امروز آموزشگاه های آزاد آزادی کار بیشتری دارند. و کار. می تواند به مردم کمک کند.

بیت مشعلی گفت: سیاست دولت سیزدهم پرداخت کامل تسهیلات برای راه اندازی کسب و کار برای جوانان است که اکنون در اولین گام برای صدور مجوز به سه روز کاهش یافته است که پیش از این تا دو سال طول می کشید.

وی گفت: برای راه اندازی مدارس آزاد در خوزستان امکانات مناسب در نظر گرفته شده و تمامی زمینه های لازم برای فعال سازی حضور جوانان خوزستانی ایجاد شده است.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان خوزستان بیان کرد: در حوزه فارغ التحصیلان دانشگاهی طرحی به نام طرح نخلستان طراحی می شود ضمن اینکه به دانش آموزان در کنار تحصیل در رشته های مختلف مهارت آموزش داده می شود.

بیت مشعلی از گروه های جهادی خواست با ورود جوانان دارای مجوز تاسیس آموزشگاه در زمینه مهارت آموزی در عرصه اشتغال نقش آفرینی کنند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای خوزستان گفت: آموزش فنی و حرفه ای نقش مهمی در توسعه دارد و باید به این توانایی توجه بیشتری شود.