FDA در حال آزمایش بالینی سرطان Allogene CAR-T است


Allogene Therapeutics آزمایشات خود را برای ارزیابی درمان آلوژنیک CAR T (AlloCAR T ™) برای درمان سرطان توسط FDA انجام داده است.

به گفته آللوژن ، پس از گزارش شرکت به FDA ، اختلال کروموزومی تشخیص داده شده در بیوپسی مغز استخوان برای ارزیابی پانسیتوپنی در بیمار تحت درمان با سلول های ALLO-501A CAR T در مرحله ALPHA2 مرحله I / II ، احتباس بالینی به FDA گزارش شد. . ‘ییلگان NCT04416984).

بیمار ، که جنسیت و سن او در اعلام آلوژن مشخص نشده بود ، مرحله چهارم لنفوم فولیکولار و بازسازی ژنتیکی c-myc را تغییر داده بود و در برابر دو مرحله قبلی ایمونوتراپی سرطان و پرتودرمانی مکمل مقاوم بود. به دلیل عدم موفقیت تولید سلولهای CAR T اتولوگ ، بیمار قادر به دریافت سلول درمانی CD19 CAR T نبود.

پس از تزریق ALLO-501A ، یک آلوژن تشخیص داده شد و بیمار تحت درجه 1 CRS و درجه 2 ICANS قرار گرفت که نیاز به درمان استروئیدی با دوز بالا داشت. بعداً بیمار دچار پانسیتوپنی پیشرونده شد و بیوپسی مغز استخوان وجود سلول های T ALLO-501A CAR با کم خونی آپلاستیک و ناهنجاری های کروموزومی را نشان داد.

داده های ترجمه اولیه نشان داد که سلول های CAR گشاد می شوند ، در 28 روز اوج می گیرند و سپس منقبض می شوند. پس از پاسخ جزئی به ALLO-501A ، بیمار تحت پیوند سلول های بنیادی آلوژنیک قرار گرفت. به گفته آلوژن ، مواردی از سیتوپنی طولانی مدت که نیاز به پیوند سلول های بنیادی بهبودی دارد قبلاً در درمان اتولوگ CAR T گزارش شده است.

این شرکت افزود که تحقیقی برای توصیف ناهنجاری مشاهده شده از جمله هرگونه اهمیت بالینی ، شواهدی از گسترش کلونال یا ارتباط با اصلاح ژن آغاز شده است.

رافائل آمادو ، دکتر ، مدیر اجرایی می گوید: “ایمنی بیمار اولویت ما است و ما متعهد هستیم که با FDA همکاری نزدیک داشته باشیم تا پیامدهای بالینی احتمالی این یافته را ارزیابی کرده و مراحل بعدی را برای پیشرفت ALLO-501A و کاربردهای بالینی تعیین کنیم.” . rinbosari. این در بیانیه ای از سوی رئیس جمهور و پزشک ارشد تحقیق و توسعه بیان شده است. “به عنوان تولید کننده برجسته سلول درمانی آلوژنیک ، ما مسئولیت اضافی را برای ارزیابی کامل همه جنبه های درمان برای پیشرفت صنعت خود می دانیم.

آلوژن علیرغم ظاهر بالینی آن ، FDA به بررسی داده ها در پایان فاز I در پیش بینی آزمایش فاز دوم ALLO-501A ادامه می دهد.

سهام آلوژن با کاهش 43 درصدی به 24.38 دلار از قیمت پایانی روز پنجشنبه رسید و باعث شد تا در ساعت 13:39 به 13.99 دلار کاهش یابد. طی 52 هفته گذشته سهام آلوژن از 13.70 دلار تا 44.92 دلار معامله شد.

هشدارهای تحلیلگران

با این حال ، دو تحلیلگری که سهام شرکت را ردیابی کردند ، بر اساس فعالیت سهام نسبت به سرمایه گذاران نسبت به وضعیت بالینی محتاط تر بودند.

دکتر جان نیومن ، دکتری ، تحلیلگر در Canaccord Genuity ، نوشت که سلول های ALLO-501A CAR-T مدت زیادی زنده نمی مانند ، زیرا بدن آنها را ایمونوژنیک می شناسد و آنها را از بین می برد.

نیومن می نویسد: “بنابراین ، احتمال گسترش طولانی مدت سطح بالای ناهنجاری های کروموزومی از طریق این سلول های CART از نظر ما بسیار کم است.” او همچنین فاش کرد که آلوژن فقط در بخش کوچکی از سلولهای CART ALLO-501A ، نه در کل جمعیت ، دارای اختلالات کروموزومی است.

Canaccord Genuity دارای رتبه “خرید” و قیمت هدف 55 دلار برای سهام Allogene است.

جفریس سهام Allogene را به عنوان “خرید” با قیمت 30 دلار ارزیابی می کند.

مایکل یی ، تحلیلگر Jefferies و سه همکارش در مطالعه ای روز جمعه گفتند: “بروزرسانی جدید امنیت ALLO (ناهنجاری تک کروموزومی) بسیار غیرمنتظره است و می تواند منجر به تغییر در معاملات شود تا زمانی که سرمایه گذاران از مراحل بعدی اطلاعات بیشتری کسب کنند.” متن عنوان: “پیش بینی بالینی شگفت انگیز است ، اما می تواند موقت باشد ، پاییز را خریداری می کند.”

یی و همکارانش متوجه شدند که معاینه بالینی سه س mainال اصلی را مطرح می کند:

  • آیا مشکل مربوط به تولید و اصلاح ژن است؟
  • اگر سلول ها به موقع ناپدید شوند ، سیستم ایمنی بدن بازیابی می شود و سلول های CAR را پاک می کند ، نتیجه تصویر بزرگ چیست؟
  • آیا خطر ویرایش ژن بر سایر برنامه هایی که از ویرایش ژن یکسانی استفاده می کنند تأثیر می گذارد؟

“به نظر ما ، این مشکل قابل حل است زیرا سلولهای غیرطبیعی CAR-T به نظر می رسد سرطان زا هستند. این در نهایت معادله خطر و فایده است زیرا این بیماران از قبل تحت درمان قرار گرفتند و بیمار شدند ، اما هیچ شانسی وجود ندارد.” به “علاوه بر این ، تظاهرات بالینی (پانسیتوپنی) در اتولوژی CAR-T نادر است و می توان آن را با نجات پیوند سلول های بنیادی آلوژنیک ، مانند این بیمار ، برطرف کرد.”

یی افزود: “با این وجود ، ما انتظار داریم ALLO اقدامات لازم را با FDA انجام دهد تا تجزیه و تحلیل های دقیق تر و بیمار محور تری ایجاد کند یا پروتکل را تغییر دهد.”

دیدگاهتان را بنویسید